reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przyrost Beta hcg

reklama
Nie. Bo nie powinno się brać duphastonu dopóki ciąża nie jest widoczna na USG.
W przypadku autorki, która ma niedomogę lutealną kontynuacja przyjmowania duphastonu ma sens. Prawdopodobieństwo poronienia po nagłym odstawieniu jest dużo większe nic prawdopodobienstwo CP.
Z reszta nie udawaj mądrzejszej od lekarza bo nim nie jesteś.
 
Dobra, koniec juz tej karuzeli zalosnosci. Tyle pytan zadalam, nie dostałam zadnej odpowiedzi :( smutne to, ze sa tak bezrefleksyjni ludzie na swiecie. Gdzie masz czarno na bialym, ze gadasz glupty ale idziesz w zaparte. Jak 5 letnie dziecko. Smutny obraz.
 
W przypadku autorki, która ma niedomogę lutealną kontynuacja przyjmowania duphastonu ma sens. Prawdopodobieństwo poronienia po nagłym odstawieniu jest dużo większe nic prawdopodobienstwo CP.
Z reszta nie udawaj mądrzejszej od lekarza bo nim nie jesteś.
I vice versa,

Prawdopodobieństwo poronienia po przeprowadzonych badaniach wyniosło 76% przy kobietach biorących progesteron i 72% procent biorących placebo (być może było odwrotnie 72% do 76% - ale to nic nie zmienia).
Zatem jeśli wolisz ryzykować cp, to mi nic do tego.
 
I vice versa,

Prawdopodobieństwo poronienia po przeprowadzonych badaniach wyniosło 76% przy kobietach biorących progesteron i 72% procent biorących placebo (być może było odwrotnie 72% do 76% - ale to nic nie zmienia).
Zatem jeśli wolisz ryzykować cp, to mi nic do tego.
No właśnie, prawdopodobieństwo poronienia po odstawieniu jest wciąż wyższe niż prawdopodobieństwo wystąpienia CP (2% mniej wiecej)
Sama potwierdzasz moje słowa.

Ps. Podaj źródło.

I nie zwracaj się do mnie w taki sposob bo nie jestem autorką tego posta.
 
Ostatnia edycja:
I vice versa,

Prawdopodobieństwo poronienia po przeprowadzonych badaniach wyniosło 76% przy kobietach biorących progesteron i 72% procent biorących placebo (być może było odwrotnie 72% do 76% - ale to nic nie zmienia).
Zatem jeśli wolisz ryzykować cp, to mi nic do tego.
,,Naukowcy odnotowali, że po podaniu progesteronu kobietom, które wcześniej miały 1 lub 2 poronienia, liczba urodzonych przez nie dzieci zwiększyła się o 4% w stosunku do grupy otrzymującej placebo. Odsetek ten wyniósł odpowiednio 76% u kobiet przyjmujących progesteron i 72% u tych, którym podawano placebo."
 
Zeby była jasnosc. Jeżeli progesteron nie był przyjmowany w 2 fazie cyklu I nagle jest wprowadzony zaraz po pozytywnej becie bez potwierdzenia gdzie jest pęcherzyk uważam to za nieodpowiedzialne.
Ale to nie jest case autorki wiec o tym nie dyskutujemy.
 
reklama
I ja nie pytałam nikogo o zdanie. Utworzyłam forum tylko po to bo miałam wątpliwości co do mojej bety czy nie jest za wysoka jak na 3 tydzień. Uzyskałam odpowiedź. Nie prosiłam nikogo o radę czy to dobrze że biorę duhapston, po co to biorę. To moja osobista sprawa, jestem pod opieką lekarza i to jest najważniejsze. A betę mogę nawet codziennie sobie robić. To są moje pieniądze i będę wydawała je na co będę chciała. A robiąc betę nikomu nie szkodzę, tym bardziej dziecku.
 
Do góry