reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomysł na obiad

reklama
Dzisiaj na obiadek miałam kurze schaby zapiekane z szynką, serem żółtym i pomidorami + pure ziemniaczane + brokuły + fasolka szparagowa

Jutro upiekę kurze nóżki, mąż zrobi szpinak i zjemy to z ziemniaczkami. I jeszcze może zrobię pomidorową z makaronem jak zdążę ;D
 
ukradłam z innego forum ;D
ja nie robiłam ale moja teściowa robiła i szczerze polecam ;)

KURCZAK Z KFC

Dorzucę swoje 3 grosze i zapodam przepisik który sama zastosowałam i jak dla mnie smakowało nawet zdziebło lepiej niż KFC, lepiej bo zamiast chemii wsio naturalne i polecam wszystkim którym jak mi ta ich panierka szalenie smakuje

Składniki:

1 kg piersi z kurczaka
ok. pół litra oleju
przyprawa do kurczaka Kamisu (żadna inna!)
sól, pieprz, słodka papryka
150 g mąki
pół szklanki mleka
3 jajka
ok. 2 szklanek bułki tartej
ok. 2 szklanek rozgniecionych zwykłych płatków kukurydzianych

Sposób przygotowania:
Kurczaka kroimy w kawałki, nacieramy solą, pieprzem, przyprawą, papryką i wkładamy pod przykryciem do lodówki na 24 godziny. Przygotowujemy ciasto naleśnikowe, powinno mieć dość gęstą konsystencję. Mąkę wsypujemy do miski, dolewamy stopniowo mleko, dorzucamy po jednym jajku, miksujemy, przyprawiamy tą samą mieszanką co kurczaka. Olej mocno rozgrzewamy na głębokiej patelni. Mąkę i płatki dokładnie mieszamy, powinny być w proporcji 1:1. Podając ilość płatków mam na myśli już pokruszone. Z jednej szklanki całych wychodzi troszkę mniej niż pół szklanki pokruszonych. Najlepiej je pokruszyć w plastikowym woreczku. Kawałki kurczaka zanurzamy w cieście naleśnikowym, obtaczamy w panierce i smażymy z obu stron na złoty kolor.
 
a to od jednej koleżanki z forum regionalnego ;D przepis wegetariański

KOTLECIKI Z KAPUSTY

ugotowane ziemniaki, kapucha kiszona,(50:50) cebula,jajo, bulka tarta, olej, przyprawy

Ziemniaki rozgniesc na gladka mase, kapuste kiszona odcisnac, pokroic dosc drobno. Polaczyc
Cebulke pokroic w kostke i podsmazyc na oliwie
Dodac do masy ziemniaczano-kapuscianej,dodac jajo, przyprawic wg uznania - ja daje tylko wegete i pieprz.
Uformowac niewielkie kotleciki, obtoczyc w bulce tartej i smazyc na zloty kolor.
My je wcinamy z ryzem lub z kasza gryczana

Tak sie rozpedzilam ze podam tez przepis na kotleciki ziemniaczane z orzechami bo przyrzadza sie podobnie

Ugotowane, rozgniecione ziemniaki polaczyc z posiekanymi orzechami wloskimi (ok 100-150 g), dodac jajo, jesli sie mocno kleja dodac bulke tarta tak aby latwo odchodzily od dloni podczas formowania. Formowac podluzne kotleciki, obtaczac w bulce tertej i smazyc na zloty kolor. Pychota
 
u mnie dziś był filet z indyka pieczony z morelami + ziemniaki + ogórki kiszone

jutro - jeszcze nie wiem

Mel - przepis na kurczaka KFC wypróbuję na pewno! :)
 
Dziewczyny same dobro mialyscie dzisiaj na obiadek :)

Melanie przepis KURCZAK Z KFC tez napewno wyprobuje. mniam mniam juz mi slinka leci :laugh:

U mnie dzis na obiadek byly piersi z kurczaczka w panierce, ja milam kasze gryczana, maz ryz do tego sosik i surowka ze sloiczka ;) z kapustki i papryczki oraz marchewka utarta z cukrem. pysznosci.
 
A ja dzisiaj robie pierogi z kapusta i grzybami- moj maz je uwielbia. A przepis nz kurczaka z KFC napewno wyprobuje tylko bede musiala innej przyprawy poszukac bo 'kamis' to chyba nie znajde.
 
super ze jest przepis na tego kurczaka z kfc, ja uwielbiam...

a ja mam przepis na sałatkę, pychotka, może nie na obiad, ale w związku ze zbliżającą się tu i ówdzie wiosną:
ogórek, rzodkiewka, szczypiorek, szynka gotowana, małe pomidorki-wszystko pokrojone w kostke, do tego makaron świderki pokrojony troszkę i sos-śmietana z rozcieńczoną kostką rosołową-1 kostka a 200 ml śmietany

 
a ja wczoraj robiłam nogi kurczaka w panierce słodko - kwaśnej i barszczyk czerwony, a dzisiaj szynkę pieczoną, surówkę z marchewki i białej rzepy i ziemnioki, no i barszczyk z wczoraj jeszcze został (niestety tutaj nie mogę pójśc na łatwizne bo "rodzinka" musi mieć zawsze dwa dania czyli zupa też musi być :p :p
 
reklama
Do góry