reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzanie diety naszych maluszkow, przepisy dla malych smakoszy

NataK

Mamusia Kubusia :-)))
Dołączył(a)
11 Luty 2008
Postów
1 061
Kobietki nie wiem czy dobrze robię zakladając ten wątek, ale mysle, ze chętnie podzielimy sie na forum naszymi kulinarnymi osiągnięciami w przygotowywaniu rozmaitych papek i pochwalimy tym, co nowego zjadły ostatnio nasze brzdące.
Kubuś ma 6 miesięcy i 1 tydzień, ma alergię pokarmową, ale mimo to juz 2 miesiące temu bylam zmuszona wprowadzic do jego diety pokarmy stałe, ponieważ po cycusiu byl ciągle głodny-jak taki mały JAMOCHŁON. a oto lista produktow, ktore wcina moj mały "zbój":-)
-jabłuszko- surowe, ze słoiczka lub z kompociku
-bananek- ze słoiczka, surowy bardzo rzadko
-dynia-mały ja uwielbia , ze słoiczka z jabłuszkiem
-marchewka-ze słoiczka, czasami sama gotuję, o ile uda mi sie dostac taka organiczna, naturalną, a najlepiej powykrzywianą i z "robalami" wtedy mam pewność, ze nie jest nafaszerowana chemią:-)
-ziemniaczek-podobnie jak marchewka
-por- w sladowych ilościach w słoiczkowych lub domowych zupkach
-seler-podobnie jak por
-pietruszka-tu obawiam sie, ze u malego wystepuje na nią reakcja alergiczna, wiec na razie wyeliminowałam
-mięsko z królika-niestety tu jestem skazana na słoiczki, gdyz nigdzie nie mogę dostać surowego mięska:-(
-kaszka ryżowa-bananowa, jabłkowa lub zwykła oczywiście na paskudnie gorzkim mleku NUTRAMIGEN
-herbatka jabłkowa z melisą
-soczek jabłkowy lub kompocik
-chrupki kukurydziane-maly je uwielbia

I to chyba wszystko, a jak u was dziewczyny?
aha gruszki u nas odpadaja, malusi mial po nich krew i śluz w kupce:-(, wiec na razie śliwek tez nie probuje.
 
reklama
Zazdroszcze takiego bogatego menu:sorry:

U nas przeszło narazie :
dynia z ziemniakami
kaszka ryżowa na bebilonie pepti

Jabłko, winogrona, brziskwinia
odpadaja bo ma uczulenie...które zreszta znowu wrróciło na brzuszku (jutro zmieniam pieluchy bo juz nie mam pomysłu od czego ta wysypka na brzuchu.... a juz znikała...ech ..rece opadaja:baffled::wściekła/y:)

Narazie musze sie wstrzymac z nowościami:confused2:
 
U nas sporo przechodzi
-zupki sama gotuje wiec-ziemniak,szpinak,brokuł,marchewka,pietruszka,natka,buraczek+indyczek(oczywiscie nie wszystko na raz:-p)
-jabluszko-gotowane i ze słoiczka,surowe powoduje odruch wymiotny:-Dmusze zbadac czemu:baffled:
śliweczki suszone-dodaje do kaszek
gruszki-umiarkowanie
brzoskwinie
marchewka hippa-uwielbia
banan-tylko ze sloiczka i nie zawsze,surowy-podobnie jak jablko:rofl2:
soczek-marchewka,jablko,nektary marchewkowo-morelowe
herbatki-koprekowa,jablkowa z melisa,morelowa i na suchy nosekczasem przejdzie jagodowa
kaszka-morelowa,jablkowa,gruszkowa,bananowa,kleik kukurydzinay,puree misiowy ogrodek-wszystko na Bebilonie Pepti
Jak mi sie cos jeszcze przypomni to dopisze:-)
 
Natalia85-wiesz co, ja czasami o takie reakcje alergiczne podejrzewam ziemniaka, ale muszę to zbadać,a jak małemu wychodziły takie krosteczki na brzuszku, nie wiem czy od pieluszek czy tez uczulonko, zawsze smarowałam je cieniutką warstwą SUDOCREMU i przez noc schodziło bez problemu
Kira-a jak malusi po szpinaczku i buraczkach? w sumie tez musiałabym je powoli wprowadzać, bo to cenne źródła żelaza,a jak je małemu podajesz? gotujesz i miksujesz np. z ziemniaczkami i marchewka, czy z kaszką? jakos nie mam na nie koncepcji.
 
