reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie sztuczne!

Karmie Bebilon 1. Za dwa dni Syn bedzie mila 4 miesiace i na
Bebilonie 2 jest napisane ze powyzej 4 miesiaca wiec chyba od
nastepnego tygodnia powinnam podawac? Jak to zrobic-czy stopniowo
czy mozna od razu? Sa dzieci butelkowe starsze od Tybka wiec prosze
aby mamy mi cos doradzily:) Mam "Poradnik zywenia dziecka" wydany
przezz producenta Bebilonu firme Nutricia i tam est napisane aby
podawac po ukonczeniu 4 miech np. troche ugotowanego jablka. Stad
moje nastepne pytania:
- wiem ze nowy pokarm np zupke trzeba podac nakpierw lyzeczke i
odczekac 3-4 dni na rekacje. A kiedy dochodzi do tego ze zupka
zastepuje caly jeden mleczny posilek??
- 5 miesiac to 5 razy 180 ml, kiedy zaczac tyle podawac jesli moj
synek je 150ml i widze ze to mu wystarcza. Tylko jedno wieczorne
karmienie jest zageszczane pol lyzeczki kleiku ryzowym?
- Czy ktoras ma jakis schemat jedzenia jakie i kiedy nowe proukty
podawac dla dzieci na ml.modyfikowanym??
- i ostatnie - o co chodzi z tym glutenem, ze nowa moda jest na
podawanie dawek ekspozycyjnych juz niedlugo a stary spoob ze kiedy??
Ktora metoda idziecie??

Serdzecznie dzieki za szybka odpowiedz bo jutro rano jade do
hipermarketu zaopatrzyc sie w to co i podpowiecie;)!!
 
reklama
No wlasnie, laski jak to jest z tym glutenem?? :confused:
Ja karmie piersia ale tez jestem ciekawa bo wszedzie pisza o dodawaniu glutenu w 5 miesiacu. Ktoras z was juz dodaje? :confused:
 
Karmie Bebilon 1. Za dwa dni Syn bedzie mila 4 miesiace i na Bebilonie 2 jest napisane ze powyzej 4 miesiaca wiec chyba od
nastepnego tygodnia powinnam podawac? Jak to zrobic-czy stopniowo
czy mozna od razu? Sa dzieci butelkowe starsze od Tybka wiec prosze
aby mamy mi cos doradzily:)
Witamy i zagladaj do nas czesciej
Mi pediatra zalecił przechodzenie stopniowe, jak maly skonczył 4 miesiace to raz podawalam nutramigen 1 a na noc 2, po tygodniu jeden posilek nutramigen1 nastepny 2, az w koncu przeszlam na 2 calkowicie.

Mam "Poradnik zywenia dziecka" wydany
przezz producenta Bebilonu firme Nutricia i tam est napisane aby
podawac po ukonczeniu 4 miech np. troche ugotowanego jablka. Stad
moje nastepne pytania:
- wiem ze nowy pokarm np zupke trzeba podac nakpierw lyzeczke i
odczekac 3-4 dni na rekacje. A kiedy dochodzi do tego ze zupka
zastepuje caly jeden mleczny posilek??

Pierwszy raz podałam kilka lyzeczek soczku z startego jabluszka, nastepnego dnia miasz, maly mial wtedy 4m i tydzien,

- 5 miesiac to 5 razy 180 ml, kiedy zaczac tyle podawac jesli moj
synek je 150ml i widze ze to mu wystarcza. Tylko jedno wieczorne
karmienie jest zageszczane pol lyzeczki kleiku ryzowym?
- Czy ktoras ma jakis schemat jedzenia jakie i kiedy nowe proukty
podawac dla dzieci na ml.modyfikowanym??

Je tyle ile mu potrzeba, moj tez nie wcina tyle ile na opakowaniu. Nie ma sie czym przejmowac. Nie podaje dziecku kaszek, kleikow i tym podobnych zageszczaczy bo to tylko MOIM ZDANIEM niepotrzebne kalorie , jezeli dziecko dobrze przybiera na wadze to nie widze potrzeby. Ale tutaj na forum wiele mamusiek to robi i jest oki.
Emilek teraz ma skonczone 5 i nadal zupki i obiadki ze sloiczka nie zastepuja posilku sa uzypelnieniem, a podawalam pol sloiczka teraz sloiczek na dzien czasen na dwa dni, powolutku
w książeczce Hippa jest napisane
po 4 miesiącu,
A - oznacza produkty ze skladnikami malo alergizujacymi tzn dla alergikow
sok ze słodkich jabłek A: działanie na stolec- rozluźniające
gruszkowy A- rozluźniające
jabłkowo-winogronowy A- rozluźniające
jabłkowo-marchwiowy-A -normalizujące
z jabłek i czerwonych owoców normalizujące
nektar brzoskwiniowy rozluźniające
nektar śliwkowy rozluźniające
nektar dyniowo-jabłkowy -rozluźniające
nektar bananowy normalizujace
morelowy normalizujace
brzoskwiniowo-ananasowy- rozlużniajce
malinowo-jablkowy rozluzniajce
napój z czystej marchwi - zestalające

