reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsza ciąża

reklama
Cześć, u mnie w 5tc+3 było już widać zarodek z bijącym serduszkiem, więc możliwe, że jutro też już coś zobaczysz na usg 😊 co do covida, to ja w 9tc miałam jelitowke a w 17tc przeziębienie i w serduszku pojawiły się ogniska hyperogenne, co nie wpłynęło na zdrowie mojej córeczki. Robiłam dwukrotnie echo serca płodu i kardiolodzy stwierdzali, że te ogniska to z powodu infekcji w ciąży.
 
Cześć, u mnie w 5tc+3 było już widać zarodek z bijącym serduszkiem, więc możliwe, że jutro też już coś zobaczysz na usg 😊 co do covida, to ja w 9tc miałam jelitowke a w 17tc przeziębienie i w serduszku pojawiły się ogniska hyperogenne, co nie wpłynęło na zdrowie mojej córeczki. Robiłam dwukrotnie echo serca płodu i kardiolodzy stwierdzali, że te ogniska to z powodu infekcji w ciąży.
cieszę się , że mała urodziła się zdrowa! Mam nadzieję, że i u mnie nie wpłynie na nic w związku z ciążą. I czekam na jutro 🫣
 
Hej dziewczyny!

To moja pierwsza ciąża. Nie zabezpieczaliśmy się z mężem od 3 lat, dając sobie możliwość, że będzie co będzie. Jednak długo nic nie było. Zaczęliśmy się nad tym zastanawiać i od prawie roku staraliśmy bardzo o dziecko. U mnie było wszystko ok, mąż zrobił również badania. Mimo zdrowej diety i uprawiania sportu.. Niestety miał na 3 mililitry ejakulatu tylko 7 milionów plemników. Relatywnie mało, skierowanie do Kinderwunschzentrum (mieszkamy w Niemczech). Jednak powiedzieliśmy sobie, że do końca roku jeszcze na spokojnie do tego podejdziemy i jeśli czas nic nie przyniesie, zaatakujemy po nowym roku. Po kilku miesiącach picia soku z pomidorów i oleju z czarnuszki mamy pozytywny test.
Wtedy już czułkami przeziębiona. Niestety dzień później test na koronawirusa również wyszedł pozytywny. I mimo uprzedniej radości z dwóch kresek, w drugiej ręce miałam test z dwoma, których wolałabym nie mieć. Po tygodniu jest już w porządku, ale bardzo się bałam.
Jak na złość, przez koronę nie mogłam iść na betę, ponieważ w Niemczech potrzebne jest skierowanie od lekarza rodzinnego, którego nie uzyskałam (w przypadku pozytywnego testu na COVID melduję się u lekarza przez telefon, by dostać chorobowe). Szukałam na własną rękę laboratorium w obrębie 50km i każde odsyłało mnie po skierowanie do rodzinnego. Wiem, że wiele z was robi Beta Hcg, żeby się upewnić i być spokojnym. Mi tego jednak brakło.
Według Kalendarza dzisiaj jest 6+1. Test na COVID wypadł już negatywny, więc zadzwoniłam do ginekologa. Poprosiłam o wizytę na za tydzień, jednak pani na recepcji słysząc, że test ciążowy jest pozytywny na siłę wcisnęła mnie na jutro na 16:20. Czy w tak wczesnej ciąży lekarz widział już coś u was na badaniu? Czy to nie jest za wcześnie? Martwię się, że będę zawiedziona, albo coś będzie nie tak.
Z objawów mam tkliwe piersi, raz mnie zemdliło, jestem zmęczona i dużo śpię, nie wspominając o rozpieraniu w macicy. Nie mogę nazwać tego bólem, ale czasami czuję jakby ktoś mnie złapał i zaraz puszcza. Chętnie usłyszę od was czy gdy ktoś był w tak wczesnej ciąży, to coś w jego przypadku można było zobaczyć? Nie szukam sama i nie czytam złych rzeczy na własną rękę, żeby się nie denerwować. Jednak każdy komentarz teraz będzie dla mnie na wagę złota i cenną wskazówką jeśli chodzi o jutrzejszą wizytę. Dodam, że idę do nowego lekarza, bo mój ma urlop i kazano zabrać ze soba ręcznik? Pierwszy raz się z tym spotykam. Czy mam się czegoś spodziewać na pierwszej wizycie w ciąży, co nie było standardem kiedy chodziłam wcześniej do ginekologa?

Pozdrawiam, Pokrzywa ✌️
Cześć! Gratuluję pozytywnego testu ciążowego! To musi być dla Ciebie bardzo ekscytujący czas.

Co do Twojego pytania o wizytę u ginekologa, to zazwyczaj na tak wczesnym etapie ciąży (około 7 tygodni) lekarz może być w stanie zobaczyć pęcherzyk ciążowy i ewentualnie bijące serce dziecka na ultradźwiękach. Jednakże, każda ciąża jest inna i czasami może być za wcześnie, aby zobaczyć te rzeczy. Ważne jest, aby pamiętać, że brak widocznych rzeczy na tym etapie niekoniecznie oznacza, że coś jest nie tak.

Co do ręcznika, to różne kliniki mają różne procedury. Może to być po prostu dla Twojego komfortu podczas badania.

Na pierwszej wizycie w ciąży, lekarz prawdopodobnie zapyta Cię o datę ostatniej miesiączki, aby obliczyć przewidywany termin porodu, oraz przeprowadzi badanie ginekologiczne i ultrasonograficzne, aby potwierdzić ciążę i sprawdzić, czy wszystko przebiega prawidłowo.

Mam nadzieję, że to pomogło! Powodzenia na jutrzejszej wizycie! Pamiętaj, że to jest ekscytujący czas, więc postaraj się cieszyć każdym momentem. 😊
 
Cześć! Gratuluję pozytywnego testu ciążowego! To musi być dla Ciebie bardzo ekscytujący czas.

Co do Twojego pytania o wizytę u ginekologa, to zazwyczaj na tak wczesnym etapie ciąży (około 7 tygodni) lekarz może być w stanie zobaczyć pęcherzyk ciążowy i ewentualnie bijące serce dziecka na ultradźwiękach. Jednakże, każda ciąża jest inna i czasami może być za wcześnie, aby zobaczyć te rzeczy. Ważne jest, aby pamiętać, że brak widocznych rzeczy na tym etapie niekoniecznie oznacza, że coś jest nie tak.

Co do ręcznika, to różne kliniki mają różne procedury. Może to być po prostu dla Twojego komfortu podczas badania.

Na pierwszej wizycie w ciąży, lekarz prawdopodobnie zapyta Cię o datę ostatniej miesiączki, aby obliczyć przewidywany termin porodu, oraz przeprowadzi badanie ginekologiczne i ultrasonograficzne, aby potwierdzić ciążę i sprawdzić, czy wszystko przebiega prawidłowo.

Mam nadzieję, że to pomogło! Powodzenia na jutrzejszej wizycie! Pamiętaj, że to jest ekscytujący czas, więc postaraj się cieszyć każdym momentem. 😊
cześć babyshark!

Bardzo dziękuję Ci za te informacje i pozytywne nastawienie! Mam wizytę za kilka godzin i cała chodzę z ekscytacji połączonej z lękiem! Rozkręcam testy digital żeby patrzeć czy kreska jest ciemniejsza 🙈😂
 
reklama
Do góry