Natak-po szpinaczku i buraczku ok-akcje miałam po indyczku:baffled:ale juz ok:tak:
Ja gotuje ziemniaczek z marchewka,oddzielnie miesko,odzielnie szpinak rozmrazam(ze swiezego jeszcze nie robilam)i potem wszystko miksuje:-)do gotowania dodaje troszke soli,cukru i oliwy.Ja robie zawsze wiecej i zamrazam w słoiczkach-potem mam wybor bo mam kilka rodzajow zupek w zamrazalniku;-)
Czasem po rozmrozeniu zupka byla za rzadka wiec dodawalam kleik ryzowy ale Adas mial silne zatwardzenia po nim wiec dalam sobie spokój:tak:
 
u nas tez troche juz maly poprobowal :tak:wiem ze jablko nie przechodzi i melisa bo jest sluz w kupie:baffled:
z herbatek to rumiankowa (choc najczesciej czysta mineralna),
z kaszek bananowa i sinlac (uwielbiany:-D)
poza tym ziemniak, marchewka, dynia, byly sladowe ilosci pora, selera, krolik, banan i sliwki
flipsy
dzis strasznie sie wyrywal do ogorka kiszonego ktorego jadlam i o dziwo bardzo mu smakowalo bo lizal kilka razy i zly byl jak mu zabralam:eek:(po wszystkim sie krzywil a po tym nie:szok:), dzis gryzl tez bulke:-pmial z nia niezla zabawe:-)no i chyba tyle jak sobie cos przypomne to sie zamelduje:tak:
 
Nie wiem naprawdę jak Wy to robicie bo moja mała tylko chce cycka, nie cierpi herbatek ani innych płynnych wynalazków. Z papek to tylko jabłko narazie przechodzi bo na marchewkę strasznie się krzywi i nie chce nawet buzi otworzyć. Siedzi z oczami w słup i mocno zaciśniętymi ustami :)
Próbowałam marchewkę z kleikiem i sokiem z winogron (bobovity) ale dostała wysypki na pupie więc dałam spokój. Co do śluzu w kupie po jabłku to ja też miałam ale moim zdaniem to jest po prostu nie przetrawiona papka z jabłka, słyszałam, że na początku pokarmy przechodzą przez przewód pokarmowy w niezmienionej formie :p
 
No to teraz my :-)
zupki: marchewka, ziemniak, pietruszka(korzeń)-gotuję sama, dynia+ziemniak albo gotuję albo z hippa,do wszystkiego dodaję indyka z Gerbera i jest ok.
deserki: jabłko ze słoiczka, albo jabłko z marchewką ze słoiczka
napoje: woda z glukozą albo sok jabłkowy (który uwielbia)
 
Ja dawałam jeszcze
dynie z indykiem

A dawałyscie juz samego kurczaka?? jest taki po 6 msc gerbera i sie zastanawiam czy to podać z czyms czy samego...bo takiego kurczaka to sie nie boje dawac... małe prawdopodobieństwo uczulenia chodziaż i tak narazie czekam na znikniecie wysypki z brzucha:dry:
 
reklama
U nas jest tak:
napoje oprócz cycusia herbatka koperkowa,rumiankowa.
deserki jabłko,jabłko-marchewka,jabłko-dynia,jablko-banan(BoboVita),gruszki (Hippa),marchewka(gerber)połączona z gotowanym i zmiksowanym przeze mnie jabłkiem.Jak na razie wszystko co mu dam z deserków je
obiadki dopiero wprowadzamy i pierwsze podejście nie za dobrze wypadło.Próbowaliśmy marchewka ziemniak i było krzywienie,wypluwanie,plucie:sorry2: Zobaczymy jak dziś może w końcuza którymś razem sie przyzwyczai:confused:
W planach mam zamiar dać Filipkowi dynie z ziemniakami(Hipp) i zupke marchewkową z ryżem(boboVita) ale to po kolei po nieszczęsnej marchewce z ziemniakiem
 
Do góry