a jeżeli chodzi o zupki i warzywka
młoda marchew A -zestalające '
marchew z ziemniakami A zestalające
dynia z ziemniakami A normalizujące
zupka jarzynowa krem normalizujące
marchew z ryżem Anormalizujące

Pierwszym posilkiem u nas byly ziemniaczki z dynia.....smykowi smakowalo,chociaz maly tak smiesznie jadl.... Pamietaj dziecko trzeba obserwowac i uzawac na kupki, jak smyk strasznie sie meczy przy wydalaniu to wybieraj produkty rozluzniajace , gdy jest oki normalizujace, rzadkie- zestalajace

- i ostatnie - o co chodzi z tym glutenem, ze nowa moda jest na podawanie dawek ekspozycyjnych juz niedlugo a stary spoob ze kiedy??
Ktora metoda idziecie??

No wlasnie, laski jak to jest z tym glutenem?? :confused:
Ja karmie piersia ale tez jestem ciekawa bo wszedzie pisza o dodawaniu glutenu w 5 miesiacu. Ktoras z was juz dodaje? :confused:

Nie mam pojecia , jeszcze nie podaje
 
Mój synek wypija 180 ml 6-7 razy na dzień:-) Więc chyba pije za dużo hihi. Ja też stopniowo wprowadzałam 2 bebilon. Pierwszy dzień 5 łyżeczek 1 i 1 łyżeczka 2, i tak z każdym dniem zwiększąłam dawkę o jedną miarkę aż w końcu pije tylko 2:-)
Co do glutenu to ja nie daje i nie zamierzam tym bardziej że synek ma skazę:-)
 
mnie pediatra powiedziała żeby dawać gluten do zupki,łyżeczkę ale prawdę mówiąc jeszcze nie dawałam i nie wiem jak się do tego zabrać i co konkretnie dać,z tego wszystkiego zapomniałam się pediatry zapytać,taka ze mnie ciapa:-D
 
No wlasnie, laski jak to jest z tym glutenem?? :confused:
Ja karmie piersia ale tez jestem ciekawa bo wszedzie pisza o dodawaniu glutenu w 5 miesiacu. Ktoras z was juz dodaje? :confused:

Gluten to nic innego jak np chleb, czyli to co się składa z mąki. Kiedyś mówiono że gluten można podawać dopiero od 10 miesiąca, ale po jakiejś tam naradzie pediatrów okazało się że można go już podawać po 5 miesiącu. Chodzi o zapobieganie celiakii. Więcej na Celiakia.pl - wszystko o alergii na gluten i diecie bezglutenowej
 
reklama
Di4n4, serdecznie dziekuje za taka kompleksowa odpowiedz:tak:!!!
Moj synek je obecnie 5 razy,4 posiki po 150ml a na noc je przez sen o 22.30 180ml + 2 lyzki kleiku. Zlikwidowalismy nocne karmienie ktore bylo pomiedzy 2 a 3 w nocy i dajemy zamist tego te 180ml z kleikiem. Ale nie podoba mi sie ze dajemy mu to przez sen...kolezanka nam tak doradzila. Niestety nie mam juz z nia kontaktu bo wyjechala na Wyspy ale kupie w poniedzialek ksiazke z ktorej wziela te informacje:-). Jestesmy juz calkiem na Bbeilonie 2,syn ma troche bardziej zielone kupki ale mysle ze to przez wieksza ilosc zelaza w stosunku do poprzedniego mleka. Wczoraj podalam 1 raz gotowane jablko ale mu nie smakowalo.Krzywil sie i wypluwal:-D. Za 4 dni podam mu Frutapure jablkowa z Bobovity-moze to moje jabko bylo za malo slodkie?
Dziekuje wszystkim mamom za odpowiedzi:happy: !!!
 
Do góry