reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

JAKI rowerek dla 2-latka? Biegowy czy klasyczny z pedałami i bocznymi kółkami?

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Aniu, mój synek zaczął jeździć na rowerku biegowym jeszcze przed ukończeniem 18-tego miesiąca życia, ale od razu uprzedzam, że nie jest to firstbike. Przed zakupem przymierzaliśmy rożne rowerki w różnych cenach ale firstbike (nawet z dodatkowym uchwytem obniżającym) był za duży, siodełko też wydawało mi się trochę za szerokie.
Piszesz, że inne rowerki nie są tak bezpieczne jak firstbike - to najbardziej mnie zainteresowało, bo dla mnie ta kwestia była najważniejsza. Kupiliśmy niemiecki rowerek Likeabike mini, taki jak tutaj: Biegowy rowerek Mini - pierwszy rowerek dziecka do nauki jazdy

Kosztował niemało, ale stwierdziłam, że jest warty swojej ceny (teraz potwierdzam to w stu procentach :-)
Dlaczego uważasz, że jest mniej bezpieczny niż firstbike? Pomijam już kwestie gustu, bo mnie akurat plastik zupełnie się nie podoba, ale wydaje mi się, że takie opinie są krzywdzące i stronnicze. Nie pamiętam, na jakiej wysokości dokładnie było siodełko, ale na pewno niżej niż w firstbike.
Pozdrawiam
Kasia



Tweenie, Tak, to rzeczywiście niedużo.

First BIKE to jeden z najniższych rowerków na rynku. Z zamontowanym uchwytem ma tylko 30,5 cm.
Są jeszcze nisze rowerki, ale zdecydowanie nie tak bezpieczne jak First BIKE.

Gdybyś brała pod uwagę rower z mniejszymi oponami pamiętaj, że dziecko może z niego dość szybko wyrosnąć. W efekcie po roku możesz szukać drugiej biegówki, bo Ola będzie wciąż za mała, aby przesiąść się na zwykły rower.

Każdy centymetr to kilka miesięcy kiedy dziecko rośnie. Czasem jednak warto poczekać na taką rzecz, która będzie bezpieczna i posłuży Wam zdecydowanie dłużej niż inne.

Jeśli masz inne pytania - pisz proszę. Z przyjemnością odpowiem.
 
reklama
Kasiak, witam serdecznie na naszym forum!
Widzę, ze jesteś na Babyboom-ie pierwszy raz i, że jesteś fanką rowerków biegowych... Wspaniale :-)

Tak jak napisałam wcześniej - First BIKE nie jest najniższym rowerkiem, ale jednym z najniższych.
Proszę porównaj także najwyższą możliwą pozycję siodełka w obu modelach oraz sposób w jaki się ją reguluje.

Dlaczego First BIKE jest bezpieczniejszy? Dzięki hamulcowi - lekko pracującemu, bębnowemu, na tylnym kole. Rowerek, który wybraliście ma atrakcyjny wzór i kilka zalet, ale zdecydowanie brakuje mu hamulca. Jeśli weźmiesz pod uwagę, że wprawiony w jazdę maluch porusza się szybciej, niż na zwykłym rowerze, hamowanie TYLKO nóżkami jest dla niego niewystarczające. Dwulatek jeździ powoli i prędkość reguluje własnymi nogami, ale trzylatek lub czterolatek już nie da sobie rady bez hamulca.
W efekcie rowerek biegowy bez hamulca wystarczy malcowi na krótko... A szkoda, bo powinien bezpiecznie służyć przez cały okres przedszkolny. Poza tym polecam dobry kask na głowę.

Co do siodełka: oba rowerki mają siodełko w takim samym kształcie i szerokości. Różnicę stanowi materiał. W Waszym modelu jest ono wykonane z drewna i pokryte tkaniną, która niestety po jakiś czasie się niszczy a przede wszystkim moczy, jeśli zostawi się rower na deszczu. Uwielbiam drewniane zabawki, ale pierwszy rower dla dziecka to nie koń na biegunach…

Co do materiału z jakiego First BIKE jest wykonany: Tak, masz oczywiście rację – jest to tworzywo. Jednak niezwykłe. Zawiera 30% włókna szklanego i dlatego wytrzyma wiele. Zobacz ile ten plastik potrafi znieść (i w ten sposób także absorbuje nierówności terenu a tym samym chroni delikatny kręgosłup dziecka).


[video=youtube;cX-2BegcZoA]http://www.youtube.com/watch?v=cX-2BegcZoA[/video]
 
Ostatnia edycja:
Spróbujmy podsumować te nasze rozważania... Tak więc klasyczny czy biegowy bez wszystkich elementów, z którymi dzieciaki zawsze mają problemy – pedałów, bocznych kółek i nadmiaru kilogramów.

Ten bez pedałów waży trzykrotnie mniej niż zwykły rower, więc dziecko porusza się na nim bez wysiłku. Po prostu siada i odpycha się nogami. Zaraz zaczyna biegać i zupełnie przy okazji uczy się utrzymania równowagi. Maluch potrafi opanować to już w kilka godzin, i to samodzielnie! Potem, w wieku 4 lub 5 lat z łatwością zmieni rowerek na zwykły, z 16-calowymi oponami, ale uffff - już bez montowania bocznych kółek :-)

Dla postawienia kropki nad "i" kilka First BIKE-owych danych technicznych w pigułce:
waga – 3,9 kg, szkielet z włókna szklanego, - bez ostrych krawędzi, pompowane koła 12,5 cala, lekko pracujący hamulec bębnowy montowany na tylnym kole, ergonomiczne, wklęsłe siodełko z płynną regulacją wysokości a także super design...
i wielka frajda dla malucha, który aż kipi z dumy, że zdyszany ojciec nie może za nim nadążyć :-) :-) :-)

First BIKE Street Blue_1_mid.jpgFirst BIKE Cross_1_doc.jpgFirst BIKE Street Green_1_mid.jpgPink 1 front.jpg
 
Ostatnia edycja:
I tak upłynęło nam pięć tygodni... Nie chce mi się wierzyć, że to już
biggrin.gif

Ale nic dziwnego... Pochłonięci naszą pasją nigdy nie zauważamy upływających godzin.
biggrin.gif


Tym bardziej miło mi było dzielić ją z Wami. Cieszę się, że tak wiele osób odwiedziło nasze forum i wzięło w nim udział. Mam nadzieję, że podobała Wam się nasza propozycja i że mogliście się dzięki niej sporo dowiedzieć na temat fenomenu rowerków biegowych. Mam nadzieję że przekonałam Was, że jest to idealna propozycja dla Wszystkich małych już dwuletnich szkrabów. Bardzo serdecznie wszystkim dziękuję za wspólnie spędzony czas.

Jeśli macie jakiekolwiek pytania - piszcie do nas:info@firstbike.pl
lub bezpośrednio do mnie: anna.grzybek@firstbike.pl
Z ogromną przyjemnością odpowiem na Wasze pytania
biggrin.gif


Poza tym cieszę się, że nasz wątek testowy będzie nadal aktywny! Sprawdzajcie co słychać u maluchów, które dopiero niecały miesiąc temu nauczyły się jeździć na rowerkach biegowych: TESTY rowerka biegowego First BIKE. Opinie, relacje, komentarze.

Odwiedźcie też naszą stronę First BIKE
Zapraszam szczególnie teraz.
Zobaczcie co specjalnego mamy dla Was na okres świąteczny.
Naprawdę warto tam zajrzeć!
biggrin.gif


Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Ania
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry