reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomysł na obiad

reklama
u mnie dzis warzywa włoskie na patelni z Hortexu + makaron ( penne) +kiełki sojowe ze słoika
dobre było...mąz ugotowął
 
a u mnie dzis była polędwiczka smażona sote, ziemniaczki pere i sorowczeka coleslaw tak sie moja polowka objadla ze poszedl spac ;D
 
a u nas buraczki, suróweczka z rzodkwi, ziemniaczki puree i mielone nadziewane kapustą na ostro w sosiku a'la pomidorowym pyychotkaaaaaaaaaa
 
a jutro muszę zrobić coś z mielonego, bo mam mięsko i trzeba je wykorzystać. Może rzucicie jakiś pomysł (tylko nie kotlety ani sos boloński)?
 
reklama
może takie coś :)

Zapiekanka z mięsem

SKŁADNIKI:
50 dag ziemniaków,
30 dag mięsa mielonego,
2 ząbki czosnku,
2 cebule,
1 pęczek szczypiorku,
1 pęczek natki pietruszki,
2 łyżki bułki tartej,
2-3 łyżki parmezanu,
2 szklanki śmietany,
1 łyżka masła do wysmarowania formy,
sól,
pieprz.

PRZYGOTOWANIE:
Ziemniaki obrać, umyć i pokroić w cienkie plasterki. Okrągłą formę do zapiekanek wysmarować masłem i posypać drobno posiekanym czosnkiem. Połowę ziemniaków ułożyć ciasno w formie. Cebulę obrać, pokroić drobno w talarki i ułożyć na ziemniakach. Mięso doprawić solą i pieprzem, wymieszać z tartą bułką oraz posiekaną natką i posiekanym szczypiorkiem, a następnie ułożyć na cebuli jako kolejną warstwę. Pozostałe ziemniaki położyć na mięsie tak, aby utworzyły wianuszek. Całość polać śmietaną, posolić i popieprzyć. Piec 20-25 min w piekarniku w temp. 225 st. C. Przed podaniem posypać parmezanem.
 
Do góry