reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamusie gotują - przepisy

I znów coś po czym trzeba zrzucać nadmiar kg :laugh2::
CIASTO Z CIEPŁYMI LODAMI:
Biszkopt z 7 jajek, blaszka 25x40.
Masa:
biszkopt przekroić, posmarować dżemem spód (ja najczęściej używam dżemu wiśniowego - chodzi o to aby odbijał się kolorystycznie od biszkoptu).
Z lodów usunąć wafelek (opakowanie ciepłych lodów z LIDLA), przekroić lody na pół, ułożyć na dżemie.
2 galaretki cytrynowe rozpuścić w 1,5 szkl wody.
Ubić 0,5 litra śmietany kremówki, dodać pół szkl cukru pudru, 2 naturalne serki BIELUCH (lub 25 – 30 dkg sera białego bardzo drobno zmielonego), na koniec tężejące galaretki.
Wszystko położyć na lodach, przykryć drugą połową biszkoptu, polać polewą.
Czasami zamiast ciepłych lodów używam nasączonych w rozcieńczonym soku cytrynowym biszkoptów (w LIDLU można kupić takie fajne mini ciasteczka biszkoptowe - wydają się twarde jak cho..ra, ale jak się je trochę nasączy to są mniamniusie, a wyglądają rewelacyjnie). Ostatnio zamiast lodów albo biszkoptów dałam pokrojone i lekko skropione sokiem z cytryny banany (wyszło pycha).
Aha, przygotujcie się na to, że trochę trzeba się pociapać przy krojeniu lodów, ale efekt jest bomba.
 
reklama
I jeszcze jedno (przyda się na święta):
Kolorowe ciasto:
BISZKOPT JASNY:
7 jajek
3/4 szkl cukru
szklanka mąki pszennej
łyżka mąki ziemniaczanej
2 łyżeczki proszku do pieczenia
Ubić białka ze szczyptą soli, dodać cukier, żółtka (wszystko ubić mikserem).
Przesiać obie mąki i proszek, delikatnie połączyć z masą jajeczną. Piec ok. 20 min w temp 180 - 200st C, blaszka 25x40cm.
BISZKOPT CIEMNY:
4 jajka
4 łyżki cukru
4 łyżki mąki (płaskie)
łyżka kakao
łyżeczka płaska proszku do pieczenia.
Ubić białka, dodać cukier, żółtka. Przesiać mąkę, proszek, dodać kakao, delikatnie łyżką połączyć z masą jajeczną. Piec jw.
Biszkopt jasny wystudzić, przekroić na pół.
Biszkopt ciemny wystudzić, kieliszkiem wykroić w nim kółeczka (kółka zachować!).
MASA I:
2 galaretki czerwone rozpuścić w 1/2 litra wody, wystudzić, tężejące galaretki ubić z 2 serkami homogenizowanymi (ja używam Danio waniliowe)
MASA II:
2 galaretki zielone rozpuścić w 1/2 litra wody, wystudzić, tężejące galaretki ubić z 2 serkami homogenizowanymi
PRZEŁOŻENIE PLACKA:
- biszkopt jasny
- masa I
- biszkopt ciemny z wyciętymi kólkami
do otworków włożyć dowolne owoce (ja zazwyczaj daję pokrojone banany, ostatnio robiłam z mieszanką koktajlową z puszki)
owoce zalać tężejącą galaretką żółtą lub pomarańczową rozpuszczoną w 1,5 szkl wrzątku - najlepiej robić to stosując galaretkę prawie już stężałą i wkładać ją łyżką
- otworki z owocami i galaretką przykryć wyciętymi wcześniej kółeczkami
- na ułożone kółeczka położyć masę II
- na to druga część biszkoptu jasnego
- udekorować dowolnie
Biszkopt jasny i ciemny piec w jednakowej wielkości blaszkach
Wykonanie ciasta wydaje się pracochłonne, ale moim panom tak to ciasto smakuje, że nie jestem w stanie im nigdy odmówić.
 
A teraz coś dla naszych kochanych :baffled: teściowych:
ciasto UŚMIECH TEŚCIOWEJ
Ciasto:
10 białek ubić,
dodać 1 szkl. cukru i 10 żółtek.
Utrzeć na puch 2 margaryny.
3 szkl mąki, 4 łyżeczki proszku do pieczenia, margarynę i masę jajeczną dobrze wyrobić.
Ciasto podzielić na 3 części.
Do 1 dodać 2 łyżki mąki pszennej lub 2 łyżki kiślu wiśniowego, do 2 dodać niepełną szkl maku, do 3 dodać 2 łyżki kakao.
Do blaszki najpierw ciasto z mąką (lub kiślami), potem biszkopty posmarowane powidłami (z obu stron, wychodzi jakieś 1 - 1,5 paczki biszkoptów okrągłych).
Na biszkopty ciasto z makiem,
na to pokrojone w ósemki jabłka ok. 0,5 -0,7kg.
Na koniec ciasto kakaowe.
Piec ok. 50min, temp.180 - 200°C.
Po wystudzeniu wyjąć z blaszki, w przekroju wychodzą świetne minki (jak to u teściowej!)
 
Naleśniczki/racuszki z maślanki truskawkowej

Maślanka truskawkowa
mąka pszenna daję na oko to zależy jaka jest maślanka teraz miałam gęstą to mąki wspypałam około 4 łyżek
Proszek do pieczenia 1 łyżeczkę
Ciasto ma mieć konsystencję gęstą
Do tego daję 2 banany pokrojone na kawałki i jedno jabłuszko pokrojone w kosteczkę.
Wszystko smażę na oleju.
Nie dodaję już cukru bo naleśniczki są dość słodkie.
Smacznego .
Przepis jest pyszniutki i prościutki :-D
 
Fajnie że smakują :tak:ja je robię dość często bo moje córeczki je uwielbiają :-Dno i ja tez oczywiście
 
Ale mi smaka narobiłyście, jak tylko chłopcy wrócą ze szkoły wysyłam ich po maślankę do sklepu i pieczemy! A odchudzać się będziemy po urodzeniu dzieci :-D
 
reklama
dziewczyny czy macie jakies ciekawe przepisy na potrway wigilijne? Chodzi mi nie o slodkosci (nie ciasta,ciasteczka itp) ani nie o dania glowne (typu karp smazony,kapusta z grochem itp.) bo tego obie mamy zrobia duzo.Chcialam cos w stylu jakiejs salatki (najlepiej z jakas ryba-sledz?tunczyk?) lub czegos w stylu przystawki (paszteciki do maczania w jakims sosie itp.).W necie jest tak duzo stronek z potrawami wigilijnymi,ze ja wymiekam.Przykladowo spodobala mi sie taka:<a href="http://wigilia.pl/?Page=_77Ale" target="_blank">Wigilia - Lista świątecznych przepisów Ale wolalabym SPRAWDZONE przepisy,takie z polecenia;)
 
Do góry