reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

przepisy kulinarne :)

myszowata - fajna odmiana z tym serkiem. A on ma sie rozpuścic na patelni czy w kostkę go kroić i na zimno dodawac?
 
reklama
Polusia najpierw BABKA PIASKOWA
Składniki
4jaja
2szkl. Mąki tortowej
1łyżka proszku do pieczenia
1/4łyżeczki soli
3/4 kostki masła
1szkl.cukru
5łyżek gorącego mleka
1cukier wanilinowy
1/2łyżeczka aromatu rumowego

Na stolnicy połączyć mąkę, proszek do pieczenia,sól i masło. Całość siekać aż powstaną grudki wielkości ryżu. Ubić 4jaja ze szklanka cukru w takiej kolejności jak na biszkopt. Dodać do tego gorące mleko i cukier wanilinowy i aromat. Stopniowo do tej masy dodać wcześniej posiekana make. Ubić na gładką masę. Piec w średniej formie babkowej w temp. 170stopni około 50minut. Po upieczeniu optudzić i wyjąć z formy opruszyć cukrem pudrem.
 
Blueberry - a jaki ten serek śmietankowy do tego puchatego sernika? Może mi któraś podpowie bo idę na zakupy i nie wiem o jaki serek chodzi...
 
Blueberry - a jaki ten serek śmietankowy do tego puchatego sernika? Może mi któraś podpowie bo idę na zakupy i nie wiem o jaki serek chodzi...
Ja kupiłam mascarpone, ale dałam go mniej niż w przepisie, a więcej zwykłego sera, bo mascarpone jest strasznie tłusty. A ten "zwykły" to u mnie był president w kubełku.
 
w końcu dopiero dzisiaj idę na zakupy. Ale jestem wsciekła, bo wczoraj godzinę robiłam listę zakupów i zostawiłam w drugich spodniach. A podzieliłam sobie nawet na segmenty w sklepie, żeby szybko było, bo czasu mam mało. Teraz musze nową liste zrobić, i pewnie zapomnę o jakimś składniku. Jeszcze nic na święta nie mam, brrr
 
reklama
marynata do super żeberek na grilla i nie tylko :)
składniki:
3 ząbki czosnku - zgnieść
10 łyżek miodu
8 łyżek oliwy
8 łyżek musztardy - ja daję miodową i dijon ale jaką kto woli :)
8 łyżek keczupu
sok z całej cytryny
sok z całego pomarańcza
10 łyżek soku z ananasa z puszki
1 łyżeczka kardamonu,
1 łyżeczka zmielonej głaki muszkatałowej
1 łyżeczka imbiru mielonego
1 łyżeczka słodkiej papryki,
sól, cukier, pieprz do smaku
5 łyżek oleju sezamowego

jak marynuję min 24 godziny czasami i dwa dni leżą :) w trakcie pieczenie lub grillowania polewać mięsko marynatą :)
Smacznego :)
 
Do góry