reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o szyjce macicy

Dziewczyny dzieki !!! Jestescie wspaniałe. Juz dzisiaj mi lepiej. Myślę ze sam antybiotyk mnie tak nie dobił jak to ze tych "drobnostek" u mnie od polowy czerwca zrobiło sie za dużo. Z ekstra ciązy nagle zrobiła sie ciąza zagrożona. A wczoraj jeszcze (oczywiście jakby inaczej !) zaczełam wyciągać jeszcze inne smutki-przedciążowe. No i glowa zrobiła sie jak balon a łzy to juz tak jakoś same....
Fajnie ze jesteście :)
 
reklama
Kochana,
Następnym razem proszę przypomniec sobie mój przypadek i moją złamana kość ogonową, która daje popalić, skrócenie szyjki też mam, położenie miednicowe, zostałam sama jak palec na całe 2 tygodnie. Wpierdzielam ciastka, już pół paczki i mam fatalne wyniki. Ciekawe co Gin dziś powie?!
Ale kicham na to!!
Jak nam się nie uda dotrwać do końca to komu, hę?
 
karen ja miałam od 25 tygodnia skrócone szyjke i rozwarcie, nałożyli mi szewki, które oczywiście pękły dkatego leżałam w szpitalu do końca. Aż dziwne że nie dostałaś kroplówki z oxytycyną. Ja miałam non stop wenflon i na przemian magnez i ixytycyna. Jeżeli masz wybór to wybierz krążek jest droższy ale nakłada sie szybko i bezboleśnie mi nie dali wyboru i szewki pod narkozą nałożyli. Podczas nakładaniu szewków mozna tez przekłuć pęcherz płodowy więc bądz ostrożna z tego co wiem w takich późniejszych tygodniach lekarze zalecają leżeć tyle, że w szpitalu a nie w domu. Dbaj o siebie pozdrawiam
 
Zozonko - Karen ma pessarek. To jest własnie wątek od tych naszych niesfornych szyjek i skurczy niepożądanych.
Małgosiu zapomnialm o Twoim przypadku i juz nie bede sie łamać ;D
 
zozanka byłam w szpitalu i podawali mi to o czym piszesz było to w 25 tyg i tydzień później miałam już pessarek.
Byłam wczoraj na kontroli i wszystko jest w najlepszym porządku cytuję "pessar spełnia swe zadanie,trzyma!" szyjka nie skróciła się i nie ma stanu zapalnego.Każda wizyta to dla mnie odromna dawka stresu!Aż dziwne że wszystko dobrze bo coś czułam kłucie i ciągnienie...
Pytałam o to wywalanie brzucha po prawej lub lewej strony podobne do skurczy tylko na części brzucha i to nie jest skurcz tylko dzidzia się zapiera!Także podwójnie się cieszę bo często mi się to zdażało a myślałam że to skurcze. lindsay co u Ciebie bierzesz ten antybiotyk?
 
a widzisz karen - niedowiarku ;D mówiłyśmy ci, ze dzidzia daje ci znaki :) a ty nam nie wierzyłaś :) no, ale dobrze, że się już nie martwisz i że wszystko oki!!
 
Karen super ze wszystko ok u Ciebie. Ja dziś ide po receptę i niestety antybiotyk bede brać. Ja wizulanie tez nie mam stanu zapalnego, ale robiłam badanie CRP dwukrotnie i ono wykazało mi stan zapalny. Łącznie z tym ze mialam podejrzenie o sączenie sie wód. Ale wody są ok.
Karen a Ty jakie globulki bierzesz ? I czy robiłas CRP ?
 
Nie nie miałam takiego badania to jest wymaz z pochwy czy co?Jeśli chodzi o globulki to mam Clotrimazolum czy jakoś tak pudełko biało-brązowe.Raz w tygodniu dopochwowo.
 
Karen CRP wskazuje stan zapalny w organizmie, gdy ma sie rozwarcie to wtedy bakterie mogą wniknąć do macicy to może spowodować stan zapalny. Ja miałam badanie CRP robione w szpitalu raz dziennie, z tym że ja mialam często stan zapalny. Poproś lekarza o takie badanie. Gdy leżałam w szpitalu w Żorach ponad miesiąc to zrobiono mi tylko 2 razy badanie krwi, ani razu CRP, gdy mnie przewiezli do kliniki do Katowic, to miałam taki stan zapalny że na początku lekrze nie chcieli zatrzymywac porodu, stwierdzili że przy takim stanie trzeba leczyc osobno mnie i dziecko, ale dali mi dzień na poprawe. Na szczęście się poprawiło i po ponad tygodniu miałam wyniki w normie. Dla Waszego dobra:) zrob sobie to badanie. Powodzenia
 
reklama
Czesc Dziewczyny!
Wlasnie doszlam do wniosku, ze musze z Wami pogadac, bo nie ma jak to wspierac sie w biedzie. ;)
Skurcze mam od miesiaca co kilka dni, a jutro dopiero konczy mi sie 22 tydzien. Biore fenoterol (8x1/2) i luteine.
Strasznie sie boje, ze to tak wczesnie...

MAm skrocona szyjke macicy i rozwarcie zew. na 2,5 cm. Kazdy skurcz - skrocona szyjka...

Powiedzcie mi, czy mozna zalozyc szwy albo krazek jak sa skurcze. MOja gin mi powiedziala, ze bez sensu, bo skurcze od razu wszystko wypchna...
 
Do góry