reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czego nie wolno w ciąży

Sądzę, że nie chodzi o sam rower, tylko wysiłek. Raczej jeździć można, tylko bardzo powoli, spacerowo wręcz. Oczywiście tak mi się tylko wydaje, nie wiem na pewno ;) Swoją drogą, jak ja bym chciała móc troszkę więcej wysiłku włożyć "w siebie", a mam zezwolenie tylko na spacery i wylegiwanie się w basenie (niekoniecznie już na pływanie takie jak zwykle czyli kilka basenów na raz). No i mam zakaz grania na perce, a to mnie najbardziej boli :(
 
reklama
Sądzę, że nie chodzi o sam rower, tylko wysiłek. Raczej jeździć można, tylko bardzo powoli, spacerowo wręcz. Oczywiście tak mi się tylko wydaje, nie wiem na pewno ;) Swoją drogą, jak ja bym chciała móc troszkę więcej wysiłku włożyć "w siebie", a mam zezwolenie tylko na spacery i wylegiwanie się w basenie (niekoniecznie już na pływanie takie jak zwykle czyli kilka basenów na raz). No i mam zakaz grania na perce, a to mnie najbardziej boli :(

a co to jest perka?:-D
 
Perka czyli perkusja:-). Wprawdzie nie grałam na niej "wyczynowo", ale takie pół godzinki dziennie sprawiało, że spływałam potem. A mam z czego zrzucać :-D. No i spodobało mi się to staranie, żeby zgrać nogi z rękoma. Przednia zabawa :-D
 
Siema mamuski :-D

Znalazlam Wam kilka bardzo glupich zabobonow ciazowych. Mam nadzieje, ze poprawi Wam to humory:-D:-):-D

-Nie wolno nic smażyć w ciąży bo tam, gdzie tłuszcz kapnie, to dziecko bedzie miało znamię.
-Nie wolno przechodzić pod kablami, bo się pępowina owinie.
-Nie wolno obcinać włosów, bo dziecko będzie glupie.
-Nie wolno patrzeć na krwawe rzeczy lub jakies kalectwo bo się mozna zapatrzeć.
-Nie jeść kiszonych ogórkow bo mleko (to z piersi) skwaśnieje.
-Nie chodzić po słońcu, bo się zsiądzie.
-Nie wolno współżyć 2 miesiące przed rozwiązaniem, bo dziecku będą ropiały oczka.
-Nie wolno podnosić rąk do góry, bo się pępowina owinie dookoła szyi.
-Nie można siedzieć z założoną nogą na nogę, bo zmiażdżysz dziecku główkę.
-Nie patrz na księżyc, bo dziecko będzie łyse.
-Nie patrz na słońce, bo dziecko będzie się zanosiło płaczem.
-Nie patrz przez wizjer w drzwiach lub przez inną dziurkę, bo dziecko będzie zezowate.
-Nie patrz na nikogo brzydkiego, bo dziecko bedzie podobne.
-Nie noś nic na szyji, bo dziecko okręci się pępowiną.
-Nie depiluj się, bo dziecko urodzi się łyse.
-Podczas zmywania naczyń lub prania przyszła matka nie może sobie zachlapać brzucha, bo dziecko będzie pijakiem.
-Jeżeli kobieta w ciąży się czegoś przestraszy i dotknie w tym momencie swojego brzucha, to dziecko będzie miało myszkę (znamię).

A teraz absolutny hardcore:
-Nie wolno przechodzić w ciąży przez kałuże, bo dziecko będzie miało wodołowie.

hehe, czyli nic nie wolno, najlepiej przespać całe 9 miesięcy, hihi
 
Perka czyli perkusja:-). Wprawdzie nie grałam na niej "wyczynowo", ale takie pół godzinki dziennie sprawiało, że spływałam potem. A mam z czego zrzucać :-D. No i spodobało mi się to staranie, żeby zgrać nogi z rękoma. Przednia zabawa :-D

ahaa, nie domyśliłabym się w życiu:-D:-D:-D:-D
 
hehe, czyli nic nie wolno, najlepiej przespać całe 9 miesięcy, hihi
z tego co tu pisza-tych przesadów to moja niunia musiała by mies z6km pepowiny do owijania będzie miała wodogłowie bedzie brzydka zezowata będzie pijakiem itd.a i będzie łysa to jest hore hihihi dobrze ze t tylko przesądy bo lekaż umarł by z przerazenia.
jest jeszcze przesad ze nie wolno nam przebywac w miejscu gdzie jest surowe mieso(padlina)ale nie pamietam czemu-chyba byśmy umarły z głodu albo przeszły na wegetarianizm bo to my zwykle gotujemy
a i nie wolno nam chodzi w spodniach bo sie dziezko w pępowine zaplącze...ktoś zna jeszcze jakieś ??
 
Pozwole sobie wtracic niesmialo choc ja styczniowka:) We wtorek wlasnie pytalam moja ginke o jazde na rowerze.Powiedziala ze moge byle nie po wertepach,najlepiej po prostej ,rownej drodze( na szczescie takie mam tu lesne sciezki) i nie na wyscigi.Spokojna,spacerowa predkosc i moge jezdzic tak dlugo dopoki dam rade:)
Pozdrawiam cieplutko:)
 
w ciazy nie wolno korzystac z solarium ani wystawiac sie na slonce, ktore powoduje przebarwienia, moga nie zniknac
zabronione sa tez zabiegi kosmetyczne ultradzwiekami lub pradem
nie wolno uzywac kremow z retinolem, za duzo wit A
uzywac kosmetykow z algami, za duzo jodu
 
reklama
reklama
Do góry