reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Coś do czytania nt. opieki i wychowania

ruda-iza

wrzesień '07 grudzień '12
Dołączył(a)
20 Maj 2007
Postów
1 626
Miasto
Białystok
Dziewczyny, zastanawiam się czy czytacie jakiś książki o maluchach, czy mogłybyście cos polecić. Wiem, że książek na rynku jest wiele, ale co jest godne uwagi przyszłej mamy?
Ja starałam się unikać wszelkich poradników, bo podobno wiele jest w nich nieścisłości jednak zdecydowalam sie na książkę Tracy Hogg i Melindy Blau "Język niemowląt" i doszłam do wniosku, że warto jest czytać ;-).
Możecie polecić jakąś książeczkę?
 
reklama
Szczerze mówiąc ja przeczytałam, a dokładniej pochłonęłam tylko tę o której wspomniałaś, plus z rozpędu "Język dwulatka" tej samej autorki. Teraz jestem raczej na etapie czytania wierszyków Brzechwy i bajeczek mojemu maluszkowi w brzuszku więc niestety żadnej poważniejszej lektury nie polecę:no:
 
Ja mam (nistety w Krakowie,więc na razie nie czytam) "W oczekiwaniu na dziecko" i z tej samej serii "Pierwszy rok z życia dziecka". Dobre, duzo wiadomości,chociaż znalazłam parę może nie błędów,ale można się przyczepić ;-). Ale ogólnie książka warta polecenia, zwłaszcza dla osób będących pierwszy raz w ciąży.
 
Ja mam (nistety w Krakowie,więc na razie nie czytam) "W oczekiwaniu na dziecko" i z tej samej serii "Pierwszy rok z życia dziecka". Dobre, duzo wiadomości,chociaż znalazłam parę może nie błędów,ale można się przyczepić ;-). Ale ogólnie książka warta polecenia, zwłaszcza dla osób będących pierwszy raz w ciąży.

Tez goraco polecam te dwie pozycje.
 
Przyszłam z pracy i przejrzałam moje książki i okazało się, że tez mam "W oczekiwaniu na dziecko" i "Pierwszy rok z życia dziecka". Podoba mi się również "Ciąża - 40 kolejnych tygodni". Ponoc te dwie pierwsze ksiazki sa badzo polecane na calym świecie, a u mnie w pracy dostawali ją wszyscy "młodzi" rodzice
 
Byłam ostatnio w księgarni i przeraziły mnie ceny książek. Nie lubię kupować przez internet ale chyba będę musiała. Bardzo spodobała mi się książka "Pierwszy rok z życia dziecka" i na allegro można ją taniej kupić (ale biorac pod uwagę fakt, że zaciskam pasa bo na bobaskowe rzeczy nie starczy kaski, nie wiem czy się zdecyduję).
Jeśli któraś z was będzie zainteresowana książką "Język niemowląt" to radzę kupować przez internet w wydawnictwie. Baaardzo dużo można zaoszczędzić.
Mężuś mi ją kupił za 35 zł (on nigdy nie patrzy na cenę) a na stronce KDC jest za 9,90 (Polak mądry po szkodzie).
 
Ja polecam dwie książki:
1) Paula Spencer "Macierzyństwo. Ciąża i poród"
2) M.C.Delahaye "Zdrowa ciąża"
Ksiażki przydatne szczegolnie dla kobiet bedacych po raz pierwszy w ciąży.
 
reklama
Zafascynowana metodami Tracy Hogg próbowałam kiedyś usypiać w ten sposób mojego synka i przyznam się, że źle wspominam ten czas. Więcej było moich nerwów, żeby wreszcie się udało (uśpić go bez karmienia i rąk) niż cierpliwego bycia przy dziecku. Po prawie 7 latach od tamtego czasu wiem, że każdy maluszek reaguje inaczej i po prostu potrzebuje bliskości mamy, a nie "sprawdzonych metod" i to, co dla jednego dziecka okaże się rewelacją, dla innego będzie trudne.
 
Do góry