reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cesarskie cięcie! i wszystko co z nim związane

Jak pokażesz zaświadczenie o wadzie wzroku, muszą Cię ciąć - nie mogą ryzykować:no:

No niestety sheepy - co szpital to obyczaj :dry: Najwyraźniej za mało u nas ludzi wygrało procesy z lekarzami w takich sprawach. Mi gin powiedział wyraźnie, że szpital zastrzega sobie konsultację okulistyczną u własnych lekarzy, mimo że na zaświadczeniu jak wół stoi wskazanie do cc. Przypuszczam, że wynika to z obecnej nagonki na "cesarki na życzenie". Tyle że jak zwykle zaczęli przeginać w drugą stronę. Nawet ordynator okulistyki z tegoż szpitala, który mnie badał i potwierdzał diagnozę i wskazanie, stwierdził że "wymyślają na tym położniczym".
Dobrze, że mam ginekologa pracującego w tym szpitalu, bo mogłabym się zdziwić jadąc do porodu a tu by mnie jeszcze gdzieś na okulistykę wysyłali żeby się skonsultować czy aby na pewno nie SN :baffled: I traf jeszcze na oszołoma, który Ci poświeci latareczką w oko i w minutę stwierdzi żeś zdrowa jak ryba.
Jak pokazałam mojemu gin zaświadczenie z podpisem ordynatora okulistyki to w ogóle inna rozmowa się zaczęła. Tak jakby wcześniej nie wierzył, że coś mi jest :-(
 
reklama
A co ma piernik do wiatraka, czyli neurolog do okulisty? :confused:
Neurolog zajmuje się głównie schorzeniami, których podłożem jest proces uszkadzający układ nerwowy.. Bezsens :confused:
Jak pokażesz zaświadczenie o wadzie wzroku, muszą Cię ciąć - nie mogą ryzykować:no:

no właśnie jest powiązanie:tak:sama miałam cesarkę z powodów neurologicznych. i lekarz wspominał, że niektóre szpitale przy dużej lub postępującej wadzie wzroku pacjentki proszą również o konsultację neurologiczną:sorry2:
być może zaistnieje sytuacja, ze dla mamy i dziecka bezpieczniejsze bedzie wykonanie zabiegu cc w znieczuleniu ogólnym (narkozie) a do tego wymagane jest zaświadczenie neurologa:tak:
 
no właśnie jest powiązanie:tak:sama miałam cesarkę z powodów neurologicznych. i lekarz wspominał, że niektóre szpitale przy dużej lub postępującej wadzie wzroku pacjentki proszą również o konsultację neurologiczną:sorry2:
być może zaistnieje sytuacja, ze dla mamy i dziecka bezpieczniejsze bedzie wykonanie zabiegu cc w znieczuleniu ogólnym (narkozie) a do tego wymagane jest zaświadczenie neurologa:tak:
aaaa..no chyba że tak,:tak: ale to już chodzi typowo o rodzaj znieczulenia a nie o sam fakt wykonania CC:confused:
mnie się nie pytali o nic.. Anestezjolog przeprowadził tak krótki wywiad, tuż przed cięciem, że prawie niczego mądrego się nie dowiedział.. może przez to źle mi się w te plecy wkuli, bo nie wiedzieli że mam kręgosłup skrzywiony:confused: tak sobie gdybam
 
No niestety sheepy - co szpital to obyczaj :dry: Dobrze, że mam ginekologa pracującego w tym szpitalu, bo mogłabym się zdziwić jadąc do porodu a tu by mnie jeszcze gdzieś na okulistykę wysyłali żeby się skonsultować czy aby na pewno nie SN :baffled: I traf jeszcze na oszołoma, który Ci poświeci latareczką w oko i w minutę stwierdzi żeś zdrowa jak ryba.
Jak pokazałam mojemu gin zaświadczenie z podpisem ordynatora okulistyki to w ogóle inna rozmowa się zaczęła. Tak jakby wcześniej nie wierzył, że coś mi jest :-(

otórz to.:tak::tak::tak:
Badanie okulistyczne przez ordynatora w danym szpitalu jest bardziej brane pod uwage niz jakiekolwiek inne zaświadczenie o CC.A nóz zapłaciłaś i ci okulista wypisał.

Mój gienek tez właśnie bez dyskusji przytaknął co do CC, gdy zobaczył opis od ordynatora okulistyki.:tak:

Dziwie się , że beatko85, że jakos tak dziwnie cię potraktowali.Nie zbadali dna oka a po swojemu stwierdzili. A ta wizyta u neurologa to może z całkiem innego powodu.
Aha i co przeczytałam : "Jeśli chodzi o moją wadę to pogarsza się ona na skutek wysiłku, ponieważ na dnie oka rozszerzają mi się jakieś naczynia, które mogą przy nadmiernym wysiłku po prostu popękać. "
Z tego co wiem , to pogorszenie wzroku w ciąży to normalna fizjologia, która normuje sie po porodzie.:tak:Beatko, może ty masz wszystko dobrze ze swoją siatkówką i oni nie chca się zgodzić na CC.Pękające naczynka w czasie wysiłku i porodu SN to całkiem normalna rzecz:tak:Sama pamiętam jak po porodzie wygladałam jak zoombie.:tak:


Madzka ale w przypadku Beaty, co do neurologicznych problemów ja widzę , że tu badanie okulistyczne nie ma chyba nic wspólnego z CC, gdyż ona ma problemy z uzyskaniem zaświadczenia o CC od ordynatora okulistyki w szpitalu .Jeżeli nie chcą jej wypisać tego zaświadczenia o przeciwwskazaniu to jaki sens ma wizyta u neurologa?
 
