reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Blizna i brzuch po cesarskim cieciu

Katjusza to mnie zmartwiłaś :( chociaż w sumie tej blizny i tak nie widać. Ale fajnie by było jakby przybladła troszkę.

Agnes moja gin mi kazała przyjść dopiero 9tyg po cc. Więc chyba nie trzeba od razu w 6tyg biec do gina.
 
reklama
Ja zamierzałam isc po pologu,czyli po 6 tygodniach do ginki,ale nie wiem czy przez tydzien ktory mi zostal do tego czasu, zupelnie ustana mi plamienia ktore jeszcze mam...A na badanie gin to raczej po ustniu plamien, choc z drugiej strony do tego czasu powinno ich juz nie byc:/
pokah a jak objawiaja sie te zatory? czy to takie jakby grudki w piersiach?
 
No i klops, sączyło się któreś z Was z blizny po cc? byłam dzisiaj na IP sączy mi się w 2 miejscach, póki co mam psikać i wietrzyć, ale się zmartwiłam, bo już zaczęło być ładne :(
 
Polisia mi się sączył prawy bok, po zdjęciu szwów, 2 dni, dostałam do psikania oksykortem i cośtam jeszcze co nie pamiętam, cały czas ranę wietrzyłam, majtochy poniżej rany i zero wysiłku :tak:
 
Łatwo mowic zero wysilku...przeciez przy dzidziach tyle roboty i dom do tego...Ja bylam dzis u ginki na kontroli i z tym krwawieniem.Zapisala jakis antybiotyk i tabletki anty na krwawienia a i przy okazji dodatkowe opakowania aby bylo jako srodek antykoncepcyjny Azalia te tabletki przepisala, a nie carezzete...
 
Agnes coś kosztem czegoś taka prawda, ja był wolała mieć burdel w domu, niż przeciążać sączącą ranę :tak:

kupiłam wczoraj pas pani Teresy, czekam na paczkę, nie ma zmiłuj teraz:rofl2:
 
Irisson no ja niestety troche przeciazylam i dlatego z macica delikatne problemy mam tzn.krwawienia, ktorych juz praktycznie nie powinno byc...Ale jak tu sie oszczedzac jak moj Synek juz ok.6kg wazy a lubi na rekach byc noszony, do tego wozek ciezki, jak nikogo nie ma to musze sama go wtargac na polpietro do windy, a to jakies zakupy, nie da sie nie nosic ciezkich rzeczy:confused2: Ja jeszcze z pasem poczekam az krwawienia ustana...
 
Hej :)

Byłam na wizycie kontrolnej u gin. Z moją blizną wszystko OK, powiedziała, że wzorowo się goi. Aha i powiedziała mi też, że blizna się kształtuje przez pół roku i smarowanie cebanem albo contratubexem czy innymi specyfikami jest teraz bez sensu, bo to i tak nic nie da. Poradziła jeszcze rozmasowywać bliznę np maścią linomag.
W środku też już wszystko zagojone, można robić co się chce, w sensie różnych ćwiczeń, fitness, zumba, a6w, itd...
 
reklama
hej ja jestem prawie miesiac po CC. wczoraj mialam na sobie jeansy z przed ciąży i weszlam w nie latwo. ale po pol dnia musialam wejsc w dres bo zaczelam czuc ucisk na rane. macica sie juz obkurczyla tak mi polozna mowila na ostatniej wizycie. w ciazy miala ok 100cm teraz 76cm. juz zadnego dyskomfortu nie czuje przy wstawaniu kucaniu schylaniu sie itp. czuje sie na silach i rozmyslam robienie cwiczen ale nie wiem kiedy bede mogla zaczac.

mysle ze chodzenie w lekko wciagnietym brzuchu lub dresy lekko nad rana uciskajace uformuja ladnie brzuch i nie bedzie tak wystawal ja tak zrobilam i widze lekki efekt.

od kiedy mozna uprawiac cwiczenia po CC??
 
Do góry