reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

JAKI rowerek dla 2-latka? Biegowy czy klasyczny z pedałami i bocznymi kółkami?

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
a ja mam trochę inne pytanie... Chciałabym zamówić laufrada u Mikołaja :-D ale nie wiem,jakiego. Moje dziecko jest niskie, więc nie chciałabym czekać do następnej jesieni, aż dosięgnie nogami do ziemi. Który laufradzik będzie dobry, tzn. niski?
 
reklama
Cześć Tweenie, Jeśli dobrze liczę to Ola będzie maiła na gwiazdkę około półtora roku. Rzeczywiście - wcześnie chcecie zacząć :-)

Jak wybrać rowerek? Powinnaś najpierw sprawdzić jaką długość nóżki ma córcia. Zmierz ją od wewnętrznej strony nóżki kiedy mała stoi. Od kroku do stopy.
Radziłabym zmierzyć kilka razy bo zadziwiająco pomiary lubią się różnić miedzy sobą :-)

Trzeba pamiętać, że warunkiem rozpoczęcia nauki jest to, aby dziecko siedząc całym ciężarem na siodełku miało CAŁE STÓPKI na podłożu. Nie tylko czubki stóp albo śródstopie. Przy założeniu, że jednocześnie kolanka muszą być lekko ugięte musisz dodać jeszcze z 1-2 cm.
Tak więc długość nóżki + zapas na ugięte kolanka. W ten sposób ustalisz jaka powinna być minimalna wysokość siodełka rowerka, który będzie odpowiedni dla Oli.

Zobacz więcej informacji w tym wątku: https://www.babyboom.pl/forum/first...rozpoczac-nauke-na-rowerku-bez-pedalow-54196/

Zmierz proszę nóżkę Oli i się odezwij. Dzięki.
 
Ostatnia edycja:
nie no, zimą zaczynać nie będziemy, bo jeszcze za wcześniej. Chociaż psycholożka, pod obserwacją jest Ola, mówi, żebym się nie zdziwiła, jak Olka będzie już wtedy gotowa :-)
Chcemy zacząć na wiosnę, a że nie ma wtedy żadnej okazji do prezentów, to rowerek poczeka chwilkę na nas :tak: A pytam, bo mam znajomych, których wysoka 2 letnia córka, nie sięga jeszcze do ziemi (tzn. na paluszkach stoi), a rowerek ma regulowaną wysokość siodełka.
Teraz jak stoi na prostych nóżkach, to do pięty ma 22 cm


dziękuję za wskazówki, z pewnością się przydadzą i będą kolejne pytania :-D
 
Tweenie, Tak, to rzeczywiście niedużo.

First BIKE to jeden z najniższych rowerków na rynku. Z zamontowanym uchwytem ma tylko 30,5 cm.
Są jeszcze nisze rowerki, ale zdecydowanie nie tak bezpieczne jak First BIKE.

Gdybyś brała pod uwagę rower z mniejszymi oponami pamiętaj, że dziecko może z niego dość szybko wyrosnąć. W efekcie po roku możesz szukać drugiej biegówki, bo Ola będzie wciąż za mała, aby przesiąść się na zwykły rower.

Każdy centymetr to kilka miesięcy kiedy dziecko rośnie. Czasem jednak warto poczekać na taką rzecz, która będzie bezpieczna i posłuży Wam zdecydowanie dłużej niż inne.

Jeśli masz inne pytania - pisz proszę. Z przyjemnością odpowiem.
 
Ostatnia edycja:
Czy wiecie, że cechą, którą różni rowerek biegowy First BIKE od zwykłego rowerka oraz innych biegówek, które są na rynku jest też kształt siodełka. Przypomina ono jeździeckie siodło - jest wklęsłe i dość szerokie.

To nie przypadek ani dizajnerski polot konstruktora! Wszystko po to, aby dzieci się z niego nie ześlizgiwały podczas zjazdów z górek. Zwykłe siodełko jest dostosowane do zupełnie innej pracy nóżek - do naciskania na pedały a nie przebierania nimi podczas biegu.

sattel_front_small.jpgsattel_rueck_small.jpg
 
Tak, jeśli chodzi o siodełko to jest jego dużą zaletą to jak jest wykonane, z jakiego materiału i jaki ma kształt, dziecko na prawdę może wygodnie usiąść i wiem że się nie ześliźnie, a jak się dokładnie będzie sprawowało to napiszę, gdy moja Uparciucha zacznie już tak na pradwę siadać i się odpychać nóżkami :tak: Ale już widzę, że żadnych wad nie odkryję :-)
 
Wiem, że sezon wycieczkowy mamy już prawie za sobą, ale zawsze można jeszcze pojechać w góry. Przepiękne o tej porze roku. Może nie te najwyższe, bo tam to już śnieg leży (a może już stopniał od ostatniego weekendu), ale może takie Bieszczady, albo Beskid Żywiecki...

I co, maluch zostanie w domu z babcią? Niekoniecznie...
Wózek do bagażnika? Też nie trzeba...
Zabierzcie ze sobą rowerek First BIKE!

Same zobaczcie. Co prawda znowu nieco egzotycznie i klimaty prawie tropikalne, ale SWOBODA podczas wyprawy ta sama.
Maluch nie jęczy, nie śpi, a jak już dotrze do domu... to padnie :-) Szczęśliwy :-)
A Wy możecie robić trasy, o których Wam się dotąd nie śniło... Kilometrowe!

[video=youtube;uUNDOuZ_UBU]http://www.youtube.com/watch?v=uUNDOuZ_UBU&feature=related[/video]
 
Ostatnia edycja:
Ja mam pytanie dotyczące tych rowerków FirstBike.
Planuję zakup rowerka biegowego dla młodszego synka.
Najprawdopodobniej na wiosnę.

Starszy syn jeździ na rowerze na dwóch kółkach. Zaczynał od zwykłego, bo wtedy o biegowych nikt nie słyszał.

Problem, że on ma 130cm wzrostu, 26,5kg wagi i jestem pewna, że jak kupimy rowerek biegowy młodszemu to starszy na 100% się na ten rowerek wpakuje (tak jak na każdą inną zabawkę młodszego). Czy ten FirstBike wytrzyma takie obciążenie?

Młodszy ma w tej chwili ok. 95cm i 12,5kg.
 
Jagoda, możesz się nie obawiać o wytrzymałość First BIKE-a.
To rower, który wygląda jak zabawka, ale jest tak pomyślany, że nie straszne mu żadne pomysły dziecka.
Zderzenia (planowe :-)), rzucanie czy podkradanie przez starszego brata...
Wszystko dzięki ramie, która w 30% składa się z włókna szklanego. To powoduje, że jest ona nie tylko solidna - nie łamie się przy dużym nacisku, ale jest także elastyczna, więc można po niej nawet skakać :-)

Poza tym zobacz jak opisują rower nasze testerki. One też mają dzieci w różnym wieku: https://www.babyboom.pl/forum/first...e-opinie-relacje-komentarze-54418/index4.html
 
Ostatnia edycja:
reklama
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry