reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Blizna i brzuch po cesarskim cieciu

pokah

Fanka BB :)
Dołączył(a)
6 Maj 2012
Postów
226
Hej

Dokladnie tydzien temu mialam cesarke. W ciazy przytylam 10 kg. Maly wazyl 3700g. Po powrocie ze szpitala (doba) wazylam 5kg mniej. Waga spada ale moj brzuch to masakra. Z ciekawosci zmierzylam sie w pasie i ubylo jakis 10 cm, wiec niewiele. Cyz ten brzuszek sie kiedys zmniejszy??? Kiedy w ogole mozna bezpiecznie zaczac cwieczyc. Oczywiscie teraz to wiem, ze jest za wczesniej bo rana jeszcze ciagnie a szwy sie nie rozpuscily.
Jak bylo/jest w Waszym przypadku???

---------------
zapraszam na bloga: http://www.kobus-bedyk.blogspot.com/
 
Ostatnia edycja:
reklama
hej właśnie siedzę u przyjaciółki która miała cesarkę w październiku i znajomy chirurg powiedział jej, że ćwiczenia są wskazane najwcześniej po 3 miesiącach, a ona czuła się tak całkowicie gotowa i pewnie dopiero po pół roku.
O brzuszek się nie martw ale potrzebna jest cierpliwość. Miała wrażenie, że po cesarce brzuch jest bardziej obrzmiały.
 
Ja jestem 6 dni po cesarce i tez mam spory brzuch, choc w ciazy przytylam 14kg,a w szpitalu zostawilam 10kg...Moj brzuch wyglada tak na 5m-c...Mam nadzieje ze wroci w miare ,,do siebie''. Wiem ze wszystko jest jeszcze obolale, opuchniete wiec cierpliwie czekam;)
 
Ja tez wygladam na jakis 5 miesiac :) ale mam wrazenie ze z dnia na dzien brzuch sie zmienia i spada.
Poza tym to aktywnosc fizyczna jest wskazana - podobno wczesniej dochodzi sie do formy, jezeli zamiast lezec robi sie to i owo. Oczywiscie dzwiganie i forsowanie brzuszka odpada, ale kolo malego jest naprawde tyle pracy i latania, ze mam nadzieje ze spadnie. Poza tym karmie piersia (o dziwo, myslalam ze na wstepie sie poddam), wiec mam nadzieje ze karmienie tez pomoza.
Nad rana po cc mam takie zgrubienie na jakies 3 cm. Mam nadzieje ze to chwilowy obrezk, ktory zejdzie.
 
U mnie mija miesiąc od cc i z dnia na dzień jest coraz lepiej. Brzuszek już całkiem ładnie zszedł, jak patrzę w dół to widzę już bliznę po cięciu :-D Co przez pierwsze tygodnie było niemożliwe :-p

Pokah o tym zgrubieniu pisałam na wątku o cieciu cesarskim. Też takie coś mi zostało i bałam się, że nie zejdzie, ale widzę, że ta oponka się zmniejsza. Jeszcze jest, ale liczę na to, że niedługo całkiem się schowa.


Za to skóra na brzuchu rozciągnięta i taka flakowata :baffled:
I jak dużo chodzę czy dużo się nanoszę to boli mnie rana po prawej stronie, też tak macie?
 
Mnie rana wieczorem najbardziej boli/ciagnie, po calym dniu. A i jak mi sie wiecej w pecherzu nazbiera to gdy siusiu robie to rwie. I pomalu tez flaczek sie na brzuchu robi. Uzywacie cos na rozstepy lub ujedrniajacego??
 
ja nie jestem po cesarce, ale sie wypowiem jesli pozwolicie :p

moj brzuch na 5 miesiac nie wyglada, ładnie sie wchłonął ale niestety wlasnie ta skora super jedrna nie jest...jak stoje to jest ok, ale jak sie poloze na boku to wszystko sie na jedną strone przelewa:-p ale agnes, ja mysle ze sam balsam to wiesz...nic nie da. ja gdy mi minie okres pologu i jakos bardziej bede w stanie to zaczynam ćwiczyc brzuszki, zeby ujedrnic wszystko, a balsam to ewentualnie wtedy, dodatkowo

rozstepy na szczescie mnie ominely szerokim łukiem
 
reklama
Mnie niestety nie :-( caly brzuch mam zsypany. I tak mysle ze chyba dobrze byloby cos zakupic na nie poki jeszcze swieze sa...Choc nie wiem czy te ,,bezpieczne'' dla kobiet karmiacych cos pomoga, w ciazy uzywalam oliwki i nie mialam rozstepow. Pojawil sie jeden czy dwa kupilam z AA dla kobiet w ciazy i po nim...zsypalo mi caly brzuch:dry:
 
Do góry