reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wypłata PZU po porodzie

reklama
odnośnie zasiłku porodowego
tak jest u nas:
jesli pracujesz to składasz dokumenty u pracodawcy (ksero dowodu, zaswiadczenie z urzedu skarbowego o dochodach - u nas za 2004 i akt urodzenia dzidzi- ksero) i pracodawca załatwia, nie mozesz przekroczyć sumy 504 netto na osobę w rodzinie, wtedy nalezy ci sie rodzinny (43 zł) i dodatki jak porodowe (500), itd
jak niepracujesz do idziesz do wydziału rodzinnego w urzedzie miasta i tam załatwiasz dokładnie te same dokumenty.
 
Marta tu nie chodzi o zasiłek porodowy. Nie wiem dokładnie jak to się nazywa ale taką kaskę z Zusu za urodzenia dostaje każdy bez wyjątku niezaleznie od dochodów
 
Aniulka to jakas pipa wprowadziła mnie w błąd,
powiedziała mi że uzależnione jest to od dochodów,i nazywa sie dodatek za urodzenie dziecka!
ale z praktyki wiem że w ZUSie ( przynajmniej naszym) lubia wprowadzać w błąd!
 
Nie ma to jak kochany ZUS ;D ;D ;D

Zasiłek porodowy też jest coś takiego i wtedy to jest zależne od dochodów. Dokładnie się nie znam bo mi nie przysługuje coś takiego ale wiem, że tzw rodzinne to jest 43 zł.

A ta kasa za urodzenie dziecka to taki jednorazowy zastrzyk i wynosi 300 lub 400 zł, dokładnie nie wiem.Ale wiem że przysługuje każdemu kto płaci składki w ZUS-ie
 
Marta masz rację teraz od ntego roku ZUS juz nie placi, tą funkcję przejął MOPS lub Miasto ale raczej MOPS, nie można przekroczyć 504zł netto dochodu na osobę i na pierwsze dziecko jest 43 edodatku rodzinnego i do tego 500zł porodowego i tak jak piszesz trzeba z US zaświadczenie o dochodach i lepiej to załatwić w pierwszej kolejności bo to trochę trwa, PZU płaci w zależności od rodzajku polisy, Ubezpieczenie na studiach to jest tylko wypadkowe.
 
Ja też słyszałam, że Zus już nie płaci za urodzenie dziecka. Tylko zasiłki wypłacą tym którzy nie przekroczą wyznaczonej kwoty dochodu na osobę
 
reklama
U nas tez niestety ZUS juz za urodzenie dziecka nie płaci,tylko ten zasiłek poporodowy przysługuje tym którzy nie przekroczą 504 zł na osobe.Co do PZU to płaci on tyle na ile jest ubezpieczenie.Ja jestem ubezpieczona grupowo i powinnam na ogólnych warunkach dostać 800 zł a mój mąż 1400 zł.Co do szpitalnego ,który tez płacę pieniążki sie należą 40 zł za każdy dzień spędzony w szpitalu,ale nie wlicza sie do nich trzech dób po porodzie :p,niestety.
 
Do góry