reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Urlop macierzyński, wychowawczy-co, kiedy, jak???

Mija na świadectwie pracy przecież musi być napisane z jakiego powodu nastąpiło rozwiązanie umowy, jeśli nie masz wpisane że z powodu likwidacji miejsca pracy, to świadectwo pracy zawiera błąd, a jeśli jest wadliwe, to mają obowiązek wystawić Ci nowe świadectwo. Ja pamiętam, że mi wpisali złe imię ojca i kazałam sobie wystawić nowe, bo to jest dokument, który w końcu będzie ci służył w każdej pracy i nie może zawierać żadnych błędów. A to z jakiego powodu rozwiązano umowę, to jest bardzo istotna informacja. ;)
 
reklama
zadzwoniłam do mojej pani adwokat poprosiłam zeby sprawdziła dokładnie.Ma je w domu więc oddzwoni za godzine i mi powie.Alez tego co mówiły mi dziewczyny które ze mną pracowały jest tylko napisane wypowiedzenie przez pracodawce.Dzwoniłam do biura firmy ale niebyło dzis kobiety która się tym zajmuje i muszę jutro znowu dzwonic
 
jeżeli nie masz napisane, że z powodu likwidacji to podaj ich do sądu - chyba, że juz to zrobiłaś ( niestety wszystkich wątków nie śledzę :( )

jakby co pytaj.. w końcu prawnikiem też jestem ( z wyszktałcenia) :D w dodatku od prawa pracy :D
 
Do sądu podałam ich za to że mnie zwolnili.Ale moja pani adwokat po przeczytaniu co każdy napisał stwierdziła że mogę się przygotowac,że przegram. Czekam aż oddzwoni i zobacze co mi powie,Jakby co jutro w rozmowie z biurem ,jeśli powie że nieda się zmienic to mogę ją sądem postraszyc?
 
Zadzwoniła pani prawnik i rzeczywiscie niemam zaznaczone,że z powodu likwidacji sklepu. Powiedziała też że raczej mi nie poprawią w firmie pomieważ minął termin 7 dni do odwołania. Wypowiedzenie skończyło mi się 17.06. A do sądu złozyłam o to że niepowinni mnie zwalniac. Zadzwonie jutro do firmy i będę prosic o sprostowanie,jednak to ich dobra wola tylko czy poprawia.Kazała mi się spytac w Zusie na jakiej podstawie prawnej mówią że nie dostanę bez napisania tego na świadectwie.
 
twoja prawnik ma rację.. a sąd pracy powinien cię do pracy przywrócić ( jeżeli rzeczywiście ciez wolnili bez powodu) a zus wypłacić kasę.. tylko znając nasze realnia wszystko się możę przeciągać w czasie..
ja bym ich gazetami postraszyła - jakiś próbny mailik z kopią doUWAGI czy do GAzety wyborczej bym do szefa wysłała czy cóś.. niech wiedzą, zę nie wolno kobitkom w kaszę dmuchać a co..
 
uu to gorzej.. to teoretycznie mogli cię zwolnić.. :( ale powinni ci to wpisac w pap;iery bo jak nie wpisali to nie mają powodu do zwolnienia.. więc walcz kobieto walcz o swoje :D
jakby co wal i pytaj..
 
Dzwoniłam do babki z biura.Okazało się że firma jest już w likwidacji.Powiedziała że w innych sklepach też były ciężarne i tam w Zusach nie stwarzali problemu .Wystarczyło że mają na świadectwie wypowiedzenie przez pracodawce.U mnie to im nie starcza.Znalazłam stronę www.zus.pl/swiadcz/zas003.htm itam tez nie pisze nic o swiadectwie.Bede jutro dzwonic do łódzkiego zusu moze tam powiedza cos lepszego.
 
reklama
No świadectwo mi poprawili,tylko dzięki temu że znam kogoś tko zna kogoś itd. Mają mi przysłac i zaniosę do zusu. Przysłali mi też z sądu datę rozprawy-przesłuchania mnie. 27.09 na 8.30 tylko z kim ja na tyle zostawię tak małe dziecko. Można takie maleństwa brac do sądu? Może miec wtedy 10 dni jesli urodzi się w terminie.
 
Do góry