Strona 1 z 2 12 Ostatni
1. do 10. z 11

Temat: bóle brzucha

itakaa
    Guest

Domyślnie bóle brzucha

Ja mam termin na 22 września.
    Zastanawiam się tylko dlaczego czasami mam bóle brzucha podobne do miesiączkowych i czasami aż muszę się położyć.
    Nie krwawię ale to moja pierwsz ciąża i trochę się martwię.
    Która z Was może mi coś poradzić bo wizytę mam dopiero na 9 lutego.

Wdrożona(y)
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Domyślnie bóle brzucha

Itakaa ja tez miewam takie bóle i mój lekarz powiedział, że wszystko ok, ale na wszelki wypadek zadzwoń do swojego ginka i powiedz o bólach
    Pozdrowionka

Anik
    Guest

Domyślnie bóle brzucha

Itakaa
    też miałam takie bóle na początku. Jedni lekarze zalecają No-Spe - na sto procent bezpieczna - możesz brać sprawdź czy w twoim przypadku to działa. Mnie lekarz przepisał LUTEINĘ - to jest czysty progesteron. W ciązy macica może się samoistnie kurczyć co daje ból jak przy miesiączce - luteina nie pozwala jej na to. Ja odkąd ją biorę nigdy nie miałam juz takiego bólu.
    Tak czy siak - zadzwoń do lekarza.
    Pozdrawiam
    a

Początkująca(y)
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Domyślnie Odp: bóle brzucha

Mam dokladnie takie same bole. Czasami sa tak mocne, ze az wyciskaja lzy. Poniewaz mialam plamienia zostalam skierowana do szpitala. Tam przyjmowalam (miedzy innymi) no-spe i wlasnie progesteron 100g dziennie - domiesniowo w dawkach po 50g rano i wieczorem. Aktualnie biore Duphaston i nadal "zastrzykuje" sie progesteronem - niestety bole nadal sie utrzymuja. Podobno u niektorych kobiet tak poprostu jest. Trzeba zacisnac zeby i jakos starac sie to przezyc ale koniecznie powiadomic o tym lekarza, zwlaszcza gdyby wystapily zmiany sluzowe.
    Jesli chodzi o wczesniejsza wypowiedz dotyczaca skurczy macicy... to nie sa skurcze. Skurcze wywowaly by poronienie. Macica poprostu sie "naciaga" poniewaz dzidzius rosnie i moga temu towarzyszyc wlasnie takie tepe bole podobne do miesiaczkowych z promieniowaniem w dol - do pochwy i pachwin czy tez w strone kregoslupa...
    Karolin[k]a

Anik
    Guest

Macica może sie kurczyc (własnie na początku ciązy) i właśnie by temu zapobiec stosuje się progesteron. A tępe bóle przy rozciąganiu macicy to..... tępe bóle - też je miewam, nie są dokuczliwe i różnią się wyraźnie od tych które miałam na początku, choć każde z nich mozna w jakis sposób porównać z miesiączkowymi (no bo boli w okolicy macicy). Pozdrawiam.a

Beatka
    Guest

Hej dziewczyny! Jestem tu u was pierwszy raz i nie bardzo wiem co napisac.Na poczatku serdecznie was pozdrawiam i prosze o rade. Jestem w 11 tygodniu drugiej ciazy. Pierwsza ciaze przeszlam bez zadnych komplikacji. Teraz czuje sie zuplnie inaczej.Czesto boli mnie brzuch , mam zaparcia i bole kregoslupa, ale nie plamie. Bardzo sie boje ze moge stracic to dziecko.Moje pierwsze corka ma juz 7 lat i ciesze sie ze bede miala drugie.Najbardziej przeraza mnie fakt ze musze pod koniec miesiaca wyjechac na impreze rodzinna do niemiec i bardzo boje sie ze nie wytrzymam podrozy(10 godz.) .Mam sie spotkac z moim lekarzem przed wyjazdem zeby mi dal jakies srodki rozkurczowe ale nie wiem czy to dobry pomysl.Prosze was o rade, czy ktoras z was wyjezdzala tak daleko w trakcie ciazy majac takie dolegliwosci?Z gory dziekuje za odp. Pozdrawiam .Pa.

Wdrożona(y)
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

hej
    jestem w 14 tygodniu i zapewniam cie - mam wszystkie twoje objawy od dawna i sa to nieprzyjemne, ale nieszkodliwe zjawiska. Najgorzej bylo w 10-11 tygodniu. Bol brzucha to prawdopodobnie wiezadla, zaparcia- wiadomo, bole kregoslupa to efekt przebudowy miednicy. Poronilam juz raz i dobrze wiem, ze tego uczucia nie pomylisz z innymi bolami. Do tych sie po prostu przyzwyczaj.
    Ja mam zawsze no-spe forte pod reka, i chociaz dawno jej nie uzywalam, to mi naprawde pomaga.
    pozdrowienia

Mama wrześniowa 2005 Avatar koreczek83
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    71
    Dziękuję (Otrzymane)
    173
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

WITAM WSZYTKICH . JESTEM TU PIERWSZY RAZ . POZDRAWIAM WSZYTKICH NA POCZATKU. TEZ MIEWAM BULE BRZUCHA MUJ GENIO POWIEDZIAŁ ZE TO NORAMLANE . TERAZ JUŻ SIĘ CIESZE ŻE JESTEM W CIĄŻY ALE NADAL JESTEM PZRERAŻONA JAK TO BEDZIE CZY DAM SOBIE RADY . :)

Melanie
    Guest

Witaj koreczek83 ;D
    Pewnie, że dasz radę, pomyśl o tym, że tylko kobiet na swiecie daje radę, to dlaczego z Tobą miałoby być inaczej??
    Ile kobiet jest w złej sytuacji rodzinnej i materialnej i daje radę, no co Ty się nie stresuj, będzie fajnie, zobaczysz ;D

Początkująca(y)
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Witam serdecznie wszystkie przyszłe mamusie. Jestem w 12 tygodniu ciąży i to moja pierwsza ciąża. Chciałam zapytać bardziej doświadczonych czy takie "kłujące" bóle w dolnej części brzucha (czasami w okolicy jajników czasami w miejscu, w którym jest dzidziuś) są normalne??? Moja mama poroniła 3pierwsze ciąże i ja strasznie boję się o swoją. Bardzo proszę o odpowiedź.

Strona 1 z 2 12 Ostatni