reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

poród - Mińsk Mazowiecki czy Międzylesie??

Dołączył(a)
24 Kwiecień 2009
Postów
2
Miasto
Warszawa
Bardzo proszę o pomoc!!!!
Mieszkam w warszawie. Mam na oku dwa szpitale. W Międzylesiu, oraz szpital w Mińsku Mazowieckim, w którym pracuje ginekolog prowadzący moją ciążę.
Na temat szpitala w Mińsku znalazłam kilka pozytywnych opinii, natomiast nic nie wiem o szpitalu w Międzylesiu.
Proszę o opinie na temat obydwu szpitali, jakieś linki, informacje o sposobach rodzenia, dodatkach typu piłeczki, opłatach itp.
Z góry dziękuję.
Przepraszam jeżeli taki temat już był, ale wpisując w wyszukiwarke nic nie znalazłam.
 
reklama
Bardzo proszę o pomoc!!!!
Mieszkam w warszawie. Mam na oku dwa szpitale. W Międzylesiu, oraz szpital w Mińsku Mazowieckim, w którym pracuje ginekolog prowadzący moją ciążę.
Na temat szpitala w Mińsku znalazłam kilka pozytywnych opinii, natomiast nic nie wiem o szpitalu w Międzylesiu.
Proszę o opinie na temat obydwu szpitali, jakieś linki, informacje o sposobach rodzenia, dodatkach typu piłeczki, opłatach itp.
Z góry dziękuję.
Przepraszam jeżeli taki temat już był, ale wpisując w wyszukiwarke nic nie znalazłam.

Witaj :-)!

Ja rodziłam w Międzylesiu w sierpniu 2008 roku i tego szpitala nie polecam (poród opisałam na forum) :no:.
Miałam poród rodzinny (była przy mnie moja siostra). Kosztował mnie 100 zł. Normalnie sala do porodu rodzinnego kosztuje 200 zł, ale jest tylko jedna i jak ja rodziłam, była już zajęta.
Natomiast znieczulenie kosztuje 400 zł (ja go nie brałam).
Podczas porodu mogłam skorzystać z piłki i wanny, ale nie miałam na to siły.
Po porodzie leżałam na sali 6 osobowej (głównie takie tam mają).
Z rzeczy dla dziecka potrzebne były pampersy, chusteczki nawilżające, krem do pupy, ew. jakiś kocyk oraz ubranka do wypisu.

Pozdrawiam i życzę powodzenia :-)!
 
moj rodzinny dom jest blisko szpitala w miedzylesiu(tam sie ja narodzilam) i ze wzgledu na odleglosc wszystkie moje kolezanki wybieraja na miejsce porodu ten szpital.nigdy nie slyszalam o nim zlych opini,wrecz przeciwnie.obecnie nie mieszkam w Polsce, wiec osobiscie nie mam mozliwosci go osobiscie przetestowac(porod za miesiac).proponuje odwiedzic obydwa szpitale,popytac,pozwiedzac.mysle ze to powinno pomoc w wyborze
 
moj rodzinny dom jest blisko szpitala w miedzylesiu(tam sie ja narodzilam) i ze wzgledu na odleglosc wszystkie moje kolezanki wybieraja na miejsce porodu ten szpital.nigdy nie slyszalam o nim zlych opini,wrecz przeciwnie.obecnie nie mieszkam w Polsce, wiec osobiscie nie mam mozliwosci go osobiscie przetestowac(porod za miesiac).proponuje odwiedzic obydwa szpitale,popytac,pozwiedzac.mysle ze to powinno pomoc w wyborze

