reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG w 12 - 13 tym tygodniu

kanga_aga

Fanka BB :)
Dołączył(a)
15 Marzec 2005
Postów
1 217
zapomniałam z poprzedniej ciązy jak to jest a gina zapomniałam zapytać..
prosze przypomnijcie mi czy to juz przez brzuch czy "dowcipnie" się robi.. chciałabym zabrać męża i małą a nie chcę małej stresować za bardzo..
i nie mogę sie doczekac tego USg dokładniutkiego - to juz za 1,5 tygodnia..
 
reklama
przez powloki brzuszne na pewno :)

Sama sie zastanawialam ostatnio, ale jednak przez brzuszek, nikt Ci nie bedzie kazal sie rozbierac :D
 
Aga, moj lekarz robi przezpochwowo. Nie wiem jak inni lekarze. Moj Marcin jak bylam w ciazy z Karolka byl na usg 20tc, ale jak sie polozylam na lozku i lekarz zaczal mnie dotykac to Maly sie tak strasznie rozplakal, ze maz musial z nim wyjsc. No i w koncu zaden z mezczyzn nie zobaczyl malutkiej na monitorze. Obecnie Karoka jest na takim etapie, ze bardzo placze jak ktos mnie dotyka. Wiem, bo chodze z nia do kosmetyczki na depilacje. No i mimo, ze zna kobietke to placze.
 
Wiesz co, zadzwon najlepiej do rejestracji do tej kobitki, ktora pracuje z Twoim lekarzem (albo z tym, ktory USG bedzie Ci robil) i zapytaj - ja tak zrobilam :)
 
my ostatnie mielismy dowciapnie jak to lubie nazywac ;D moj G. grzecznie czekal za parawanem az lekarz mnie zbada a pozniej go zawolal do usg i chyba troszke sie zdziwil ze gin wklada mi cos do srodka ::) nie uprzedzilam go niestety wczesniej , zapomnialam , pozniej tylko zapytal czy mnie to bolalo ;)
 
kurcze chyba rzeczywiście zadzwonię i zapytam.. niechciałabym aby Anka jakąs traumę przeżyła..
a mój mąz to juz przeszkolony.. poród tez w sumie odbierał (no prawie bo się CC skończyło ) więc jemu to już niestraszne..
 
Ja też jeszcze miałam dopochwowe, teraz mam mieć brzuszne a to będzie 18 tydzień.

A powiedzcie mi coś więcej o usg połówkowym, czym się różni od zwykłego i kiedy się je robi, podejrzewam, że w połowie ciąży czyli około 20 tygodnia.

Powiedzcie też kiedy Wam lekarz sprawdzał o ile sprawdzał, "coś tam" fałdu karkowego, chodzi o wykrycie zespołu downa i mniej więcej jak to wyglądało. Moje ostatnie USG nie było chyba jakieś specjalne, więc nie wiem czy po prostu nie stresował mnie jakimiś nazwami i po prostu powiedział, że wszystko jest ok, czy jeszcze dokładnie nie mierzył.
 
w 12-13 tygodniu to jeszcze USG dopochwowe. Dopiero pozniej robia przezbrzuszne.
 
Kropecka, wcale nie jest powiedziane, ja mialam w 12 tygodniu i mialam przez powloki brzuszne. Raczej do 12 tygodnia robia dopochwowo - przynajmniej u nas, zarowno w przychodniach, jak i w prywatnych gabinetach, no i w szpitalu tez.

Pozdrawiam.
 
reklama
to chyba zalezy od gina twierdza ze lepej widac dopochwowo choc w szpitalu raz robili 3d mi przez powłoki brzuszne w 8 tyg a raz dopochwowo ::) ostatnio gin tez dopochwowo mimo ze juz 11 tydz i cos czuje ze tak bedzie
 
Do góry