reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pocenie się niemowlaka podczas snu

Gorzata2009

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
3 Kwiecień 2010
Postów
64
Miasto
Lublin
Witam.
Moja 7 miesięczna córcia strasznie poci się podczas snu,ale tylko w nocy trwa to od kilku dni wcześniej się to nie zdarzało,ale teraz muszę ja przebierac normalnie co 2 godziny bo jest mokra!-od szyjki po prawie brzuszek,spi w samym bodziaku z dł rękawem i spodenkach,w domu jest 22 stopnie dodam że jeszcze chodzi w naszej sypialni nawilżacz powietrza,nie wiem czy to ma coś wspólnego,
czy wasze dzieciątka tez tak się pocą?
Doradzcie.
 
reklama
Masz zdecydowanie za ciepło w pomieszczeniu, a nawilżacz powietrza przy tej temperaturze powoduje właśnie pocenie się dziecka. Proponuję zmniejszyć stopniowo temperaturę do 19stopni. Jeszcze pytanie: czym przykrywasz córcię? Czy nie ma ona temperatury?
 
Tez uwazam, ze na poczatku sprobuj zmniejszyc temperature w pokoju. Ja tez mialam problem z poceniem sie synka, jak tylko zasypial momentalnie byl caly mokry. Sczegolnie jego glowka. Okazalo sie, ze przyczyna tego byl niedobor wit D. Wiec jezeli zmniejszenie temperatury nie pomoze, przejdz sie do lekarza.
 
Masz zdecydowanie za ciepło w pomieszczeniu, a nawilżacz powietrza przy tej temperaturze powoduje właśnie pocenie się dziecka. Proponuję zmniejszyć stopniowo temperaturę do 19stopni. Jeszcze pytanie: czym przykrywasz córcię? Czy nie ma ona temperatury?

oj niezgodze sie ja mam w domu 24 stopnie, mojemu synowi pociła sie główka w nocy i podczas karminia lekarz powiedział ,że do póki nie jest tak,że dziecko budzi sie z mokra poduszką to jest wszytko okej, ale ja zauważyłam,że jak zaczelam mu dawać vit d3 z innymi witaminami to pocenie główki sie zmiejszyło, wczesniej dawałam samą vit d3, noi poci sie bardzo gdy sie denerwuje, ale to normalne
 
Hej:)
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi,no właśnie tak mi się wydaje że za gorąco nie jest pozatym u nas jest ogrzewanie miejskie i nie bardzo jak je mozna zmniejszyc:( i tak ostatnio troche mniej grzeją bo jak były te mrozy to poprostu była masakra tak było gorąco!
i tak co chwile wietrzymy ,przenosze mała do innego pokoju i tak na zmiane,
no tak mnie to dziwi bo latem takie były upały i się tak nie pociła,a ja jej daje sama wit,D-
wcześniej jej dawałam D-vitum a teraz babka w aptece dała mi DEVIKAP i mówi że to jest to samo,innych witamin jej nie daje,ale no właśnie najbardziej jej sie poci szyjka,ramionka,plecki tak do połowy:(
i poduszka tez bardzo :(
a mówisz agugucha że to może byc niedobór vit.D? kurde to moze lepiej pójde do tego lekarza
pandprka -przykrywam ja kołderka taka nie za dużą i to tak pod paszki tylko a temperatury nie ma:(
 
Ja bym zdecydowanie starała się zmniejszyć temp. w pomieszczeniu, w którym śpi dziecko. Najlepsza temp. do zdrowego snu to ok.18-19 stopni. Jeśli nie bardzo masz jak zmniejszyć ogrzewanie, to spróbuj po prostu wietrzyć pokój na godzinę przed spaniem.
 
Dokladnie temperaturka to podstawa,u nas teraz jes ok 20 st i jest ok ale jak P byl mmniejszy to mielismy mniej bo wiedzialam ze sie nie odkryje.A teraz jak wiem ze pewnie sie odkryje to ustawiam na 20st..
 
Wg mnie optrymalna temperatura, to 20 stopni. Przy wyższej temperaturze moja Córeczka też sie pociła, z reguły na główce. To zależy też pewnie od okrycia, nawilżacz też może wpływać, ale ma on z pewnoscią więcej plusów, niż minusów.
 
reklama
Przy takiej temperaturze nawilżacz tylko pogarsza sprawę. U mnie w nocy jest 18 stopni, synek śpi w body i spodenkach, pod kocykiem. Przy 22 stopniach to on sypia pod pieluszką w samym bodziaku z krótkim rękawem. Taka temperatura do snu nie jest zdrowa, zwłaszcza zimą. Trzeba ją zmniejszyć (całkowite wietrzenie przed snem, przykręcenie ogrzewania).
 
Do góry