reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

cukrzyca ciążowa

adasia

Wrześniowe mamy'06
Dołączył(a)
18 Grudzień 2005
Postów
1 280
Byłam na badaniach i miałam robione badanie cukru po podaniu 50 mg glukozy.Niestety po jednej godzinie mój wynik jest trochę powyżej normy i czekam co będzie dalej .Jutro wizyta u gina i się trochę boję :-[.Wprawdzie poczytalam już co nieco na ten temat ale i tak jestem trochę zdenerwowana.Czy któraś z Was miała już robione to badanie?
 
reklama
Ja jeszcze nie ale też się boję. nie wiem czy skołonność do cukrzycy w rodzinie zwiększa prawdopodobieństwo cukrzycy ciążowej??
 
czy do ciążowej to nie wiem ale napewno do normalnej cukrzycy zwiększa możliwość wystąpienia.Moja babcia choruje na cukrzycę od ponad 30-lat.Ja nigdy problemów z cukrem nie mialam .Badanie na poziom cukru wyszło mi świetnie ale już po podaniu glukozy niestety jest ponad normę.W poprzednich ciążach nie miałam takiego badania na obciążenie glukozą a poziom cukru we krwi na czczo był zawsze niski, w dolnych granicach normy a nawet poniżej normy.
 
Moja koleżanka, która niecaly miesiąc temu urodziła miała taką cukrzyce ciążową.Musiała sobie sama badać poziom cukru,i ograniczyć cukry.No i jest ok,więc Adasiu do góry głowa wszystko będzie dobrze ;)
 
kurcze a mi dopiero za dwa = trzy tygdonie bedą robić obciążenie glukozą.. muszę zwrócić na to uwagę, bo sama zapomniałam kiedy to się robi a to juz powinno być za mną chyba.. zwłaszcza, ze mam inne problemy.........
 
Wydaje mi się że ten test robią od 24 tygodnia dziwi mnie że Adasia miała tak wcześnie! ???
 
Tak mi zlecił lekarz , pomimo iż cukier zawsze mialam prawidłowy, bardzo niski ale może lepiej wcześniej sie o tym dowiedzieć .Można już coś zacząć działać, zresztą zobaczymy co mi jutro powie ginekolog to Wam napiszę
 
Ja miałam robiony ten test w 23 tc. I też mi wyszło, ze po obciążeniu 50 ml glukozy mam podwyższony wynik mimo, iz cukier na czczo jest w normie. Badania będę miała powtarzane w przyszłym tygodniu. Lepiej chuchać na zimne.

moje wyniki były takie (jeśli coś Ci to pomoże):
cukier na czczo - 80,7 mg/dl (norma 55-115)
po zażyciu 50 ml glukozy (badanie po godzinie) - 134,0 mg/dl
 
Test obciążeniowy glukozą robi się od 20 tygodnia.
Ja w poprezdniej ciązy nie miałam robionego,bo mój lekarz uważał,że nie ma potrzeby....no i w sumie miał rację,ale czy teraz też jest dobrze???tego nie wiem.
 
reklama
Edi ja też nie miałam robionego tego badania w poprzednich ciążach, lekarz zadowalał się badaniem cukru na czczo a że ten wychodził mi dobrze to dalej nie drążył.No i właściwie nie wiem czy też miałam problemy z cukrzycą ciążową czy nie , ale na szczęście nic się nie działo i dzieci urodziły się zdrowe.Teraz jednak wiedząc , że coś tam wyszło nie tak będę się starała wyjaśnić to do końca , żeby czegoś nie zaniedbać.Najważniejsze zdrowie dziecka , no i moje też. :)
 
Do góry