reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2007 :))

Niusia mój synek też w dzień śpi max 2 godziny, przeważnie 1-1,5. A jak nie śpi to cały czas może wisieć przy cycu. Jak zaśnie to dopiero puszcza sutek a jak go odkładam do łóżeczka to zaraz się budzi i tak w kółko. W nocy budzi się co 3 godziny. Kąpię go o 22giej potem karmię i razem z nim idę spać po 23ciej. Potem karmionko o 3-ciej i ok 6 tej.
Kupiłam mu smoczek uspkajacz w nadziei,że przy odkładaniu do łóżeczka łatwiej mu będzie usnąć a moję sutki będą miały szansę trochę odpocząć ale possie go minutkę i "gubi" tak więc musiałabym cały czas przy nim stać i mu go podawać jak wypluje.
A wasze dzieciaczki lubią smoki, czy też się na nie krzywią?
 
reklama
Kasiulec moj zazwyczaj co 2,3h sie budzi dzis wyjatkowo co 1-1,5h niewiem dlaczego, wiem ze jestem niewyspana a przy tym zla i niewiem jak to bedzie z nocka:no:
My probowalismy dawac smoka, silikonowy i lateksowy o roznym ksztalcie ale kazdego wypluwa, tak wiec nie bede go zmuszac, owszem czasem by sie przydal ale w sumie to moze nawet lepiej ze go nie chce bo slyszalam ze smoczki zle wplywaja na zgryz.
 
Witam,
My juz po spacerku bylysmy 3 godzinki.Pogoda dopisuje ladnie swieci sloneczko i jest cieplutko.
Nusia z tymi smoczkami to roznie bywa ja jakos nie mam problemu ze zgryzem a bylam chowana na smoczku:tak: Moja Laura jak daje jej smoczek to go wypluwa ale czasami zasypia z nim i w czasie snu wypluwa:-D
 
Kasiulec81,

Moj synuś korzysta ze smoczka :-) zaspokaja swoją potrzebę ssania a moje sutki mają spokój. Twoje maleństwo najwyraźniej należy do tej grupki dzieci, które ponad wszystko uwielbiają maminego cyca. Tak własnie miała moja znajoma, jej córka nie pozwalała sie położyć do łóżeczka i ciagle chciała być przy niej ... Trzymam za Ciebie kciuki :tak:

A co do szkodliwości smoczków to trzeba dobrać odpowiedni kształt, taki aby zmuszał dzieci do pracy dziąseł, tj dość wąski. NIe żaden wielki bo te to trzymają się w buzi same i dziecko nei musi nic robic. A wiadomo jak popracuje to sie zmeczy i np przy zasypianiu wypadnie pozniej sam :tak:

Ja np uspokajam nim małego przy przewijaniu zanim podam mu jedzonko bo inaczej to byl obudził cały blok :-)
 
Anka z tym zgryzem to ja nie mowie ze tak jest napewno, tylko ze tak slyszalam.

AgnestBest moj przy przebieraniu tez sie strasznie wydziera, ale smoczek nie pomaga bo wypluwa, wiec jest chwile troche placzu, bo co innrgo mam zrobic;-)
Dzis ppierwszy raz synek byl spokojny i nie plakal przy kapieli:-)
A jak sie odnajdujecie w nowej sytuacji? Bo ja troche niewyspana chodze;-)
Ide spac, maly wykapany wiec skorzystam z okazji, bo nie wiem jak dlugo bedzie spal;-)
 
Anka z tym zgryzem to ja nie mowie ze tak jest napewno, tylko ze tak slyszalam.

AgnestBest moj przy przebieraniu tez sie strasznie wydziera, ale smoczek nie pomaga bo wypluwa, wiec jest chwile troche placzu, bo co innrgo mam zrobic;-)
Dzis ppierwszy raz synek byl spokojny i nie plakal przy kapieli:-)
A jak sie odnajdujecie w nowej sytuacji? Bo ja troche niewyspana chodze;-)
Ide spac, maly wykapany wiec skorzystam z okazji, bo nie wiem jak dlugo bedzie spal;-)

Niusia,

Nasz narazie popłakuje przy kapieli, mam wrazenie ze nie lubi na golasa paradowac, moze gdyby mu podgrzac w pokoiku to byloby mu lepiej :confused2: Igor tez czasami wypluwa smoczek ale zawsze warto sprobowac ... wlasnie spi ... ja tez zaraz wezme prysznic i chyba pojde spac bo ledwo na nogach sie trzymam :happy: a co do odnajdywania sie w nowej sytuacji to wciaz zdarza mi sie zastanawiac czy to wszystko dzieje sie naprawde ... kurcze, niedawno jeszcze byly studia, imprezy, praca i swoboda a tu nagle stałam sie mamuską pełną parą :-D
 
Smoczek- u nas podziałał NUK, wczesniej mieliśmy z Aventu i Julka go nie tolerowała. A ten z Nuka jakoś zaakceptowała.

zgryz - z tego co ja wiem, to owszem smoczkimoga źle wpywać na zgryz ale jeśli sie ich naduzywa i to nie w okresie noworodkowym czy niemowlęctwa ale jak dziecko chodzi ze smokiem do 2 czy 3 roku zycia.

sen nocny - Julka śpi pięknie w nocy. Pobudka co 3 h na cyca i zmine pieluchy.

Kąpiele- Juleczka tak jak jej starszy brak w kąpieli jest w niebowzięta. Lezy sobie cichutko i spokojnie. Przy ubeiraniu też, no chyba, ze jest bardzo głodna to wiadomo krzyk w niebogłosy. Teraz staram się robic tak, ze jakies pół godzinki przed kapiela dostaje trochę cyca i wtedy nie ma problemu przy ubieraniu. Za to Julka jest specjalistka do robienia kupy w wanience:-D

Sucha skóra - czy wasze dzieci tez maja taką sucha skórkę. Julka ma dośc suchą, zwłaszcza na rączkach i nózkach. Oliwkujemy i to bardzo pomaga ale mimo to nadal skóra się jej łuszczy.

dzisiaj to chyba wszystkie na spacerach beda smigały bo pogoda piękna. Zyczę więc udanych spacerków.
 
reklama
Nawet choćbym chciała (a czasem chciałabym, oj chciała ;-)) przytkać Bułę smoczkiem, to ona od razu go wypluwa - jakoś jej nie podchodzi taki sztuczny cyc ;)

Kąpiele polubiła odkąd myjemy ją w nieco cieplejszej wodzie, nawet 40 st. jej odpowiada. Średnio lubi wycieranie.

Rita, moja Łucja nie ma suchej skóry, na tułowiu ma taką akurat, natomiast na twarzy pojawił jej się trądzik noworodkowy.
 
Do góry