reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Fotelik samochodowy

luszka

październik'05, lipiec'07
Dołączył(a)
25 Sierpień 2005
Postów
1 634
Pozwoliłam sobie założyc nowy watek ponieważ mamy powazny problem z fotelikiem samochodowym. Po prostu nie sposób go dobrze zamontować bo pasy sa za krótkie. Fotelik to Deltim Grillo.
Może ktoś z Was też miał podobny problem i udało się go jakoś rozwiazać?
Bardzo proszę pomóżcie bo przeżywamy straszny stres za każdym razem kiedy musimy jechać gdzieś z małą.
Z góry dzieki.
Pozdrawiam.
 
reklama
Luszka, my mamy fotelik Maxi Cosi cabrio, pasy wydawały nam się dość krótkie, ale jest na nie sposób - wyciągamy pas do oporu i dopiero wtedy zapinamy fotelik. Na takim maksymalnie wyciągnmietym pasie dużo łatwiej manewrowac. Spróbuj, może u Ciebie też tak się uda. Bo u nas jak próbujemy zapiąć foitelik bez wyciągnięcia maksymalnie pasa też wydawało się, że nie wystarczy.
 
Dzięki Magdusiek za odpowiedź. Niestety już tak próbowaliśmy, maksymalnie wyciągaliśmy pasy jednak nadal są jakieś 15cm za krótkie :(
 
Luszka muszę Cię zmartwić.
Dokładnie z tego samego powodu (za krótkie pasy) nie kupiliśmy fotelika Deltima.
Jeśli w Waszm autku pasy są za krótkie to pewnie będziecie musieli kupić dłuższe. Niestety taka wymiana też kosztuje. My nie chcąc wymieniać pasów kupiliśmy fotelik Inglesiny bo on ma 2 rodzaje montażu za pomocą pasów i nam do tego drugiego sposobu montażu, pasa jakoś wystarcza.
 
Dzięki Patka.
No właśnie też sie zaczynamy zastanawiać nad kupnem dłuzszych pasów. A fotelik kupiliśmy do poprzedniego samochodu nie wiedząc ze wkrótce bedzie okazja kupna większego autka. Wiec niestety nie było mozliwości przymiarki. :(
...i teraz mamy problem :(
 
fotelik to tez moja schiza. mamy implastu, bo kupilismy aby pasowal do wozka i jest beznadziejny- Mały ma tak nienaturalna pozycje, caly wygiety itp i szczerze powiedziawszy ani razu Go w nim nie wiezlismy. czy ktoras ma podobne wrazenie ?
 
Luszka- my tez mieliśmy problem z za krótkimi pasami, ale znaleźliśmy sposób... wykorzystraliśmy do tego celu pas środkowy-biodrowy na tylnym siedzeniu. Na samym końcu przeplatujemy go przez ten podstawowy w ten sposób przedłużając go i wpinamy go do klamry pasa biodrowego. Fotelik jest stabilny i mały bezpieczny :-)
 
dzięki Jolik na to nie wpadliśmy.
Przypinaliśmy fotelik tylko środkowym pasem ale drżałam cały czas ze to nie jest bezpieczne.
Teraz wypróbujemy Wasz sposób i mam nadzieję że sie uda.
 
Luszka- jak to tylko środkowym? My zapinamy tym bocznym, a środkowego wykorzystujemy do przedłużenia ...
 
reklama
Jolik po prostu kiedy okazało sie ze boczny pas jest za krótki przypieliśmy fotelik tylko środkowym. Pas zaczepiliśmy o te boczne zaczepy i puściliśmy górą, ale z tyłu nie było pasa i dlatego tak sie sie stresowałam w czasie tej jazdy. Na szczęście jechaliśmy z małą tylko 2 razy.
Teraz wypróbujemy Waszą metodę i myślę ze bedzie już ok. :)
Jeszcze raz dzięki. :)
Pozdrawiam. :)
 
Do góry