reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Blizna i brzuch po cesarskim cieciu

Za to skóra na brzuchu rozciągnięta i taka flakowata :baffled:
I jak dużo chodzę czy dużo się nanoszę to boli mnie rana po prawej stronie, też tak macie?

Ja mam tak samo, że kiedy troszkę się przeforsuję w dzień to rana mnie na wieczór boli i to właśnie po prawej stronie. Bałam się, że mi się przepuklina zrobiła czy coś ale jak dotykam to nic tam nie czuję.

Agnes ja całą ciążę smarowałam się pharmaceries dla kobiet w ciąży na rozstępy. Nie miałam ani jednego. Dopiero po porodzie się pokazały, są naokoło pępka ale takie przeźroczyste. Kupiłam trem zmniejszający istniejące rozstępy też z pharmaceris, dodatkowo znajoma powiedziała mi, żeby na noc smarować się mocno oliwką i zawijać brzuch bandażem. Zobaczę czy to coś pomoże.
A mój brzuch wygląda jakbym była w 3 miesiącu. I nie jest sflaczały tylko taki twardy, chyba macica się do końca jeszcze nie obkurczyła, chociaż już ponad 3 tyg po cc.
 
reklama
Mnie niestety nie :-( caly brzuch mam zsypany. I tak mysle ze chyba dobrze byloby cos zakupic na nie poki jeszcze swieze sa...Choc nie wiem czy te ,,bezpieczne'' dla kobiet karmiacych cos pomoga, w ciazy uzywalam oliwki i nie mialam rozstepow. Pojawil sie jeden czy dwa kupilam z AA dla kobiet w ciazy i po nim...zsypalo mi caly brzuch:dry:

a są jakieś niebezpieczne kremy dla mam karmiacych??
spróbuj z kremami, może pomogą. nie wiem jaką masz sytuacje finansową ale pewnie dobrze by było pojsc na jakies zabiegi do kosmetyczki, póki rozstepy są świeże, ona pewnie wiecej by pomogla.
 
Mala.di ,,bezpieczne'' napisalam w sensie wlasnie ze przeznaczone dla kobiet karmacych ,bo wszystkie inne sa niedozwolone dla kobiet ktore karmia czyli ,,niebezpieczne'', tak mi sie napisalo:-D
Myslalam o kosmetyczce, kilka zabiegow, ale o tym moge myslaec za 5 tygodni dopiero ...Narazie kupie krem moze troszke pomoze, sprobuje moze ten o ktorym Wiolcia wspomniala. W aptece jak o cos poprosze to wiadomo nie da skutecznego tylko najdrozszy:dry:
 
Cornelka - upsokoilas mnie z tym zgrubieniem. 
Dziewczyny ja zakupilam w ciazy 2 opakowania musteli przeciw rozstepom. Na poczatku wysmarowalam jedno opakowanie, potem oszczednie drugie od czasu do czasu. A przezucilam sie na Palmersa - balsam i krem i nie mam ani jednego rozstepu pociazowego. Czasami tez sie olejkowalam zwyklym J&J i beby dream najtansza oliwka z rossmana. Sporadycznie dawalam na brzuch olej kokosowy nierafinowany, ale to rzadko, jak mi sie o nim przypomnialo.
Za to podczas ciazy dopatrzylam sie na pupie rozstepow juz bialych po okresie dojrzewania :/. Ale skoro wczesniej ich jakims cudem nie dostrzegalam to znaczy ze nie sa takie olbrzymie.
Teraz smaruje brzuch balsamem nawilzajacym, kremem palmersa i mustela, ktore mi zostaly. Tak zeby wykorzystac do konca kosmetyki, a wiem, ze poleca sie je tez dla karmiacych mam.
Podobno na rozstepy dobra jest masc Cepan. Kupilam na blizne na kolanie (nie smaruje systematycznie oczywiscie), ale zamierzam traktowac Cepanem blizne po cesarce jak sie rana zagoi.
 
Mala.di ,,bezpieczne'' napisalam w sensie wlasnie ze przeznaczone dla kobiet karmacych ,bo wszystkie inne sa niedozwolone dla kobiet ktore karmia czyli ,,niebezpieczne'', tak mi sie napisalo:-D
Myslalam o kosmetyczce, kilka zabiegow, ale o tym moge myslaec za 5 tygodni dopiero ...Narazie kupie krem moze troszke pomoze, sprobuje moze ten o ktorym Wiolcia wspomniala. W aptece jak o cos poprosze to wiadomo nie da skutecznego tylko najdrozszy:dry:


znaczy no ja wiem że to mialas na mysli, uzywajac slowa 'niebezpieczne' , ale to mnie wlasnie zdziwilo. nie wpadłabym na to ze jakikolwiek balsam moze przenikac do naszego pokarmu:eek:
 
reklama
Ja zakładam jak wychodzę na spacer z małym. Tak mnie rwała prawa strona i takie zgrubienie nad raną się powiększało od chodzenia, że zaczęłam zakładać i jest dużo lepiej. To zgrubienie się prawie całkiem wchłonęło.
A jak nie pas to można majtki uciskające - to porada znajomej lekarki :tak:

Aha, no i maść cepan, ja wczoraj kupiłam i zaczynam smarowanko :-)
 
Do góry