reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy dzidzisiów

K@si@ to jest wlasnie to o czym pisalam kiedys, na poczatku. Po 28 tygodniu zaczyna sie liczyc ruchy plodu. Juz ma wystarczajaco ciasno aby je dobrze odczuwac. Wszystko bedzie dobrze. Moj gin az tak restrykcyjny nie jest, nie kazal zapisywac, ale obserwowac.
 
reklama
K@si@ właśnie tego harmonogramu się obawiam że mnie doprowadzi do choroby psychicznej ::)
Bo ja czasami nie wiem czy mała sie lekko ruszyła czy to w jelitach cos drgneło, czasami jest tak że mam wrażenie że mi się wydawało że się ruszyła(dot.to bardzo delikatnych ruchów).
A teraz jeszce zapisywac ::)liczyc no przeciez zeświruje a mój K. wyprowadzi się z domu ;)
 
Aż tak źle nie jest, bo przecież - przynajmniej ja tak mam - jak bebik się obudzi i zaczyna ruszać, np. po sytym śniadanku, to tych dziesięć ruchów można naliczyć w ciągu pół godziny. Ja tez nie wiem czy on mi tą kartę będzie sprawdzał, czy to jest tylko dla mnie, żebym pamiętała. Chodzi o to żeby się pilnować, bo ewentualnie można zapobiec przykrym rzeczom.
 
ja mam w poniedziałek wizytę u gina... o liczeniu ruchów wiem... tylko jak ja się budzę czasami o 5 nad ranem, bo mnie mały kopie to mam liczyc od tego czasu czy jakoś później?
 
Chyba wprowadziłam popłoch, bo wszystkie strasznie przejęłyście się tym liczeniem, tu tak naprawdę chodzi o to, czy dzidzia sie rusza czy nie i jeżeli przez cały dzień, któraś z was czuła tylko 3 lekkie ruchy to coś może być nie tak i należy powiadomić o tym lekarza.

Leyna jeżeli juz o 5 rano, twój Piter odbedni 10 ruchów to brdzo dobrze, będziesz miała z głowy ich liczenie przez resztę dnia ;D
 
ja tez sie Leyna nad tym zastanawiałam, co z samego rana i co w nocy ?
a tak wogóle to non stop myslec i "wypatrywać"ruchów to można zeschizować i wogóle juz wszystko robic na opak, nie tylko mylic (tak jak ja)klawisze na klawiaturze ;)
 
Acha teraz dopiero doczytałam ;D
to co 10 ruchów na dzień to dobrze i już się ma spokój a jak po 10 rannych nie czuje sie nic przez 5 godzin to co nadal wszystko ok.? wydaje mi się ze nie, bo mi gin. po upadku powiedział że jak przez pare godzin nic nnie będe czuła to natychmiast mam jechac do szpitala ale4 nie sprecyzował przez ile dokładnie godzin ::)
 
Wlasnie przeczytalam Wasze wypowiedzi o ruchach maluszkow. Moja mala rusza sie roznie - raz jest spokojniutka, tylko takie lekkie drgniecia (o ktorych pisalam zaniepokojona jej spokojem), raz ruchow jest bardzo duzo, np. od wczoraj ma 'szalenstwo' :) Wieczorem brzuch mi skakal jak ogladalam film, a teraz siedze w pracy i caly czas ja czuje jak mi w brzuchu sie kreci :)
Ale nieraz mam straszne schizy...I gadam jak glupia: prosze malutka, rusz sie w koncu :) itd. I oczywiscie odrazu wyobrazam sobie najgorsze...Trzeba przestac myslec tak pesymistycznie...Oj, ciezko jest :)
 
Odpowiedź na Wasze pytania ściągnięta z netu:

Karta ruchów płodu wg Cardiff (ja taką właśnie dostałam od gina) jest prostą i skuteczna metodą nadzorowania stanu płodu w warunkach domowych. Metoda ta polega na liczeniu i rejestracji ruchów wykonywanych przez dziecko w jamie macicy w kolejnych dniach począwszy od trzeciego trymestru ciąży.

Sposób wykonania

Obserwację rozpoczynamy codziennie o 9.00 rano i kończymy o 21.00. Kiedy kobieta poczuje dziesiąty ruch, wówczas na karcie odnotowuje aktualną godzinę poprzez zaznaczenie odpowidniego kwadratu.
W dniu w którym zaobserwowano 10 ruchów kończy się obserwację i do końca dnia nie liczy się ilości ruchów płodu. Dopiero następnego dnia należy ponownie od godziny 9 rano podjąć liczenie ruchów dziecka.
Jeżeli do godziny 21:00 kobieta zaobserwowała mniej niż 10 ruchów, to ich ilość należy nanieść poniżej grubej kreski karty w kwadrancie odpowiadającym liczbie odczuwanych ruchów.

Mam nadzieję, że to Wam już wszystko wyjaśni. :)
 
reklama
O i to jest jeszcze ważne

Jeżeli zarejestruje się mniej niż 10 ruchów w ciągu dwóch kolejnych dni obserwacji, to należy następnego dnia niezwłocznie zgłosić się do lekarza prowadzącego ciążę.
Jeżeli po całym dniu obserwacji nie zarejestruje się żadnego ruchu płodu wówczas należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza.

 
Do góry