reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Morfologia i inne badania

Aga_Mazury

Wrześniowe mamy'06
Dołączył(a)
1 Kwiecień 2006
Postów
422
Kobitki brakuje mi tu wątku, żeby Was podpytywać jak Wam się zmienia morfologia albo badania moczu np...

..ja 3 tygodnie temu miałam nieciekawe wyniki moczu i dostałam skierowanie na cito na posiew (cito zrobiono mi po 1tygodniu ;) ) ale na całe szczęście wyszło mi ok...a po dzisiejszych wynikach wszystko widzę, że jest w normie może p tabletkach urosept i wit. C....ale znowu PH wzrosło mi z 5.0 aż do 7.5....hmmmmmm

...a czerwone ciałka mam 3,43 to chyba jak na bliźniaki to całkiem nieźle :)
 
reklama
Aga mi też te przedostatnie badania róznią sie o ostatnich ale ogólnie jest wszystko w normie!
 
Aga gdzieś wcześniej był wątek z linkami i tam było jak prwidłowo odczytywać wyniki.Popatrz tam i moż erozwiejesz swoje wątpliwości :)
 
Aga a lekarz nie zapisał Ci żadnego preparatu żelazowego? 3,43 to poniżej normy tak czy inaczej. żebyś tylko anemii się nie nabawiła, bo pamiętaj, że nosisz w sobie 2 krwiopijców ;)

jak z poziomem hemoglobiny i hemakrotytu?

ja od początku 4 miesiąca ciąży zażywam Hemofer, bo wyniki krwi były kiepskie. i nadal takie są, nie ma żadnej poprawy bo mój młody wszystko ze mnie wysysa.
 
Jadę jutro z tymi wynikami więc zobaczymy co ona na to....ale i tak myslałam, że te wyniki (czerwone ciałka) będą gwałtowniej spadać bo to dwójeczka moja słodka no i ten mój wegetarianizm (walczę z tym w ciąży...z marnymi skutkami)...wcześniej miałam 3,6 czerwonych przez ostatnie dwie wizyty i w sumie...tylko zestaw witaminowy Feminatal N mam brać, ze względu na ostatnie wyniki moczu też przyjmowałam urosept i wit. C (to tak profilaktycznie niby)...no i magnez....ale biorę tych lekarstw jak babuleńka ;).hemoglobina widzę, że u mnie dobra 12.7 (nawet się podniosła z 12.1 od ostatnich wyników tyg. temu...ogólnie troszkę więcej parametrów morfologii wyskoczyło mi poza normy, ale nie jakos drastycznie więc się nie przejumuje....
...ewentualnie zastanawia mnie ph moczu bo aż z 5.0 skoczyło do 7.5...ale może to właśnie po tych lekarstwach...wszystkiego się jutro dowiem
 
Aga, magnez "upośledzenia" wchłanianie się żelaza... to tak, na przyszłość...

co zaś do wegetarianizmu... byłam wegetarianką kilka lat... jak zaczęłam mieć kłopoty zdrowotne to zaczęłam jeść mięcho, choć do tej pory nie przepadam
teraz lekarz każe mi wcinać głównie czerwone mięcho: wołowinę, wieprzowinę, bo tam najwięcej żelaza
dla mojego Piotrusia wszystko, nawet do szpinaku się zmusiłam (bleee)

skoro nie jesz mięsa to myślę, że tym bardziej powinnaś jakieś uzupełnienie żelazowe dostać od lekarki
 
Kobietki od jakich wartości zaczyna się anemia...?

ja mam czerwone ciałka RBC - 3.23
a hemoglobinę -11.1

to już?
 
Aga tego nie wiem ale ostatnio gdzieś słyszałam - chyba w mamo już jestem na tvn style - że żelazo należy przyjmować z witaminą C bo ułatwia jego wchłanianie.
 
Nie wiem bo ja jak narazie przyjmuję tylko zestaw witaminowy feminatal, magnez i leki na tarczycę....dopiero zobaczymy co jutro mój gin powie...

...troche się martwię wynikami cukru .... :-[
 
reklama
Do góry