reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ruchy dzidzi

Karlam1

mamy styczniowe 2007 Mamusia Michasia :o)
Dołączył(a)
12 Sierpień 2006
Postów
3 257
Miasto
Zabrze, okolice DMiT
hej kobietki czujecie juz ruchy waszych pociech? jesli tak to mozecie je opisac? ja nie jestem pewna czy je czuje a juz sie nie moge doczekac, moze sobie je wymyslam :) hhehehhe
 
reklama
Ja bylam pewna ze czuje jakies dwa trzy tygodnie temu takie laskotanie i czasem babelki,babelki sie skonczyly ale laskotanie raz na jakis czas sie pojawia, niestety zadko takze nie wiem co moje dzidzi akurat robi czekam na pierwsze kopniaczki
 
co mas zna mysli piszac babelki? ja laskotania nie czuje ale czasami jakby wzdecie i wedrujace powietrze ktore mi wybija brzuch z jednej strony, wczoraj to sie wystraszylam bo nagle mi cos z boku brzucha wyroslo, i takie stwardnienia mam chwilowe.
 
ja czuję takie bąbelki łąskoczące w brzuchu. to napewno nie jest wzdeciowe.
jak jechalismy na mazury, to w samochodzi czułam jak dziecko przepływa z jednego końca brzucha w drugi :) tak jakby sie piłeczka taczała.
a spordycznie czuję wyraźne poszturchiwania, az takie spiczaste górki sie robią, ale to było chyab ze 3 razy w sumie
 
Ja mam podobnie jak marita, również, kiedy tylko się kładę wieczorem dzidzia zaczyna tak mocno kopać, że sama nie wiem, co ona tam robi, chyba też baluje!!! ;D W dzień też daje o sobie znać, ale nie tak jak wieczorkiem :) Mam tylko nadzieje, że to się zmieni po porodzie :p Jak byłam w ciąży, Sandrunią ona mnie kopała cały dzień a w nocy to obie spałyśmy jak susły ;D
 
Moje malenstwo wczoraj zaczelo wreszcie porzadnie i wyraznie kopac mamusie! Jednym, slowem zaszczyt mnie kopnal trafic do kopanych mamus :D Juz myslalam ze sie nie doczekam :p U mnie te kopniaczki nie sa tak mocne jak u was ale mi brzuszek okrywa warstwa tluszczyku i moze dlatego. Generalnie sa to takie jakby pukniecia palcem od srodka. Cala noc prawie sie malenstwo wiercilo ale generalnie na boku jak leze to mniej czuje, niestety poza ruchami malenstwa czuje jeszcze gazy i sa one definitywnie od tych ruchow silniejsze :p
 
Aniay gratuluję kopniaczków! Dokładnie tak to się czuje :)
Karlam ja poczułam pierwsze kopniaczki w ostatnim dniu 17 tygodnia, więc to wcale nie jest za wcześnie. Tylko na początku są zdecydowanie delikatniejsze niż później.

A jeśli chodzi o wiercenie się naszych maluszków po położeniu się do łóżka, to gdzieś czytałam, że dzieciaczki przez cały dzień są kołysane przez mamusie podczas ich różnych czynności. Natomiast w łóżku mama leży nieruchomo i nagle im to zaczyna przeszkadzać i wtedy zaczynają się wiercić.
 
reklama
Do góry