reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nauka nocnikowania

Leika

Matka Polka
Dołączył(a)
25 Wrzesień 2006
Postów
4 989
Miasto
Łódź
Nadszedł czas na nocnik. Niektóre z Was już od pewnego czasu wysadzają maluszki na nocnik, inne pewnie jeszcze z tym zwlekają.
Podzielmy się w tym wątku swoimi doświadczeniami, pojawiającymi się problemami oraz, oczywiście, sukcesami na drodze do zrezygnowania z pieluch.

Zapraszam do dyskusji :tak:
 
reklama
Leika- dobry pomysł:tak:szkoda tylko że ja nie mam sie czym chwalic:zawstydzona/y:
czekam kobitki na instrukcje jak posadzic dziecko na nocnik bez jazgotu na cala dzielnice;-)
 
Moj Kubus lubi nocnik , ale jedyne co namim robi to siedzi . Potrafi siedziec na nim nawet 20 minut i nic niezrobic . A jak ubiore mu tylko pieluche to odrazu robi siku . I naprawde niemam zadnego pomyslu jak go zachecic . Kupilismy nawet nasadke na sedes podobamu sie ale caly czas trzyma sie bokow toalety bo boi sie ze spadnie . Zapewne dlatego ze nieczuje podlogi .
 
Alka nocnik zna i lubi, ale niekoniecznie coś do niego zrobić, kupka była może ze dwa razy, siku już częściej, bawi się i nagle ściąga gacie i na nocnik siada, ale wtedy najczęściej na darmo:-p będzie cieplej to może włączę program "dzień bez pieluchy", ale na razie jakoś nie mam parcia;-)
 
Ja z typową nauką nocnikowania czekam na późną wiosnę/lato, aż się zrobi na tyle ciepło, by synek mógł biegać po mieszkaniu w majteczkach.
Na razie od września zeszłego roku przyzwyczajamy młodego do nocnika - codziennie wieczorem, przed kąpielą, wysadzam go na chwilę na nocnik. Czasami zrobi siku, czsem nie...
Od mniej więcej tygodnia poszerzyliśmy ten rytuał - jeśli mamy siusiu, to idziemy razem do łazienki, wylewamy siuśki do kibelka, robimy im "papa" i spuszczamy wodę. Młodemu bardzo podoba się ten rytuał - a ja mam nadzieję, że dzięki temu chętniej będzie robił do nocniczka.
Od kilku dni wysadzam go także po popołudniowej drzemce.
 
Mada, nie martw sie, ja tez nie mam czym sie chwalic :-p
Chyba, ze tym, ze mam codziennie nalane na podloge :baffled::-p:-D

Ja tez juz od dluzszego czasu codziennie przed kapiela sadzam Sare na nocnik, ale ona posiedzi max. 30 sek., ucieka i robi siku na podloge, po czym sama sie karci mowiac "nie nie" i pokazujac paluchem ;-)Wie, ze zle robi, ale cos mi sie wydaje, ze ona sika na podloge specjalnie, bo ja to strasznie bawi.
Tez czekam na cieple dni i wtedy bedzie smigac, w moje wolne dni, bez pieluchy po mieszkaniu :tak:

Stwierdzam, ze przeciez do konca zycia nie bedziechodzic w pieluchach, wiec predzej czy pozniej i tak zacznie sikac do nocnika albo kibelka ;-):-)
 
Widzę, że wszystkie czekamy na wiosnę :-D:-D
Zastanawiam się tylko, kiedy dziecko zacznie sygnalizować potrzebę? Z innego forum wiem, że niektóre maluszki już tak robią; teoria mówi, że zaczyna się to między 18 miesiącem a 3 rokiem życia. Więc tak sobie myślę, że w naszym przypadku wiosna/lato to jak najbardziej odpowiedni czas na systematyczną pracę z nocniczkiem :tak:
Tylko nam cierpliwości trzeba do przesikanych ubran :-D:-D
 
Ja taka prawdziwa nauke zaczne latem pewnie jak w ogrodzie bedzie mogla w majtochach samych gonic :-D wiec prania nie bedzie zbyt wiele :-pTylko ciekawe jak dlugo zajmie nam ta nauka :baffled: bo Sarze jak narazie mokre dupsko nie przeszkadza :-p
 
u nas jak u wiekszosci postep praktycznie zaden posiedzi Julka na nocniku chwile jak czyta to dluzsza chwile potem wstaje i wpycha pieluche do nocnika z zamyka klape dumna jak paw albo miski kladzie i mowi sisi i to wsio :-D
 
reklama
Mój Kubus dziś zrobił siku do nocnika . Jak miał 13 misiecy cos go zraziło i niechciał robic a dzis rano przemugł swój strach i sie udało
 
Do góry