reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Urlop macierzyński, wychowawczy-co, kiedy, jak???

Witajcie dziewczyny:-)
mam do Was pytanie, czy możecie mi pomóc? przebywałam na wychowawczym do końca roku. Od 01.01.2007 roku wróciłam do pracy, teraz ze względu na córeczkę muszę ponownie wrócić na wychowawczy. Zastanawiam się tylko, jak jest z urlopem wypoczynkowym, ponieważ po urlopie macierzyńskim Pracodawca musi dać cały urlop wypoczynkowy, przed rozpoczęciem wychowawczego. A macie jakąś wiedzę, jak byłoby w tym przypadku??? tzn. od 1 marca planuję wychowawczy, i czy Pracodawca powinien mi udzielić cały urlop wypoczynkowy? AGA pisała, że ma prawnicze wykształcenie, może wiesz?

Z dniem 1.01.2007 roku nabyłaś prawo do urlopu wypoczynkowego w całości za rok 2007. Najlepiej jednak najpierw wystąpić o cały urlop wypoczynkowy wi w jego trakcie złożyć wniosek o urlop wychowawczy. Będzie bez gadania. A urlop wypoczynkowy można podzielić na części tylko na wniosek pracownika więc próbuj!
 
reklama
MArgolis, bardzo dziekuje za odpowiedz, a czy nowy pracodawca moze mi odmowic urlopu wychowawczego?
 
Witam! Być może temat, który zaproponuję był już na forum poruszany, ale bardzo proszę o odpowiedź.
Jeżeli kobieta podpisze umowę o pracę na czas określony (np. od 1 lipca 2008 do 1 grudnia 2008) i 2 sierpnia 2008r. dowie się że jest w ciąży, to czy w tym momencie może ona udać się na chorobowe już w 1 miesiącu ciąży z powodu problemów zdrowotnych? Wiem, że to banalne pytanie i pewnie równie prosta jest na nie odpowiedź, ale proszę bardzo o poradę - bardzo proszę również w miarę możliwości o podanie przepisów prawnych dotyczących ww sprawy. Z góry dziękuję!
 
Cześć Dziewczyny mam kilka pytań :). Planujemy z Mężem dzieciątko.. Tak po nowym roku,co prawda 6miesięcy minie mi w lutym bo zaczełam od niedawna pracę,ale życie nam zsyła róże przykre niespodzianki dlatego też nie chcemy znów czekać i odkładać tej decyzji.Czy te 6miesięcy trzeba mieć przepracowane w danej pracy czy ogólnie??? A jeżeli było by mniej niż 6 miesięcy to się nie załapie na urlop wychowawczy tak?! A gdybym dowiedziała się,że jestem w ciąży już na początku stycznia i poszłabym na L4 jeżeli było by to konieczne oczywiście to liczy mi się to do urlopu.. ??? By wyszło 6miesięcy..??? Dziękuję za odp. Pozdrawiam..
 
To jeszcze raz ja ;) A czy te 6 miesięcy to liczą się z okresem próbnym czy jedynie na umowę o pracę na pełen etat np. a nie 3miesiące ok.próbny i 3miesiące na umowę??? Też tak może być?????? Dziękuję........
 
Do góry