reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Torba do szpitala - poród, połóg

Ines

Mama Arusia(*) i Mariczki
Dołączył(a)
22 Styczeń 2005
Postów
5 366
Wiem że mamy jeszcze czas ale... :) fajnie by było gdybyśmy tutaj wpisywały co należy zabrać ze sobą do szpitala do porodu i zaraz po... Bardzo licze tu na pomoc doświadczonych mamuś! Chciałabym żebyśmy też pisały tutaj co czytałyśmy, słyszałyśmy lub wiemy z doświadczenia że jest warte stosowania np. do podmywania w czasie połogu, jakie maści ew. używać przyspieszające gojenie itp...

Zamieszczam ogólny spis rzeczy :)

Dokumenty do szpitala:- dowód
- ksiązeczka ubezpieczeniowa
- karta ciaży
- grupa krwi
- badania USG, HBS inne badania wazne dla ciązy i porodu
Rzeczy do porodu:
- koszulka T-shirt lub krótka koszula nocna (jesli nie chce się korzystać ze szpitalnej)
- szlafrok
- kapcie
- klapki pod prysznic
- skarpety
- gumka do włosów
- woda niegazowana
Rzeczy dla męża do porodu:
- lekki wygodny strój
- buty na zmianę np. kapcie, klapki
- picie, kanapki, batoniki itp.
- aparat/kamera
- duza rekalmówka na zmianę ubrania
Połóg/pobyt w szpitalu:
- podpaski duże np bella
- przybory toaletowe, kosmetyki do podmywania krocza (np. tantum rosa, kora dębu)
- szare mydło
- ręczniki duży i mały
- koło dmuchane do siedzenia
- 3 koszule rozpinane do karmienia
- biustonosz do karmienia
- wkładki laktacyjne
- laktator
- majtki siateczkowe lub jednorazowe
- ręczniki papierowe (podobno dobrze służa do wycierania krocza - czytałam że pepier toaletowy nie spełnia swojej roli!)
- chusteczki higieniczne do nosa (na wypadek zmiennych nastrojów :) )
- podkłady higieniczne na deskę sedesową
- sztućce, talerzyk, kubeczek
Ubranka i art. dla dziecka:
- pakiet do pierwszego ubrania: koszulka, kaftanik, spioszki, czapeczka, pampers, kocyk lub rożek, rękawiczki żeby dzidzia sie nie drapała)
- 3 koszulki lub body
- 3 kaftaniki i śpiochy lub pajacyki
- 2 czapeczki - cienka i grubsza w chłodniejszych miesiącach
- skarpetki
- rekawiczki niedrapki
- pieluchy jednorazowe, 1 pielucha flanelowa, 3 tetrowe lub mały ręcznik
- ubranko na wypis - cieplejsze
- spirytus 70%
- jałowe gaziki
- krem do smarowania pupci niemowlaczka aby była gładziutka 
- chusteczki do pielęgnacji niemowląt

Na początek mam taki spis... Dopisujcie, uzupełniajcie i radzcie co warto używać np. w pologu.
 
reklama
u nas do szpitala nie zabiera się rzeczy dla maluszka , dzidzia "chodzi"w szpitalnych dopiero podczas wypisu można przebrać dziecko. ale warto wziąśc pampersy bo szpitalne pieluszki są niestety strasznie sztywne sprawdzałam jak byłam u koleżanki , napewno zabiorę skarpetki i niedrapki i niech mi tylko spróbuja coś powiedzieć :mad: za to u nas jest zwyczaj zostawienia w szpitalu 2 kaftaników lub koszulek oraz kilku pieluszek tetrowych

polecałabym też do podmywania krocza płyn Tantum Rosa
maść na popękane brodawki
aha komórkę i ładowarkę ;D
 

Ines, temat bardzo fajny :) u mnie w szpitalu wymagają aby mieć spirytus 70%, jałowe gaziki oraz coś do smarowania pupci niemowlaczka aby była gładziutka  :laugh: zamierzam rodzić w Wawie w Bielańskim
 
Super że temat "żyje" ;D Fajnie że piszecie, myślę ze te uwagi będą bardzo cenne :)
Czy chciałybyście żebym Wasze uwagi dopisywała do listy w moim pierwszym poście czy lepiej żeby to był po prostu luźna rozmowa (jak dotychczas)?
 
Ines - fajnie by bylo co jakis czas aktualizowac ta liste z pierwszego posta, bo w przeciwnym razie po paru stronach sie pogubimy :)
 
Ja zamierzam przejsc sie do szpitala, albo spytac swoje gin, co mam wziasc dla siebie, dla malucha a co zapewnia szpital :)
 
reklama
Ja też na pewno będe się jeszcze dowiadywała w szpitalu w którym chcę rodzić co wymagają żeby zabrać do porodu :)

Lista zaktualizowana :) Postaram się na bieżąco ją aktualizować :)
 
Do góry