reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

trochę głupie pytanie o płatki mydlane

KK

Początkująca w BB
Dołączył(a)
7 Luty 2005
Postów
21
Witam

zgodnie z zaleceniami ze szkoły rodzenia kupiłam dzisiaj płatki mydlane, chcąc wyprać te wszystkie maleńkie i słodziutkie ciuszki, i... niestety na pudełku nie znalazłam instrukcji obsługi :) Czy któraś z Was wie, czy można tymi płatkami prać w pralce automatycznej, czy tylko ręcznie? Będę bardzo wdzięczna za poradę.
 
reklama
Obawiam się, że rączkami trzeba :(
Ponoć "zapychają" pralkę. Do automatów to chyba jednak proszki lub płyny, mleczka do prania bardziej się nadają.

Ale może ktoś ma pomysł na płatki w pralce?:)

pozdrawiam zycząc pachnącego prania
 
Jeśli chcecie prać w pralce to trzeba najpierw płatki rozpuścić w ciepłej wodzie w jakimś pojemniczku.
 
Albo wspywać do pojemniczka dołączonego do proszków, lub żeli i bezpośredno do bębna wkładać, a nie do kieszeni dozownika. ;)
 
Podobno płatki lepsz od proszków, bo na proszki dzidzie mają uczulenie, a na płatki to rzadko które. Tak słyszałam.
 
Zgadzam się, moja znajoma , szczęśliwa mama dwu-miesięcznej Zuzi miała problem z wszystkimi proszkami i płynami i dopiero przy płatkach a nawet startym mydle szarym, miałą spokój z wysypkami,
 
Ale ciągle mam jednak obawy, czy płatki stosowane nawet w takiej formie (rozpuszczone) nie zniszczą pralki - podobno za mocno się pienią i dlatego trzeba w nich prać ręcznie. Joanka, czy mogłabyś zapytać znajomej, czy płatkami prała w pralce?
 
KK owszem, pierze w pralce, a z tego co widziałam w sklepie, na opakowaniu jest napisane aby rozpuścić jakąś ilość płatkó na jakąś ilość wody. Sprawdź opakowanie
 
reklama
Do góry