reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

U mnie też się sprawdza rytm karmienie-aktywność-drzemka.

A ile wasze maluszki spia w ciągu dnia.
Wczoraj zapisywalam sobie ile śpi i kiedy je. Wyszło mi 7 karmien w ciągu całego dnia,a od rana,od 9 do wieczora, miał 3 drzemki po 1,5 godz. I tak się zastanawiam czy moze nie za długo śpi w dzień.

Jeszcze mam pytanko jak się bawcie za dnia ze swoimi maluszkami,gdy mają swój moment aktywności

Mój mały śpi od północy do 6, potem godzinę czase dwie po jedzeniu o 6 i koniec nocnego spania, je o 12 i śpi tak od 13 jak idziemy na spacer tak do 17 ( je o 15 na śpiocha), je o 18, potem kąpiel o 19 i czasem zasypia, czasem nie, o 21 i o północy je ale to takie na wybudzeniu i danej śpi jak zabity. Resztę czasu jest bardzo aktywny. Więc śpi tak +/- 15 godzin na dobę. Jak jest aktywny to różnie:
czasem mata
czasem chodzimy i zwiedzamy mieszkanie
czasem siedzimy z kotem i go przyzwyczajamy do małego
albo siedzimy na kanapie i się przytulamy, całujemy i gimnastykujemy
wieczorem po kąpieli siostrzenice przez skype'a czytają mu bajki, powiem wam że słucha je i jestem w szoku.
 
Ostatnia edycja:
reklama
W dzien tez staram sie kłaść do łóżeczka ale czasem spi w salonie bo moj P pracuje na nocki i jak ona taka marudna to biorę ją do salonu zeby odespał. No nic bede próbować. Teraz leży w łóżeczku i macha czym sie da :) a ze nie płacze to niech sobie macha
 
Jeżeli pierwsza szczepionke mały mial 5w1, to kolejna też musi taka mieć,czy może dostać 6w1

Mi pielęgniarka powiedziała żeby się dobrze zastanowić bo musi być ciągłość, cały czas te same. U mnie 230zł ta 6w1, ale mój tata powiedział że fundnie szczepienia wnusiowi aby go tyle razy nie kuły i zaszczepiłam 6w1.

Na rota nie szczepiłam, nikt u mnie w rodzinie nie szczepił. Starsza córka siostry miała rota i siostra stwierdziła że nie opłaca się bo u nas to 350zł jedna dawka a mała była parę dni w szpitalu z ostrą biegunką i to było wszystko, więc jako niedoświadczona mama posłuchałam siostry :) zobaczymy!!!
 
Ostatnia edycja:
Powinno się cały czas szczepic tymi, którymi się zaczęło.

Marrika, mi to powiedziała pediatra. Sprawdziłam w necie i też tak piszą.
 
U nas rotarix i hexa 6w1 490zł w jednej aptece w innej np 530zł.

Katinka ja szczepilam starsza na rota a i tak 2 razy wyladowalysmy ze straszna jelotowka w szpitalu. Co prawda nie zaplapala ani razu rotawirusa ale jelitowek to my sporo przeszlismy. Teraz mialam nie szczepic rotarixem, ale jak okazalo sie ze mala chora szczepimy wszystko co leci.

Sunovia no mi tez sie wydawalo ze jest wiecej czasu na szczepienie na rota.
 
reklama
Do góry