reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skierowanie na patologię ciąży

reklama
@ness. A który to był Twój poród?
Ja również przy pierwszej ciąży KTG miałam zrobione dopiero w dniu przyjęcia do porodu, ale tylko dlatego, że urodziłam 37tc - ale już miałam na karteczce zapisane w jakie dni powinnam się zgłosić, by KTG wykonać.
 
No i właśnie stąd moje pytanie, czy jest sens jechać wcześniej do szpitala na tą patologie czy po prostu jak się nic dzieje. Zostać w domu i w razie czego wtedy udać się do szpitala gdyby coś mnie zaczęło niepokoić .
Ja chyba bym nie jechała. W ostatniej ciąży w 37 +5 pojechałam na ip bo myślalam, ze rodzę. Po kilku h wszystko się wyciszyło 2 cm rozwarcia, ze względu na cukrzycę zostawili mnie na patoligi ciąźy. To były długie 2 tyg 🙈. Teraz też mi wyszła cukrzyca, ale teraz czekam do terminu by indukcji nie było ;).
 
Nie rozumiem jak można wyjść z gabinetu nie wiedząc dokładnie jakie kroki są następne w razie ewentualnych problemów/zdarzeń itp.? 🤔
Ja bym radziła przedzwonic do lekarza prowadzącego, niech Ci jasno wyjaśni jak masz postępować.
On powinien zadecydować czy masz się stawić w ten pnd na patologie czy nie i dlaczego.
Co do ktg - ja miałam robione od 39 tc co sobotę w szpitalu (dyżurował mój prowadzący).
 
Ja chyba bym nie jechała. W ostatniej ciąży w 37 +5 pojechałam na ip bo myślalam, ze rodzę. Po kilku h wszystko się wyciszyło 2 cm rozwarcia, ze względu na cukrzycę zostawili mnie na patoligi ciąźy. To były długie 2 tyg 🙈. Teraz też mi wyszła cukrzyca, ale teraz czekam do terminu by indukcji nie było ;).
Jak masz cukrzyce ciążowa to poród wywołują wcześniej, wiec nie doczekasz prawdopodobnie terminu swojego. No chyba, ze się nie stawić na porodówce, bo nikt Ciebie siłą tam nie zaciągnie 😉
 
Nie rozumiem jak można wyjść z gabinetu nie wiedząc dokładnie jakie kroki są następne w razie ewentualnych problemów/zdarzeń itp.? 🤔
Ja bym radziła przedzwonic do lekarza prowadzącego, niech Ci jasno wyjaśni jak masz postępować.
On powinien zadecydować czy masz się stawić w ten pnd na patologie czy nie i dlaczego.
Co do ktg - ja miałam robione od 39 tc co sobotę w szpitalu (dyżurował mój prowadzący).
Napisałam,że powiedział ,że daje skierowanie ogólne aby wykonali cc, że poród może odbyć się wcześniej bo dziecko ułożone jest nisko. Po drugie sam powiedział że gdyby nic się nie działo to normalnie do niego przyjść za dwa tygodnie na usg, a gdy będzie coś się działo jechać do szpitala... Umówić termin cięcia nie on decyduje tylko szpital w którym miałabym się zgłosić. Bynajmniej tak mi powiedział.
 
Ja chyba bym nie jechała. W ostatniej ciąży w 37 +5 pojechałam na ip bo myślalam, ze rodzę. Po kilku h wszystko się wyciszyło 2 cm rozwarcia, ze względu na cukrzycę zostawili mnie na patoligi ciąźy. To były długie 2 tyg 🙈. Teraz też mi wyszła cukrzyca, ale teraz czekam do terminu by indukcji nie było ;).

Raczej przy cukrzycy nie jest wskazane czekanie do terminu. Zalecenie jest by szybciej rozwiazac ciaze ze wzgledu na rozne ryzyka przy cukrzycy ☺️
 
reklama
Napisałam,że powiedział ,że daje skierowanie ogólne aby wykonali cc, że poród może odbyć się wcześniej bo dziecko ułożone jest nisko. Po drugie sam powiedział że gdyby nic się nie działo to normalnie do niego przyjść za dwa tygodnie na usg, a gdy będzie coś się działo jechać do szpitala... Umówić termin cięcia nie on decyduje tylko szpital w którym miałabym się zgłosić. Bynajmniej tak mi powiedział.

Ja bym pojechala z tym skierowaniem do szpitala. Jesli masz miec cc to ustala ci na podstawie tego skierowania termin i bedziesz czekac. Jesli cos sie zacznie wczesniej to jedziesz i powinni ci zrobic cc tak czy siak.
 
Do góry