reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zabawy z 16 miesiecznym dzieckiem

tusia221

Początkująca w BB
Dołączył(a)
27 Kwiecień 2005
Postów
26
DZiewczyny,chcialam zapytac w co sie mozna bawic z takim 16 miesiacznym dzieckiem.Gdyby to byla wiosna,lato-to niebyloby problemu,a tak to wiekszosc czasu spedzamy razem w domu i poprostu sie nudzimy.Powiedzcie jak zajmujecie dziecku czas poprzez zabawe z nim,w co sie bawic?
 
reklama
no my np :
- ja sie chowam a Liwia szuka :-) (ale to chyba rzadna odkrywcza zabawa )
- kładę gdzieś (pod stołem, za szafką, na fotel, itd) misia, lalę, itp i szuka
- tańczymy
- maluje kredkami
- ubieramy misia, lalę w rózne czapki, szliki, butki, itp
- gonimy sie
- przeklejamy magnesy na lodówce z danonkow :-)
- wkładam ją do kartona, albo pudełka plastikowego na zabawki i ciągne po pokoju, albo na kocu - to jest ulubiona zabawa Liwii
- daję jej szmatkę i wyciera wszystko co popadnie :-) (polecam;-) )
- wyciągam kilka elementów z puzzli (tych na ziemi) np kólko z auta, okienko z samolotu, listek z jablka i daję jej a ona szuka gdzie brakuje i kombinuje który tam pasuje - tez to bardzo lubi i czasem sama mi pokazuje od siebie ze mam wyciągnąc jakis element a ona sie obraca zeby nie podglądac :-D (słodka)

mam nadzieje ze cos pomoglam ;-)
 
u nas tradycyjan zabawa a kuku .... czyli olek sie chowa naprzyklad za kanape i robi akuku mamie...wtedy pytam gdzie jest olek a on zanwu akuku....

kolejna zabawa.... gdzie jest nosek.... gdzie jest oczko..itd gdy Olus odgadnie sa oklaski...
podobnie z ksiązeczką ..mówie pokaz dziewczynkie słonika, kotka... i jak odgadnie sa oklaski i całuski...

oczywiscie gra na pianinie, bembenku itd...

najleprza zabawa jest jednak : sadzam olusia na kolanach i spiewam jedzie sobie pan na koniku sam... w tym czasie olek skacze na kolanach i udaje ze jedzie na koniku... spiwam : a za panem olek i z konika bęc ...w tym momencie porzechylem go do tyłu i udaje ze olus spada... moze sie tak bawic z godzine..az mi sie jezyk placze...

magnezy z danonków na lodówce przewiesza..

no i mam paczki makaronów w szafie to z tymi paczkami wyczynia cuda, przekłada wyjmuje wkłada....
 
Do góry