reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

agnieszka butelki tt te małe 150 ml na poczatek wystarcza. Mi sie wydawaly male ale starczyły na dlugo, dlugo.Dopiero gdzies po pol roku (albo i pozniej) zmienilismy na 260 i uzywamy ich do dzisaj ;). Co jakis czas zmieniam smoczki (na poczatku ze wzgledu na dziurke, sa rozne rozmiary, a teraz co jakis czas kupuje 3 bo smoczki sie zuzywaja). Co do ilosci butelek to tez nie ma co przesadzac. Ja mialam 2 tomee tippee 150 ml do mleka, dwie tommee tippe 260 ml do trzymania odciagnetege mleka i 2 lovi do wody/herbatek (lovi były w paczkach ze szpitala) i bylo w sam raz. Zawsze myłam butelki na biezaco. Z TT polecam też nakretki do butelek oraz takie male pojemniczki na mleko w proszku (wchodzi ok 6 miarek)

2ania waga ktora podaja lekarze jest orientacyjna (i to bardzo bym rzekała). Moje zawsze na badaniach wazyly identycznie, kilka dni przed porodem miał wazyc po ok 2200 kazda a w rzeczywistosci 2080 i 3030. wiec roznica była spora i nikt jej nie zauwazył
 
reklama
No wlasnie tak jest z ta waga:(
Ale teraz zaczelam sie nie pokoić odnośnie tego JU.....cos tam.Nie moglam go wiecej o to wypytac bo byl wzywany na porodowke,mojego lekarza nie ma,ma urlop.Wiec w piatek dopiero jade na KTG do krakowa wiec moze sie cos wiecej dopytam,ale niewiem czy wytrzymam do piatku
 
Dziewczyny,znowu sluze rada -
co do laktatorow to u mnie,jak karmilam pierwsze dziecko ,najbardziej sprawdzil sie laktator firmy avent :-) reszta byla do bani-serio.Ile ja sie nameczylam przy sciaganiu,jak ten z aventu mi sie w koncu popsul/byl z odzysku,wiec juz ciut zniszczony :-)/Polecam avent ;-)
Rozki sa naprawde przydatne zima,jesienia i wiosna!Latem nie bardzo :blink:Tzn,latem -krotko,wiec jesli jest mozliwosc to ja bym pozyczyla na ten miesiac lub dwa /jesli rodzicie w miesiacach letnich/...
A tej lekarce co to wykryla TTTs zabralabym uprawnienia :shocked2:Dla mnie nie do przyjecia,zeby sie tak pomylic,poniewaz na TTTs wskazuje wiele innych czynnikow,a nie tylko roznica w wadze!Tak,ze wspolczuje tego stresu :no: Moje dziewczynki na ppocztku yez roznily sie waga-jakies 300 gram.Przy urodzeniu juz tylko 60 gr roznicy :-)
 
mamablizniaczek dzieki kochana! a smoczkow do buzi uzywalas? bo ja myslalm o tych uspakajacych tez pani w sklepie mi polecala z aventu 0-3 i chyba takie kupie moja siostra bedzie w tym miesiacu rodzic ale jedno dziewczynke i mowi ze nie bedzie wcale kupowac i jej dawac soczka bo to zle wplywa i cos tam tez na dziaselka zle sie rozwijaja zabki tak niby jej w szkole rodzenia powiedzieli ale ja sobie nie wyobrazam jak placza i nie dac smoczka!!rozki myslalam by usztywniane kupic i zabrac do szpitala ze soba moze bedzie mi lepiej brac jak beda sztywniejsze a ten wklad jest tez wyjmowany wiec moze byc tak i tak. w szpitalu co bede rodzic w lodzi to nie wiem co tam potrzeba moze zadzwonie i mi cos powiedza bo na stronie szpitala nie ma co trzeba zabrac.oby dlugo tam nie lezec nie nawidze szpitali kiedys lezalam prawie 2 tygodnie bo 12 dni :( mi lekarz powiedzial jak bylam a zeszlym miesiacu ze wagi nigdy sie nie powie prawidlowej zawsze jest roznica i ciezko wykryc wiec ja na to nie patrze. Mojej siorce najpierw mowili ze male dziecko bedzie a teraz jak byla na usg w paitek to ze bedzie duze dziecko wiec ona sama mowi ze juz zgupiala hehe wiec jak urodzi sie dowie.
 
2ania super ze z dzidziami ok :)

Ja jestem po wizycie usg, wszytsko ok, maluszki rosna sobie zdrowo, ale babka byla tak nieprzyjemna ze mam nadzieje ze juz wiecej na nia nie trafie...przede mna na badaniu byla para ktora wyszla z gabinetu placzac...dziewczyny tak przykry widok, masakra tak mi bylo zal, ze jeszcze teraz mysle..

Upaly mnie dobijaja, dzis w wiadomosciach mowili ze Italia jest jak piekarnik..

Boli mnie korcze tak ze ledwo laze masakra, ogolnie moje stan oceniam na dosc dobry i nie powinnam narzekac bo widze wiele kobiet w pojedynczych ciazach ktore maja weksze problemy i gorzej sie czuja..

Moi chlopcy sa ulozeni glowkami w dol i chyba bede rodzic naturalnie...nie jestem zbyt zachwycona ale coz...

