reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamusie gotują - przepisy

reklama
bansik-to sobie dogadzacie kulinarnie nie ma co:-DU nas tez roznie-jak mam ochote to pichce zapamietale a jak nie to kupuje gotowe krokiety i na 2 min do mikrofali;-)
 
no ja chyba zacznę coś powoli próbować :-) moim plusem jest to ze cokolwiek zrobię niech nawet będzie ochydne to k zawsze zje... nigdy nie narzeka- chyba dlatego ze tak rzadko coś robię :tak::-D:-D:-D:-D
 
No tak,jak juz mu sie trafi to chlopak docenia:-D:-D:-D
ja juz zmykam bo mi chlop z roboty wraca a mam chalupe w nieladzie-a czeka na niego pizza:-D
 
Bansik ja tez do niedawna nie umialam gotowac jedynie schaboszczaki robilam ;p ale ostatnio zaczelam probowac i powiem Ci ze nawet mi smakuje wiec jest ok tym bardziej ze D sie tym zajada ;) hehhe chociaz on nigdy nie narzekal za moje kulinarne wynalzki ;D cieszyl sie ze ma chociaz co zjesc heheh bo on to tylko spaghetti umie zrobic ;))
 
Ja wczoraj zrobiłam ulubione ostatnio ciacho moich chłopaków - "ciasto balowe". Nie pamiętam czy wstawiałam tutaj przepis więc jakby co to wpisuję jeszcze raz:

Biszkopt:
ubić 5 białek ze szczyptą soli, dodać 5 łyżek cukru i 5 żółtek.
Przesiać 5 łyżek mąki pszennej + 1 łyżka mąki ziemniaczanej, dodać łyżeczkę proszku do pieczenia. Delikatnie łyżką połączyć to z masą jajeczną. Piec w temp. 190stC ok.20minut.

Masa I:
2 szkl mleka + 1/2 kostki margaryny "Palma" + 1/4 szkl cukru zagotować
1/2 szkl mleka + 3/4 szkl mąki pszennej + 4 żółtka dokładnie wymieszać mikserem i dodać do gotującego się mleka (tego z cukrem i margaryną). Ugotować z tego budyń, wystudzić. Kostkę margaryny Palma utrzeć "na puch", dodawać stopniowo zimny budyń.
Masa II
puszkę mleka skondensowanego słodzonego gotujemy na wolnym ogniu w naczyniu wypełnionym wodą ok.3godziny.
znacznie prościej - kupujemy puszkę gotowej masy krówkowej http://www.el24.eu/prodinfo.php?item_id=29774&pkt_id=&pro_id=&char_id= ;-);-);-)
Masa III
250-300ml śmietany kremówki ubić z łyżką cukru pudru i 2 "śmietan-fixami".

Przełożenie ciasta:
do blaszki w której piekł się biszkopt włożyć już wystudzony biszkopt,
na to położyć masę I
układamy warstwę krakersów (jeden obok drugiego)
na krakersy masę II
na to znów warstwa krakersów
masa III
na koniec udekorować kleksami polewy lub wiórkami czekolady
Jak dla mnie i moich znajomych ciasto jest naprawdę pyszne a wykonanie wcale nie takie pracochłonne jak się wydaje.
 
Magdalenka zrobiłam pulpeciki z Twojego przepisu. Bardzo smaczne! Wyszedł mi trochę rzadki ten sosik ale zagęściłam póżniej:tak: Do sosu obowiązkowo dałam zioła prowansalskie bo uwielbiam:-)
 
reklama
Do góry