reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

O wszystkim i o niczym, czyli jak dobrze być w ciąży :)

Ja całą noc kiepsko spałam, miałam głupie sny, tysiące myśli i wtedy taka czujna jestem. Oczywiście do tego bolące biodra i wędrówki do pana kibelkowego. :baffled:
Ale nad ranem udało mi się jakoś to odespać i to całkiem dobrze, na tyle, że mogę nawet uznać tę noc za udaną ;-)
 
reklama
A ja czekam na decyzję odnoście świadczenia rehabilitacyjnego:baffled: Kadrowa za późno sie zorientowała, że 182 dni już minęły.:baffled: :baffled: Za styczeń kasiorki jeszcze nie dostałam. Ciekawe kiedy się ZUS z tym upora?:confused:


Magdakap a właściwie to jak jest z wypłaceniem świadczenia - niezależnie od wielkości firmy wypłaca to ZUS czy tak jak z L4 - przy firmie powyżej 20stu (chyba) pracowników ona wyplaca i rozlicza to z ZUSem...?

Mnie to świadczenie dotyczy od 4 lutego więc jeszcze nie miałam okazji się przekonać jak szybko dostanę pieniądze.
 
też już zwątpiłam o czym dziewczyny piszą :eek:



chyba tak :tak:
potem jeszcze do MOPS-u o becikowe wniosek i w zakładzie pracy zgłosić urodzenie, wtedy jeśli ma się ubezpieczenie grupowe to oni informują ubezpieczalnię chyba o tym, że należy wypłacić pieniążki...
przynajmniej tak mi się wydaje..


Agutek trzeba będzie sobie te potrzebne informacje pozbierac bo jak już dziecko bedzie to możemy nie mieć na to czasu :tak: .

Może się o jakiś nowy "biurokratyczny" wątek pokusimy...? Zaraz wybywam z domu ale jak wrócę to poszukam czy już na BB ktoś tego tematu nie wałkował żeby nie tracić czasu na nowe poszukiwania.

Jak na razie to bez względu na dochody każdy musi załatwić:
1. zgłoszenie w USC (urząd miasta/gminy)
2. PESEL (urząd miasta/gminy)
3. becikowe (no chyba, że ktoś nie chce ;-) ) (MOPS)
4. zapisanie do przychodni (??) (ZOZ)

dodatkowo:
1. zasiłek rodzinny (MOPS ???)
2. zgłoszenie do firmy przy ubezpieczeniu zbiorowym (PRACODAWCA)

Może warto też dopisać w miarę zdobywania informacji jakie dokumenty do czego będą potrzebne...?


Znalazłam podobny wątek:
https://www.babyboom.pl/forum/dziec...06-f79/formalnosci-po-urodzeniu-malucha-3805/
 
Magdakap a właściwie to jak jest z wypłaceniem świadczenia - niezależnie od wielkości firmy wypłaca to ZUS czy tak jak z L4 - przy firmie powyżej 20stu (chyba) pracowników ona wyplaca i rozlicza to z ZUSem...?

Mnie to świadczenie dotyczy od 4 lutego więc jeszcze nie miałam okazji się przekonać jak szybko dostanę pieniądze.



Kto wypłaca?
Świadczenie rehabilitacyjne wypłaca płatnik składek w okresie trwania stosunku pracy w oparciu o decyzję oddziału ZUS wydaną na podstawie orzeczenia lekarza orzecznika oddziału ZUS. Lekarz musi stwierdzić, że stan zdrowia ubezpieczonego uprawnia do przyznania prawa do świadczenia rehabilitacyjnego. Natomiast po ustaniu tytułu ubezpieczenia chorobowego świadczenie rehabilitacyjne wypłacane jest przez oddział ZUS.
 
Magdakap a właściwie to jak jest z wypłaceniem świadczenia - niezależnie od wielkości firmy wypłaca to ZUS czy tak jak z L4 - przy firmie powyżej 20stu (chyba) pracowników ona wyplaca i rozlicza to z ZUSem...?

Mnie to świadczenie dotyczy od 4 lutego więc jeszcze nie miałam okazji się przekonać jak szybko dostanę pieniądze.

Szczerze? też nie do końca się w tym wszystkim orientuje:dry:

Kto wypłaca?
Świadczenie rehabilitacyjne wypłaca płatnik składek w okresie trwania stosunku pracy w oparciu o decyzję oddziału ZUS wydaną na podstawie orzeczenia lekarza orzecznika oddziału ZUS. Lekarz musi stwierdzić, że stan zdrowia ubezpieczonego uprawnia do przyznania prawa do świadczenia rehabilitacyjnego. Natomiast po ustaniu tytułu ubezpieczenia chorobowego świadczenie rehabilitacyjne wypłacane jest przez oddział ZUS.
 
Może się o jakiś nowy "biurokratyczny" wątek pokusimy...? Zaraz wybywam z domu ale jak wrócę to poszukam czy już na BB ktoś tego tematu nie wałkował żeby nie tracić czasu na nowe poszukiwania.

Bardzo dobry pomysł debiutantko. Stworzyłam taki wątek gdzie możemy o tym pisać. Wrzuciłam parę informacji z podanego przez ciebie wątku :happy:
 
reklama
NO własnie dziewczyny powiedzcie, to zaświadczenie o dochodach, które potrzebne jest do becikowego to z US się pobiera? Czy to z urzędu się dostaje to becikowe? Bo ja już się pogubiłam...
żeby dostać drugi 1000zł trzeba iść do skarbówki i złożyć wnisek o wydanie dochodów za 2005r ( u mnie czeka się tydzień) później z tym pisemkiem idzie się do mopsu:tak: acha dochód obojga małżonków
 
Do góry