reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o szyjce macicy

reklama
Widzę, że wszystkie, byle do 20 września.
Z października powoli robi się wrzesień! :)
Zuchos, ja mam szyjkę na 1 cm, rozwarcie na 3 cm i lejek w którym jest już główka :(
Termin na 20 października, ale nieralny! Lekarz sądzi, że będę i tak gigantem jak dojdę do 1 października, a mam taki zamiar!
 
Karen przy zakladaniu pessara lekarz powiedzial, ze moge wszystko robic normalnie, ale z umiarem itp. Ale jazdy samochodem wiecej niz 1 h to odpada od razu, bo to sa mikrowstrzasy, ktore na szyjke niestety nie dzilaja super. Ja tam wole pessar niz szwy, ale wieadomo ze w zaleznosci od wskazan. Oczywiscie ze pessar nie chroni przed wczesniejszym porodem, ale jak dobrze dziala i szyjka sie nie skraca to nie ma co mowic o przedwczesnym porodzie.
Monique ja mam ten sam termin co Ty, ale wydaje mi sie ze to troche pozno na pessar. Teraz tylko lezenie i ewentualnie szpital i obserwacja.
A my Małgoś byle do 1-wszego .
 
powiem szczerze, ze spodziewalam, sie, ze czesc z nas pazdziernikowek uwinie sie we wrzeesniu, ale ze wyryryja nas te dziewczyny, ktore mialy terminy na trzecia dekade pazdziernika to nie przypuszczalam ;)
 
malgosia 76 Jak długo masz to 3 cm rozwarcie i od kiedy w ogóle masz rozwarcie??? Jak sobie radzisz, w jakich dawkach bieżesz leki i czy lezysz tak jak ja, bo mi juz sił braknie. Pozdrawiam :)


 
hej
Ja od 3 tygodni mam szyjke o długosci 0cm, na szczesie nie ma rozwarcia. Skurcze są,a nawet jeden na KTG był jak do porodu- tak powiedziała położna :-[ Ale mnie to nic nie boli- całe szczescie, bo ja mam dojazd do szpitala ok 1,5h, w tym przebicie sie przez zatoczony poznań. Gin zwiekszył mi fenoterol do 8 tabletek, biore 16 połówek co 1,5 godziny. Nie wiem jak w nocy, bo w nocy tylko wtedy wezme jak sie obudze, zastanawiałam sie czy moge brac np jedna tabletke cała na dłuższy okres.
Mam cały czas leżec, i juz nie wiem na kt boku. Czy któraś z was tez bierze takie dawki fenoterolu?? Bo wiem ze 8 tab. to max dawka.
 
Zuchos,
Od 16 sierpnia. Leżę, dostaję ogromne ilości leków. Poczatki były koszmarne 40 pigułek dziennie, teraz troche mniej, ale oprócz pigułek to czopki i globulki dopochwowe.
Sporo hydroxyzyny, która robi swoje, po próbie powstania z łóżka murowane zawroty głowy, więc leżę, bo co mam robić?
Jeszcze dwa tygodnie! Przeżyję!
 
Fenoterol, Ispotin, Magne B6, kalipol, aspargin, no spa - 6 razy dziennie
Witaminy + sorbifer 2 razy dziennie
scopolan 4 razy dziennie
macmiror 1 raz na noc
Hydroxyzyna w razie potrzeby nie mniej niz 2 razy dziennie.
 
reklama
a oto moja litania: dlatego, że na dodatek mam grypę to tak:
rano
magnez, scopolan fenoterol, falvit, relanium, rutinoscorbin, witamina c, calcium, hlorchinaldin
południe
fenoterol
po obiedzie
magnez, scopolan, hlorchinaldin, wit.c, calcium, rutinoscorbin
po południu
fenoterol
wieczorem
magnez, scopolan, hlorchinaldin fenoterol, relanium calcium
na noc
fenoterol
w nocy fenoterol, itd.
 
Do góry