reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy dzidzisiów

Ale kto ma czas na takie obserwacje i dokladne liczenie?? Ja czasami jak jestem w pracy to mam tyle zajec, ze zapominam o bozym swiecie - a pracuje od 9 do 16. Wiadomo, kontroluje ruchy - tzn. wiem czy mala sie ruszala w ciagu dnia i z jaka czestotliwoscia, ale nie mam pojecia ile razy dokladnie w ciagu dnia sie poruszyla, bo nie jestem w stanie dokladnie tego policzyc. Sama nie wiem...Zobacze co mi moja ginek. powie.
 
reklama
Dokładnie Sandra zgadzam sie z Tobą komu by sie chciało to tak skrupulatnie liczyc..tymbardziej ze w ciągu dnia jak sie robi rózne rzeczy to sie nawet nie zwraca uwagi na to jak sie maluch przekreca..wazne ,ze sie rusza moim zdaniem anie ile razy 5 czy10..pozdrawiam
 
Poczytałam troche o tej karcie i nie wiem czy dobrze zrozumiałam ale zrozumiałam tak-
budzę się i licze ruchy jak jest dziesiąty ruch to zapisuje godzine i znowu licze od nowa i 10 zapisuje godzine i tak ma byc tych "dziesiątych ruchów zapisanych na karcie" dziesięć w ciągu dnia
TAK?
a jak tych "dziesiątych ruchów zapisanych na karcie" jest mniej niż 10 to liczbę ile w ciągu dnia było tych "dziesiątych ruchów zapisanych na karcie" wpisuję poniżej czerwonej kreski
Wnioski moje :-[
dzidzia najlepiej jak sie ruszy 100 razy dziennie ::) czy tak?
Bo jeżeli chodzi tylko o pierwszą dziesiątkę to ja bym miała spokój już o 8 rano ;D ale jeżeli później sie nie rusza wcale, to bez sensu ta kontrola :mad: bo nie może mieć parugodzinnej przerwy.
Czy ja dobrze to zrozumiałam?
a wogóle to znalazłam karty na necie tylko od 30 tyg. więc jeszcze mam czas ;)
 
Mada, ja to zrozumialam tak, ze po 10-tym ruchu w ciagu dnia liczac od godz. 9:00 konczy sie obserwacje na dany dzien i dopiero zaczyna kolejnego dnia znowu do godz. 9:00. Dla mnie takie liczenie jest bez sensu. Bo np. moja mala w ciagu dnia zazwyczaj malo sie rusza i dopiero wieczorem jak sie poloze to zaczyna sie maratonik :) To 10 ruchow moge wtedy naliczyc w ciagu kilku minut albo i szybciej, wiec mija sie to jak dla mnie z celem. Wazne zeby maluszek sie ruszal i zeby sie go czulo. A co jezeli poczuje ruchy dopiero o godz. 22 - wtedy sie to nie liczy?? I wychodzi, ze jest cos nietak?? Kompletna bzdura. Ale czego to nie wymysla :)
 
Jeżeli tylko pierwsze 10 ruchów jest wpisywane to dla mnie też się mija ta karta z celem :mad:
Bo te 10 to ja mam jak mała sie budzi i przeciąga z samego rana.
Mija sie z celem bo jak pisałam jeżeli przez parę godzin (myślę że ok 5-6) nie czuc ruchów to powinno się być zaniepokojonym , tak mi powiedział lekarz jak upadłam.
Ja rozumiem że dzidzia też chce odpocząć ale ruszyc się nawet w trakcie snu może.
 
Sorki :-[ ale to nie mój wymysł, nie krzyczcie na mnie za bardzo ;) (ja się w sumie zgadzam z waszymi wątpliwościami) .Dostałam takie zalecenie od lekarza, więc się stosuję :) Jeżeli powiedziałby mi, że codziennie mam zrobić 10 przysiadów i 15 pompek, żeby dzidzia była zdrowa to bym zrobiła. Więc liczę sobie te ruchy, bo to nie jest aż takim problemem :)
 
K@si@ nikt nie krzyczy ;D
tyle że każda z nas ma jakieś pomysły, wątpliwości i doświadczenia i po to tu jesteśmy żeby się siebie radzic i wymieniac wiadomościami i doświadczeniami a także pytac i udzielac rad ;D
Ja pewnie też będę liczyc jak mi lekarz każe i jak każe robić codziennie 10 przysiadów i 15 pompek, żeby dzidzia była zdrowa to pewnie tez będe robić ;)
 
O, widzę że ty też późno się kładziesz, a myślałam, że to tylko ja o tej porze się odzywam. Ale skoro nie musze wcześnie wstawać to sobie tak siedzę do oporu. ;D
 
reklama
Do góry