reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak rozwijaja sie nasze maluszki?

Moja Zuzia też tak się zama****e pupą jakby rozbieg robiła a potem bach do przodu. Ale zazwyczaj zamist do przodu to w miejsscu albo do tyłu idzie.:baffled: Tak już ma od miesiąca inadal nie nauczyła się do przodu pezać. Mam nadzieję ze nie zniechęci się do raczkowania
 
reklama
dziubek ale moj tak robi w pozycji do raczkowania na kolankach i raczkach juz nie raz przyfasolil w koc teraz klade kalimate pod koc i jeszcze dwa chyba zapodam taka mate puzzle jak ma szopek albo kupie druga kalimate bo wasko jedna
 
no moja też na kolankach tak robi. No ale nie cały czas. jak chce bardzo do czegoś dojść to na kolanka i zamach i chop w przód. :tak: My ammy gruby dywan + mata edukacyjne więc może się nie potłucze
 
ja też, ja też...:tak:
nie mogę się nadziwić, jak Wasze dzieciaczki fajnie zabierają sie za raczkowanie...nasz wszystko na odwrót:-( nie chce raczkować, od razu wstaje na nogi i chciałby żeby go prowadzać trzymając pod paszkami...to było śmieszne przez jeden dzień ale teraz robi się już niebezpieczne przynajmniej moim zdaniem, bo nie chce juz siedzieć np. a dywanie, tylko wystarczy podłozyc mu ręce pod pachy, a to sprężynuje i sam wstaje :szok::szok::szok:
znudziło mu się też już przekręcanie z plecków na brzuszek...a tu było takie słodkie...R nauczył go, że jak mówi fiku miku to Matik się turlał i to naprawdę była super zabawa, a teraz nic...tylko był spacerował, nawet nie wiem kiedy się nauczył przebierać nóżkami...a robi to tak: prawą nóżką wielki krok - lewą dostawia i tak w kółko, a jak chce się go posadzić to on robi mostek, wygina się jak struna:zawstydzona/y:
 
Wy już o próbach raczkowania, a ja jestem przeszczęśliwa, że Zosia sama zaczęła się obracać, po tygodniu ćwiczeń z nią, są efekty:-):-):-):-):-). Dziękuję w szczególności jednej z Was - Basiek- dzięki jeszcze raz za zaangażowanie:-)Zobacz załącznik 104088
 
Brawa dla Zosi :-)
Anusiasac moja tez nie raczkuje,przemieszcza sie turlajac sie :-) a chodzi te uwielbia.Jak ja np wyciagam z lozeczka biorac pod pachy to odrazu macha nozkami i chciala by smigac,ale ladnie chodzi przebierajac noge za noge, a jak ja posadze to jest placz bo ona chce jeszcze.Lubi gdy wlasnie tak ganiamy Vanesske :-)
 
A u nas Misio ani sam nie siedzi, ani nie raczkuje, nawet nie podnosi pupci. Leżąc na brzuszku przebiera nóżkami i rozkłada rączki i robi samolot:-). Za to podciągany za rączki do siadania staje na równe nogi. A tak dobrze się zapowiadało: szybciutko nauczył się przewracać na brzuszek i pięknie podnosił głowę. Jeszcze musimy czekać ;-).
 
reklama
Nasza Zuzka siedzi od 5 tygodni i na tym poprzestaje ;-) Ale teraz jest słodka bo bije brawo sama nie uderza całymi palcami ale tak zgietymi paluszkami Jakoś tak sama sie nauczyła
 
Do góry