reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wypłata PZU po porodzie

Dołączył(a)
28 Maj 2005
Postów
11
czy to prawda, że po urodzeniu należy mi się z PZU jakieś świadczenie? Jestem zatrudniona na czas nieokreślony i ubezpieczona przez zakład pracy w PZU. Koleżanka powiedziała mi, że 3 lata temu dostała 600zł. i jej mąz również. Proszę o odp.
 
reklama
Dobre pytnie - mój szwagier też mi mówił o czyms takim. On dostał nawet ok 1500 zł ale cos mi się zdaje że to było związane z ubezpieczeniem na zycie. A ja takowego nie posiadam. Czy może któraś jest bardziej zorientowana?
a
 
zus płaci jakies tam grosze
i jak masz ubezpieczenie na życie, to również dostajesz
kwota zależy od składki :)
 
tak jak Melanie pisze, ZUS płaci i jeśli jesteś ubezpieczona przez zakład pracy w PZU to też dostaniesz kasiorkę. Zależną od wysokości składek, ale to nie są małe pieniążki w porównaniu z ZUS-em. Jeśli mąż też jest ubezpieczony w PZU to on też dostanie, taką samą kwotę
 
Ok. A co w takiej sytacji - praca - składki odprowadzane do ZUS + ubezpieczenie na studiach. Czy to studenckie ubezpieczenie czymś procentuje?
Hm?
A
 
PZU placi w zaleznosci od wielkosci skladki - w tej chwili najnizsza skladka to chyba 1000zl za urodzenie dziecka, tak mi sie wydaje... A ZUS na pewno placi ?? bo ja jestem zameldowana we wiosce i mam takiego fuksa ze pracuje zaraz obok pokoju GOPS-u wiec sie dzis zapytalam i mi pani powiedziala ze oni wyplacaja za urodzenie dziecka - ale czy w takim badz razie ZUS tez placi ?? Oprocz tego ??
 
a ja w pracy płace sładke ubezpieczeniowa w wysokosci 16,50 i z tytułu urodzenia nalezy mi sie 1000 zł

a gdzie mam sie upomniec o to by ZUS tez wypłacił jakas kaske

Asiaha te kaske z PZU to dostaniesz chyba dopiero gdzies tak po miesiacu po porodzie
 
reklama
Zus zawiadamia chyba zakład pracy, przynajmniej u mnie tak jest, ale lepiej się zorientuj. A z PZU to Musisz mieć wypis ze szpitala i albo przez zakład pracy albo osobiście pofatyguj się do nich, acha i przy ubezpieczeniach zbiorowych przeważnie płaci się jeszcze tzw szpitalne. Musicie się dowiedzieć czy płacicie coś takiego bo jeśli tak to w niektórych przypadkach należy się jeszcze kasa za pobyt w szpitalu. Kiedyś było 30 zł za dzień. Nie wiem dokładnie jak to jest teraz. Najlepiej udać sie do PZU i poprosić o wyciąg z regulaminu lub porozmawiać z jakąś obeznaną osobą
 
Do góry