reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co na obiad i kolacje

link do chlebka wpisałam na ogólnym. Gosia też niestety od pół roku nie jest fanem warzyw, choć ostatnio zmienia się to na lepsze (tfu,tfu żeby nie zapeszyć).
Mówimy jej, że dzieci w przedszkolu jedzą wszystko i już spróbowała wiele rzeczy, których do ust nie brała :-D. Niestety do tej pory nie dała się namówić na groszek, szczypiorek ani rzodkiewkę, ale ładnie zjada zupy, marchew, brokuły, szpinak, pomidory, ogórki, a z owoców jabłka, grejpfurty, cytryny :eek:, i ostatnio czereśnie. Moich ukochanych truskawek nie lubi niestety ;-).
Pyszna i szybka do zrobienia młoda kapusta (przepis wg PP)
Sł – na dużej patelni rozgrzewamy olej i wrzucamy 2 marchewki (3 małe) 1 pietruszkę pokrojone w słupki
O – niewielką główkę młodej kapusty kroimy i dorzucamy do włoszczyzny, dodajemy pieprz
Sn – sól, 1 szklanki zimnej wody
K – pęczek świeżego koperku
G – majeranek
Sł – łyżkę masła

I dusimy pod przykryciem kilkanaście minut.(zależy" jak bardzo al dente" lubicie warzywa)
Następnie dodajemy:
O – jeszcze nieco pieprzu
Sn – łyżeczkę bulionu wegetariańskiego w proszku (nie ma chemicznych dodatków - u nas paczka kosztuje 6,30 i starcza mi na miesiąc do przyprawiania)
K – sok z połowy cytryny
G – tymianek
Sł – łyżkę gęstej śmietany.( ja dodaję 18 %)

Podajemy z pełnoziarnistym makaronem albo z młodymi ziemniakami.
Smacznego:tak:
 
reklama
Dziewczyny czy dajecie swoim dzieciom do jedzenia dodatki takie jak majonez, keczup, musztardę? Nasz dwulatek uwielbia pomidory, i ketchup tez wcina np z jajecznicą (ja tak jem) kupuję tylko i wyłącznie keczup Dworski w słoiczku - jest bez konserwantów i robiony z samych pomidorów. Czy wasze dzieci też mają takie zachcianki?
 
Dziewczyny czy dajecie swoim dzieciom do jedzenia dodatki takie jak majonez, keczup, musztardę? Nasz dwulatek uwielbia pomidory, i ketchup tez wcina np z jajecznicą (ja tak jem) kupuję tylko i wyłącznie keczup Dworski w słoiczku - jest bez konserwantów i robiony z samych pomidorów. Czy wasze dzieci też mają takie zachcianki?
Jak bez konserwantów to czemu nie? my slę że wolno, muszę się rozejrzeć za tym ketchupem, bo u nas jada się taki zwykły :( "z doatkami"
 
A to uspokoiłyście mnie :), musztardy nie daję, majonez to czasem okazjonalnie w sałatce albo surówce wciągnie ;) ten keczup za to uwielbia.
 
Do góry