reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

bóle brzucha

I

itakaa

Gość
Ja mam termin na 22 września.
Zastanawiam się tylko dlaczego czasami mam bóle brzucha podobne do miesiączkowych i czasami aż muszę się położyć.
Nie krwawię ale to moja pierwsz ciąża i trochę się martwię.
Która z Was może mi coś poradzić bo wizytę mam dopiero na 9 lutego.
 
reklama
Itakaa ja tez miewam takie bóle i mój lekarz powiedział, że wszystko ok, ale na wszelki wypadek zadzwoń do swojego ginka i powiedz o bólach
Pozdrowionka :wink:
 
Itakaa
też miałam takie bóle na początku. Jedni lekarze zalecają No-Spe - na sto procent bezpieczna - możesz brać sprawdź czy w twoim przypadku to działa. Mnie lekarz przepisał LUTEINĘ - to jest czysty progesteron. W ciązy macica może się samoistnie kurczyć co daje ból jak przy miesiączce - luteina nie pozwala jej na to. Ja odkąd ją biorę nigdy nie miałam juz takiego bólu.
Tak czy siak - zadzwoń do lekarza.
Pozdrawiam
a
 
Mam dokladnie takie same bole. Czasami sa tak mocne, ze az wyciskaja lzy. Poniewaz mialam plamienia zostalam skierowana do szpitala. Tam przyjmowalam (miedzy innymi) no-spe i wlasnie progesteron 100g dziennie - domiesniowo w dawkach po 50g rano i wieczorem. Aktualnie biore Duphaston i nadal "zastrzykuje" sie progesteronem - niestety bole nadal sie utrzymuja. Podobno u niektorych kobiet tak poprostu jest. Trzeba zacisnac zeby i jakos starac sie to przezyc ale koniecznie powiadomic o tym lekarza, zwlaszcza gdyby wystapily zmiany sluzowe.
Jesli chodzi o wczesniejsza wypowiedz dotyczaca skurczy macicy... to nie sa skurcze. Skurcze wywowaly by poronienie. Macica poprostu sie "naciaga" poniewaz dzidzius rosnie i moga temu towarzyszyc wlasnie takie tepe bole podobne do miesiaczkowych z promieniowaniem w dol - do pochwy i pachwin czy tez w strone kregoslupa...
 
Macica może sie kurczyc (własnie na początku ciązy) i właśnie by temu zapobiec stosuje się progesteron. A tępe bóle przy rozciąganiu macicy to..... tępe bóle - też je miewam, nie są dokuczliwe i różnią się wyraźnie od tych które miałam na początku, choć każde z nich mozna w jakis sposób porównać z miesiączkowymi (no bo boli w okolicy macicy). Pozdrawiam.a
 
Hej dziewczyny! Jestem tu u was pierwszy raz i nie bardzo wiem co napisac.Na poczatku serdecznie was pozdrawiam i prosze o rade. Jestem w 11 tygodniu drugiej ciazy. Pierwsza ciaze przeszlam bez zadnych komplikacji. Teraz czuje sie zuplnie inaczej.Czesto boli mnie brzuch , mam zaparcia i bole kregoslupa, ale nie plamie. Bardzo sie boje ze moge stracic to dziecko.Moje pierwsze corka ma juz 7 lat i ciesze sie ze bede miala drugie.Najbardziej przeraza mnie fakt ze musze pod koniec miesiaca wyjechac na impreze rodzinna do niemiec i bardzo boje sie ze nie wytrzymam podrozy(10 godz.) .Mam sie spotkac z moim lekarzem przed wyjazdem zeby mi dal jakies srodki rozkurczowe ale nie wiem czy to dobry pomysl.Prosze was o rade, czy ktoras z was wyjezdzala tak daleko w trakcie ciazy majac takie dolegliwosci?Z gory dziekuje za odp. Pozdrawiam .Pa.
 
hej
jestem w 14 tygodniu i zapewniam cie - mam wszystkie twoje objawy od dawna i sa to nieprzyjemne, ale nieszkodliwe zjawiska. Najgorzej bylo w 10-11 tygodniu. Bol brzucha to prawdopodobnie wiezadla, zaparcia- wiadomo, bole kregoslupa to efekt przebudowy miednicy. Poronilam juz raz i dobrze wiem, ze tego uczucia nie pomylisz z innymi bolami. Do tych sie po prostu przyzwyczaj.
Ja mam zawsze no-spe forte pod reka, i chociaz dawno jej nie uzywalam, to mi naprawde pomaga.
pozdrowienia
 
WITAM WSZYTKICH . JESTEM TU PIERWSZY RAZ . POZDRAWIAM WSZYTKICH NA POCZATKU. TEZ MIEWAM BULE BRZUCHA MUJ GENIO POWIEDZIAŁ ZE TO NORAMLANE . TERAZ JUŻ SIĘ CIESZE ŻE JESTEM W CIĄŻY ALE NADAL JESTEM PZRERAŻONA JAK TO BEDZIE CZY DAM SOBIE RADY . :)
 
Witaj koreczek83 ;D
Pewnie, że dasz radę, pomyśl o tym, że tylko kobiet na swiecie daje radę, to dlaczego z Tobą miałoby być inaczej??
Ile kobiet jest w złej sytuacji rodzinnej i materialnej i daje radę, no co Ty się nie stresuj, będzie fajnie, zobaczysz ;D
 
reklama
Witam serdecznie wszystkie przyszłe mamusie. Jestem w 12 tygodniu ciąży i to moja pierwsza ciąża. Chciałam zapytać bardziej doświadczonych czy takie "kłujące" bóle w dolnej części brzucha (czasami w okolicy jajników czasami w miejscu, w którym jest dzidziuś) są normalne??? Moja mama poroniła 3pierwsze ciąże i ja strasznie boję się o swoją. Bardzo proszę o odpowiedź.
 
Do góry