reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ODŻYWIANIE PODCZAS KARMIENIA PIERSIĄ

Anusiakanusia przeczytalam artykul i mozna zrobic test krwi albo skorny,a to produkty ktorych nalezy nie jesc:
-mleko jogurt kefir ser bialy i zolty,jajka majonez i potrawy z dodatkiem jajek
-cielecina i wolowina
-pikantne potrawy,przyparwy:paprykla chili,czarny pieprz,curry
-seler korzeniowy i naciowy,surowe pomidory,soja
-ryby morskie i slodkowodne,owoce morza
-pomarancze,manadarynki,grejpfryty,cytryny,poziomki truskawki kiwi awokado banany
-czekolada i kakako i inne slodycze ktore je maja
-orzechy i migdaly
-olej arachidowy i z migdalow
-zupy sosy w torebkach ; sztucznie barwione kisiele i galaretki
Jak je wyeliminujesz, to po kilku tyg mozesz wprowadzac 1 rzecz i zobaczyc jaka jest reakcja.
Podobno ciemieniucha tez jest reakcja alergiczna
pozdrowionka
 
reklama
Jejku, to co ja mam jesc????!!! Najgorzej ze jak tak zubazam swoja diete to od razu problemy z kupka malej sie nasilaja a i tak zadko sie wyproznia....
 
Anusia!
W gazecie " Maluszek" numer z grudnia 2005r jest artykuł "Brzuszek ma kłopoty" autorstwa Anny Kiedis oto mały cytat:

"PROBLEM: Mój pieciomiesięczny synek(karmiony piersią) robi kupki co cztery dni. Chociaż najwyraźniej nie sprawia mu to bólu, obawiam się ,że to zaparcia. Jak mu pomóc?
ROZWIAZANIE:Niemowlak karmiony piersią moze robić kupkę nawet raz na tydzień i wcale nie oznacza to problemów z brzuszkiem. Po prostu jego oragnizm bardzo dobrze trawi mleko i niewielu "resztek" musi się pozbyć. Gdyby synek maił zaparcie, jego kupka byłaby twarda, a zrobienie jej sprawiałoby ból. On wcale nie potrzebuje pomocy."


Jednocześnie  chcąc uspokoić mamy których pociechy robią rzadkie kupki i często stwierdzam ,iż jest to też jak najbardziej prawidłowe.
 
Juz Ci piszę: ;D
-produkty zbozowe:kasza kukurydziana i jaglana gryczana,ryz,tapiotka(cokolwiek to jest!!)platki owsiane i kukurydziane,makaron bezjajeczny,pieczywo zytnie i pszenne, potrawy z dodatkiem maki pszennej lub ziemniaczanej,skrobii kukurydzianej
-owoce: jablka gruszki poczeczki-czarne, czerw,biale;winogrona sliwki morele brzoskwinie nektarynki jagody
-warzywa:ziemniaki marchew kalafiory brokuly buraki botwinke zielona fasolka groszek pietruszka pory (ale w malych ilosciach) salaty rozne; kapusta(pekinska biala czerwona),cebula-jesli nie ma wzdec po niej;
-mieso: indyka z krolika kurczaka jagniecia wieprzowine
-tluszcze:oliwa z oliwek olej rzepakowy bezerukowy swierze maslo olej slonecznikowy i pestek winogron
-przyprawy:melisa bazylia tymianek;
mam nadzieje ze pomoglam
 
Izabelko, dzieki serdeczne,

mam jeszcze jedno pytanko, czy nie jedzenie nabialu nie spowoduje niedoboru wapnia u maluszka?? Przeciez to takie wazne dla rozwoju malenstwa???

Co jest bogate w wapn, inne niz nabial?
 
Oj naprwde wspolczuje z ta dieta !
Ja na szczescie ( ide odpukac w niemalowane) jjem ser,twarog,kefir,maslanke i wszystko ze skora malego dobrze!Nawet na salami sie juz dwa razy skusialm ::)

Anusiakanusia a moze preparaty witaminowe? Ja biore prenatal a tam jest zestaw witamin lacznie z wapniem.

pozdrawiam,Monika!

 
Anusiakanusia ja też biorę witaminki- Feminatal, a wapń jest w: mleko brokuły rzepa soja.
pozdrowionka
 
czechow: przepis na rybkę dla matki karmiącej w wykonaniu mojej mamy :)_ Bartulkowi nic po niej nie jest :)
filet z makreli zawijasz w folię aluminiową i gotujesz ok. 40 minut w wodzie lekko osolonej z dodatkiem odrobinki jarzynki typu "Kucharek", "Warzywko". Wyciągasz rybkę a do wywaru dodajesz drobno pokrojone warzywa: marchewka, ziemniaki, groszek i gotujesz do miękkości, następnie przyprawiasz łyżeczką przecieru pomidorowego i łyżką jogurtu naturalnego i ewentualnie cukru lub soli do smaku- polewasz tym wszystkim filet i zajadsz się ze smakiem- to danie najlepiej zjeśc z bułką- PYCHA :) :)
Może być też inny filet ale makrela jest szczególnie polecana bo ma ważne dla rozwoju mózgu dziecka tłuszcze :)

ja też zażywam feminatal

pozdrawiam!!!!
 
reklama
Do góry