To tyle z waznijeszych informacji ide sie polozyc :)
 
mamablizniaczek dzieki kochana! a smoczkow do buzi uzywalas? bo ja myslalm o tych uspakajacych tez pani w sklepie mi polecala z aventu 0-3.

tak używalismy smoczków. Kupując butelki TT kupilismy tez smoczki TT (w sumie tak bez zastanowienia) i te najmniejsze okazly sie za duże dla corek, dlawiły sie. poleciałm do apteki i kupiłam 2 najmniejsze smoczki - jeden własnie z aventu a drugi z nuka. I szczesliwie jednej przypasował jeden a drugiej drugi. Po jakims czasie przeszlismy na aventy tylko. Smoczki czesto ratowały mi zycie na poczatku, wiadomo:-D. Mialy słuzyc tylko do spania ale z czasem okazlay sie lekiem na całe zło. Jedna córka sie od smoka uzalezniła na maxa i cały czas lazila ze smokiem. dlatego tez 3 tyg temu pozbylismy sie ich, ot tak, nagle i jest ok. Jedyny minus to taki, ze ze smoczkami zsypiały w 10-15 minut a teraz usypianie trwa nawet do 40
 
Ja tez po wizycie,dziewuszki mj sie dobrze.Waga orientacyjna 2300.Ustalili mi dzis cesarke na 5 sierpnia.To dokladnie pelne 38 tyg.Mam nadieje ze dotrzymam bo to do dokladnie dzien urdzodzin mojego syncia,wiec wesolo bedzie.Terazz bolem,bo juz sily ni mam ale dotrwac musze!!!
 
hej dziewczynki
Kasiona super ze z chlopczykami jest wszystko dobrze,oby tak dalej:))Jak wyszedl pokoik,czy jeszcze nie malowalas?
dziewczyny dzieki za rady dotyczace butelek i laktatorow,znalazlam taki jeden z chicco do tych butelek chicoo zakrzywionych wiec go chyba zmaowie,jest reczny.w weekend zawisły szafeczki w pokoiku dzieci i nastapilo przemeblowanie na wstawienie łózeczek,Łożeczka co prawda kupimy za jakies 2 mies,ale juz jest na nie miejsce:)ciekawe kiedy te upały mina,nie wiem....nie ma czym oddychac.
2ania ciesze sie ze z dziewczynkami wszystko ok,tak sie ciesze,to niepotzrebnie ta lekarka cie stresowala ehh szkoda gadac.dbaj o siebie i kompletuj wyprawke:))
 
Hehe dzis dzien wizyt jak widze. U mnie tez ok. Szyjka sie trzyma i oby tak dalej. Maluchow mi nie wazyl lekarz tyko serduszek posluchal i okazalo sie ze jeden sie przekrecil i teraz jeden ma glowke u dolu a drugi u gory :)
Poza tym pojechalismy do hurtowni dla dzieci i pokupowalam pare rzeczy, ale oczywiscie zakupy z mezczyzna nie naleza do przyjemnosci i mnie strasznie poganial i polowy tego co chcialam nie kupilam.

A no i najwazniejsze zdecydowalam sie na wozek dorjana. Widzialam go dzis i jezdzilam po hurtowni. Super sie prowadzi jedna reka, sklada sie szybciutko,bardzo ladnie wykonany i teraz kwestia czy kupic z fotelikami czy bez, ale na wozek jestem zdecydowana :)
http://www.dorjan.com.pl/pdf/duo.pdf
 
Ostatnia edycja:
reklama
hej dziewczynki
Kasiona super ze z chlopczykami jest wszystko dobrze,oby tak dalej:))Jak wyszedl pokoik,czy jeszcze nie malowalas?
dziewczyny dzieki za rady dotyczace butelek i laktatorow,znalazlam taki jeden z chicco do tych butelek chicoo zakrzywionych wiec go chyba zmaowie,jest reczny.w weekend zawisły szafeczki w pokoiku dzieci i nastapilo przemeblowanie na wstawienie łózeczek,Łożeczka co prawda kupimy za jakies 2 mies,ale juz jest na nie miejsce:)ciekawe kiedy te upały mina,nie wiem....nie ma czym oddychac.

Nie zdazylismy wymalowac pokoiku niestety, zrobilismy inny pokoj, i dwa dni zajelo nam ustawienie mebli, przelaczenie kabli i wysprzatanie..jak tylko moj O bedzie mial wolny dzien wezmiemy sie za pokoik chlopaczkow :) jak sie masz justella?

Jedynka wiadomo zakupy z facetami to nie przyjemnosc, ja z moim mam to samo zawsze mnie pogania, albo jest tak znudzony ze sie odechciewa normalnie..gdyby nie ten jego defekt to bylby idealem ten moj O :)

Gastone super faza z tymi urodzinami, fajnie by bylo urodzinki 3 za jednym razem swietowac :) Gastone mam pytanko, ustalili cesarke bo to ciaza blizniacza ( zreszta jak u prawie kazdej innej mamy blizniaczej) czy dzieci sa ulozone inaczej niz glowkami w dol? pytam bo dzis nastepna babka mi powiedziala na usg o porodzie naturalnym...powiem szczerze ze nie jestem zachwycona , wiem ze to ktorys raz juz wspominam ale troche mnie to przeraza hehe
 
Do góry