reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamusie gotują - przepisy

Dziewczyny, a macie jakieś sprawdzone przepisy na cośdobrego z dyni? Bo ponoc taka zdrowa, a u mnie w rodzinie w ogóle się jej nie je. Chcialabym cos sprobowac zrobic, bo jeszcze dynie są do kupienia, ale chcialabym jakiś prosty i sprawdzony przepis.
 
reklama
przepisu na dynie niestety nie znam, ale ja jak mam to dorzucam do warzyw na patelnię, jak robię kurczaka z warzywami, a dla małego gotuję na parze, choć smażone też już czasem je
 
Dziewczyny, a macie jakieś sprawdzone przepisy na cośdobrego z dyni? Bo ponoc taka zdrowa, a u mnie w rodzinie w ogóle się jej nie je. Chcialabym cos sprobowac zrobic, bo jeszcze dynie są do kupienia, ale chcialabym jakiś prosty i sprawdzony przepis.

a może krem dyniowy, jak chcesz zapytam teściów o przepis, bo oni często robią :)
 
o, właśnie weszłam na ten wątek i zobaczyłam, że były pytania o jabłka do szarlotki :-)
powiem tylko że ja dawałam surowe starte (nie przesmażone) i soku też nie wyciskałam
piekłam 50 min w 180 st. C i starczyło
żeby tylko to masło z wierzchu weszło do srodka

musze wypróbować cebularza :-) :-D
 
Dziewczyny a jakie jeszcze znacie placki, żeby były łatwe i szybkie w wykonaniu.
Nie mam piekarnika tylko taki stary prodziż, który lata świetlne kurzył się w piwnicy a nagle okazało się, że jeszcze jest sprawny.
Mam czasem ochotę zrobić jakiegoś placka, ale to nie może być nic wymyślnego. Takie łatwe, proste i szybkie.
Chodzi mi o takie że się wszystko miesza w misce wrzuca do formy piecze i gotowe, albvo z jakąs naprawdę prosta masą.
Ostatnio robiłam murzynka i wyszedł naprawdę boski. Kolega zjadł prawie połowę tak mu smakowało :-D:-D
CO tu by jeszcze można było ...
Piekłam kiedyś biszkopta w tym prodziżu i też mi wyszedł ...
 
Magdalenko w linkach które przygoitowałóa edis jest przepis na łatwe ciasto modroklejki,jest naprawdę łatwe i pyszne pod każde owoce ja teraz np,robię z brzoskwiniami z puszki PLECAM!!!!!!!!
 
Magdalenka, ja polecam do prodiża takie ciast. To jest WZ-tka, ale może byc bez masy i polewy, dodaj wtedy więcej dżemu, jest szybkie i pyszne.
Ja je ostatnio przełozyłam masą do karpatki

2 jajka
2 szklanki mąki
½ masła roślinnego
1 szklanka cukru
4 (lub więcej) łyżki dżemu
1 łyżka kakao
1 szklanka mleka
1 łyżeczka sody

Masło utrzeć z cukrem, dodać jajka, mąkę
zmieszaną z sodą, mleko, kakao, dżem.
Piec około 1 godziny.
 
Domi dzięki, na pewno wypróbuje.

Maniulko sprawdziłam sobie ten przepis, i zrobiła bym tego placka dziś, ale nie miałam żadnych owoców a Gosia śpi, więc nie mam jak do sklepu wyjść, zostawię go na przyszły weekend.
U mnie właśnie piecze się murzynek, jeszcze tylko 25 minut i go wyjmę ;-)
 
podaję przepis na rewelacyjne ciasto

przeze mnie nazwane "ciasto gdy dziecko śpi" ;-) (nie trzeba włączać miksera - składniki miesza się łyżką)

20 łyżek mąki
20 łyżek cukru (lub trochę mniej, bo jest słodkie)
20 łyżek oleju
3 jajka
2 łyżeczki proszku do pieczenia
1 szklanka mleka

* 1 łyżka = 15 ml

kruszonka:
7 dag cukru
8 dag margaryny
12 dag mąki

owoce: jabłka, rabarbar, śliwki, wiśnie, jagody - cokolwiek, co lubicie :-)

Wszystkie składniki wymieszać łyżką. Wylać na posmarowaną tłuszczem blaszkę o wymiarach ok. 36x27cm (powinno mieć dość wolno lejąca się konsystencję - nie wiem czy dobrze wytłumaczyłam :-D).
Piec 50 minut w 175 st C.

Przed wstawieniem do piekarnika można poukładać na cieście dowolne owoce i posypać kruszonką z roztartych palcami składników



ciasto pochodzi stąd: (podałam tylko swój program pieczenia)
Wielkie Żarcie - Przepis - Ciasto na łyżki z owocami i kruszonką

robiłam dziś i wyszło rewelacyjnie.
 
reklama
Do góry