Madzka ale w przypadku Beaty, co do neurologicznych problemów ja widzę , że tu badanie okulistyczne nie ma chyba nic wspólnego z CC, gdyż ona ma problemy z uzyskaniem zaświadczenia o CC od ordynatora okulistyki w szpitalu .Jeżeli nie chcą jej wypisać tego zaświadczenia o przeciwwskazaniu to jaki sens ma wizyta u neurologa?
:sorry2: nie wczytywałam się w cały przebieg dyskusji i założyłam , że Beata ma bezwzględne wskazanie do cc:sorry2::sorry2: przepraszam
 
:sorry2: nie wczytywałam się w cały przebieg dyskusji i założyłam , że Beata ma bezwzględne wskazanie do cc:sorry2::sorry2: przepraszam

Nie masz za co przepraszać. Po prostu myślałam, że jak miałaś rozmowę przeprowadzoną z neurologiem to będziesz wiedziała po co skierowano ją tam.:tak:.
Cóz Beatko, pozostaje ci sie samej dowiedzieć co ma "piernik do wiatraka".
 
Dziekuję wam wszystkim za odpowiedzi na moję pytanie

Droga - J- piszesz tak:
"
Z tego co wiem , to pogorszenie wzroku w ciąży to normalna fizjologia, która normuje sie po porodzie.:tak:Beatko, może ty masz wszystko dobrze ze swoją siatkówką i oni nie chca się zgodzić na CC.Pękające naczynka w czasie wysiłku i porodu SN to całkiem normalna rzecz:tak:Sama pamiętam jak po porodzie wygladałam jak zoombie."

- Niestety u mnie sprawa nie jest taka prosta, ponieważ na oku tworzy mi się coś w rodzaju naczyniaka, i z tego powodu nie mogę mieć naturalnego porodu. przynajmniej mój okulista zabrania mi wręcz rodzic siłami natury. fakt że naczyniak nie jest w oku tylko tuż za nim i nawet nie widać go przy normalnym badaniu okulistycznym. Wysiłek fizyczny powoduję uciskanie nerwu wzrokowego, więc czasami po prostu nic nie widzę, i z tego powodu bardzo pogarsza mi się krótkowzroczność. mam juz bardzo dużą wadę wzroku i zrozumcie, że boję się ryzykować, bo oczy mam jedne, a co mojemu dziecku da ślapa matka????
 
To walcz kochana o to skierowanie na CC.W dzisiejszych czasach jak sama o siebie nie zadbasz to nikt niczego nie da ci za darmo.
 
nie za bardzo wiem co miałaś na myśli droga -J- . Mam zapłacić za taką możliwość przeprowadzenia cesarki? ordynator w moim szpitalu chyba dał mi do zrozumienia że tak powinnam zrobić. Cały czas powtarza ile taki zabieg go kosztuje i że przez takie kobiety jak ja ma same kłopoty i że w takim wypadku nie powinnam zachodzić w ciążę jeśli twierdze ze coś mi jest. Stwierdził, że jeśli ja świadomie zachodzę w ciąże wiedząc ze mam takie problemy z oczami to powinnam wcześniej o tym pomyśleć żeby albo nie zachodzić w ciążę albo uzbierać na prywatną klinikę. Straszne to wszystko, mam juz tego dosyć, nie potrafię się już cieszyć z przyjścia na świat mojej Małej.
 
reklama
85Beata, nóż się w kieszeni otwiera jak się słyszy takie oszołomstwa :angry:
Niestety tacy lekarze są i będą i jedyne co można zrobić to zmieniać ich czym prędzej. Obawiam się kochana, że w takim wypadku nie pozostaje Ci nic innego niż zmiana szpitala. Tylko czy musisz od razu iść do kliniki prywatnej? Nie masz w okolicy innego szpitala? Może znajdziesz gdzieś w pobliżu taki, gdzie trafisz na lekarzy z normalnym, ludzki podejściem. Jest jeszcze troszkę czasu, a w wielu szpitalach cc ze wskazania przeprowadza się w sposób planowy...

P.S.
Ja raz trafiłam na okulistę, który stwierdził, że uważa cesarskie cięcie za przerwanie ciąży :confused: i też uznał, że nie mam wskazań do cc nie przeprowadzając nawet badania dna oka. Chwała Bogu u mnie ordynator okulistyki normalny człek i dobry fachowiec.
 
Do góry