Ja też mieszkam blisko tego szpitala i to w nim się rodziłam (zresztą moje rodzeństwo też). Właśnie dlatego wybrałam go na miejsce mojego porodu :tak:. Mimo, że moje koleżanki niezbyt były z niego zadowolone.
Myślę, że dużo zależy od tego, na jaki personel się trafi i czy poród jest łatwy, czy (tak, jak to było w moim przypadku), skomplikowany :tak:.
Moja siostra niedawno rodziła w szpitalu praskim i mimo, że jej poród był jeszcze cięższy od mojego (szyjka macicy twarda jak skała, starzejące się łożysko, zielonkawe wody płodowe, spadające tętno płodu, dziecko owinięte wokół szyji pępowiną i wyciągnięte przy użyciu Vacum), dziecko urodziło się zdrowe. Ale ją lekarka w czasie porodu badała kilkakrotnie, a mnie tylko raz i to przy przyjęciu na oddział :wściekła/y:. Poza tym przez cały czas miała podłączone KTG, więc od razu wiadomo było, że tętno mu spada. Natomiast mi podłączano KTG z przerwami :wściekła/y:.
 
Mam mieszane odczucia jeśli chodzi o szpital Miński.

Ale jest tam wspaniała Pani Dżin - położnik .... Izabela - Starzyńska-Maguza, ludzie ją bardzo chwalą.

Pozdrawiam,
 
ja zamieżam rodzic w mińsku,mam do niego najbliżej.na poczatku ciąży chciałam w warszawie,ale po przeczytanych opiniach i wypowiedziach kolezanek kture tam rodziły zdecydowałam się na mińsk.dziewczyny chwala ordynatora i personel.podobnobno dużo zmieniło się na lepsze.tam wiem ze mnie nigdzie nie odesla,a nawet z takiej swietnej kliniki jak karowa nie kazdy jest zadowolony.gdzie bym nie rodziła to i tak mam stracha o maleństwo.
 
Pancia, sprawdź też opinie na Fundacja Rodzić po Ludzku - szkoły rodzenia, szpitale, poradnie laktacyjne
Ale ja na twoim miejscu zastanawiałabym się czy decydować się na szpital oddalony od miejsca zamieszkania (chyba, że decydujesz się na cesarkę i jesteś umówiona wcześniej). Do Międzylesie jest stosunkowo blisko ale do Mińska to prawie 50 km czyli godzina lub więcej drogi (zależy od warunków na drogach) - czy dasz radę spędzić w aucie tyle czasu? A co będzie jak cię nie przyjmą (w necie widzałam, że mają tylko 3 miejsca porodowe - to mało jak na szpital powiatowy) - będziesz wracać do Wawy?
Nie wiem jak się umawiałaś ale na ogół lekarz prowadzący przy porodzie naturalny nawet na oczy cię nie zobaczy jak nie będzie miała w tym czasie dyżuru więc zastanów się czy jest sens wybierać szpital tylko pod tym kątem.
 
To co opisuja o Mińsku w ,,rodzic po ludzku,, to z deka bujda,az tak kolorowo to tam nie jest. jesli któras chce rodzic ze znieczuleniem to tam po prostu nie ma takiej możloiwości,dla mnie nie na to az takiego znaczenia,ale rożumiem ze dla wielu dziewczyn ma decydujace.wiekszoścchce miec swiadomosc ze może z takiej ewetualności skożystac,jak zajdzie taka potrzeba.to ze tylko 3 łózka to bez znaczenia tam nie ma az tyle porodów,to nie taka masówka jak w wawie tak ze raczej nie odsyłaja bo poprostu nie maja takiej potrzeby,spokój ,cisza i podobno niezły personel.a jak bedzie to dowiem sie nie długo,mój malec raczej pospieszy sporo przed terminem.napisze oczywiście po wszystkim:-)
 
reklama
Hej,
Rodziłam w kwietniu 2008, w Mińsku Mazowieckim:tak: Mieszkam w Warszawie i specjalnie pojechałam do tego szpitala. Jak dla mnie personel super, położne pełny profesjonalizm. Jeździłam tam nawet na szkołę rodzenia a później na KTG (umawiane na konkretną godzinę, nieodpłatnie). I wiecie co jak zdążę:-D (pierwszy poród miałam b.szybki) to jadę tam też na drugi poród. Termin mam na połowę sierpnia. Beacia82 trzymam kciuki za szybkie plum;-)
 
Do góry