reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza, badania, zdjęcia z USG

Mamusia Blaneczki to trzymam kciuki za dzisiejszą wizytkę :*

Aesthete właśnie nie mam bo zjadłam mnóstwo cukrów czekoladowych i ledwo tylko go zmierzył tak tańcował i merdał tymi swoimi dzwoneczkami :-D. Mam tylko pomiarowe ale na prawde nic ciekawego, sama jestem smutna bo nie mam żadnego...wcześniej sama dupką, bo się odwrócił, teraz same pomiary i masz Ci los :) a kolos jest, sama byłam w szoku że taki duży. Tym bardziej że żadnych witamin nie biorę oprócz kwasu :-) Powodzenia na wizycie

Ja chodzę na NFZ i dobrze bo mam dużo zleconych badań więc bym płaciła majątek :szok: Jestem zadowolona , zawsze bada dopcipnie, słucha serduszka i pyta o dolegliwości, także jest dobrze. Jedynie nie ma usg i muszę się zapisywać do 2 na NFZ. Teraz jak pisałam byłam prywatnie bo gonił mnie czas :)
 
reklama
diabliczka00 - nie mialo znaczenia ,ze mam na wypisie.. dopiero po "znajomosci" mam wizyte tak to moge sie cmoknac w trabke;D wyobrazcie sobie ,ze nawet w szpitalu nie badal mnie kardiolog mimo ,ze poszlam do szpitala wlasnie z sercem... bo juz nie mieli punktow i mnie nie zbadal -dali tylko interniste, ktory nawet nie widzial ile czasu mam nosic i w jaki sposob Holtera:D tak wiec to ,ze w przychodni taki termin juz mnie nie zdziwilo -gdyby nie to ,ze udalo mi sie dostac jednak do Kardio. na NFZ coz gdyby mi sie cos nowego przyplatalo , pogorszylo to bym jednak wydala okolo tych 150-200 zl i poszla prywatnie...


Ps/ Dziewczyny slyszalyscie, ze ciezarna nie powinna spac na Plecach?? bo niby juz macica jest na tyle ciezka ,ze grozi to uciskaniu narzadow a nawet do braku tlenu dla maluszka - i w najgorszej opcji uduszenia>? zdebialam> wiadomo cos Wam o tym???
 
Stazi od 16tc nie powinno sie spac na plecach, ja zawsze spalam na plecach a teraz musze na bokach, a jak przez sen sie obracam na plecy to maz mnie przeklada na bok.. Dziwne, ze Ci gin o tym nie powiedzial..
 
Ps/ Dziewczyny slyszalyscie, ze ciezarna nie powinna spac na Plecach?? bo niby juz macica jest na tyle ciezka ,ze grozi to uciskaniu narzadow a nawet do braku tlenu dla maluszka - i w najgorszej opcji uduszenia>? zdebialam> wiadomo cos Wam o tym???



ja ostatnio czytalam ze najlepiej spac na lewym boku bo na plecach wlasnie ta macica uciska a na prawym boku podobno uciska sie jakas tetnica ktora dostarcza cos tam do maluszka

dla mnie lewy bok to najgorsza opcja, wiec zasypiam na prawym - trudno - inaczej nie zasne jak na prawym a potem sie jakos sama przekrecam i budze sie na lewym - to podswiadomosc chyba

ale na plecach tez spie - nie dalabym rady na jednym boku cala noc.....



Leżąc na plecach lub na prawym boku uciskana jest żyła główna dolna, która biegnie po prawej stronie kręgosłupa. Ucisk ten zaburza prawidłowe krążenie krwi w Twoim organizmie. Co może powodować słabsze dotlenienie rozwijającego się płodu, a ty możesz mieć zawroty głowy, słabe samopoczucie, mroczki a nawet omdlenia.

Leżąc na lewym boku nie zaburzasz prawidłowego krążenia a dodatkowo wspomagasz pracę nerek. Prawidłowa praca nerek zapewnia usuwanie toksyn z organizmu oraz pomaga unikać obrzęków stóp.
 
Ostatnia edycja:
gwiazdeczka88 nikt mi wczesniej tego nie mowil.... widac,ze jak czlowiek sie sam nie zapyta albo nie wyszuka to marny jego los;/ a dodam ,ze przypadkiem to wyczytalam jak sobie wlaczylam jakis kalkulator ciazowy;/ Kurde tyle ,ze ja zawsze spalam na brzuchu - na plecach juz mi gorzej a na boku to juz wogole tragedia - ech i jak ja mam spac by nie szkodzic maluchowi;/ masakra;/
 
Mamusia Blaneczki, mamy w tym samym dniu :) o której masz? ja o 11:00 :) już nie mogę się doczekać :D
Ja mialam o 9,30 ale weszlam dopiero o 10:-)a jak u Ciebie ?? pisz pisz
Mamusia Blaneczki to trzymam kciuki za dzisiejszą wizytkę :*
Dzieki za kciukasy wszystko supppper OK :tak:

Z USG jestem bardzo zadowolona pani ktora wykonywala badanie byla bardzo bardzo dokladna co sobie chwale obejrzala naszego synka wzdluz i wszerz zrobila piekne wszystkie pomiary :)
Potwierdzila Nam Chłopczyka takze juz dwoch lekarzy powiedzialo to samo i wdzialam to samo ;)
Maly wydawal sie spokojny i zrelaksowany tylko buski nie dal sobie zrobic na zdjeciu co pani chciala mu zrobic zdjecie to sie wysunol z klatki i nie widac go zbyt wyraznie na zdjeciach. szkoda niespodzianka z buska do porodu bedzie :D
a to nasze wymiary ;
20+6 tygodnia
HC= 177mm
TCD= 160mm
PV= 20,3mm
AC=160mm
FL= 32,7mm
Rozwija sie prawidlowo dla danego wieku ciazy.
Widoczne narzady
-Głowa
-Twarz
-Serce bije prawidlowo 4 komory serca widoczne i przeplyw krwi jest prawidowy
-Klatka piersiowa
-Nerki
-Pęcherz
-Kregosłup itp wszystko na swoim miejscu pracuje i rozwija sie jestem mega szczesliwa i zadowolona i spokojna aby do porodu i ujrzec swego upragnionego Syna :)

Wszystkim Mamusiom zycze prawidlowych pomiarow i zdrowych dzidziusiów :****
 
Ostatnia edycja:
Synek
 

Załączniki

  • 1388673059692.jpg
    1388673059692.jpg
    12,7 KB · Wyświetleń: 57
reklama
Do góry