reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L u t y 2 0 1 1 - nasz wątek codzienny

Hej

My wczoraj tez mielismy dzien marudy a raczej dzien placzu, ale jakos przetrwalismy.
Małż ostatnie dwa dni usypiał małą po naszej ostatniej mega kryzysowej rozmowie, troche pogadalismy i zobaczymy czy cosik sie w tym temacie zmieni, czas juz by sie bylo dogadac bo dziecko coraz wieksze i wiecej rozumie.
My nadal chore, juz troche lepiej bo zuza w nocy nie ma kaszlu ale w ciagu dnia jak jej ta flegma scieka to ma mokry brzydki kaszel. Pediatra mowi ze do niedzieli antybiotyk dziala wiec poki co inhalujemy, oklepujemy, smarujemy, pryskamy i smarkamy, mam nadzieje ze w koncu jej to wyjdzie bo taka piekna pogoda az by sie wyszlo z domu.
Na dzien kobiet napewno zalegniemy w domu, zamowimy pizze, wino i bedziemy lezec do gory brzuchem jak zuza pojdzie spac.

Suseł zdrówka dla Ninki i duzo śmiechu na kabarecie.
DorissŁ widze, ze jak się na coś napalisz to nie ma zmiłuj, mowie o wózku oby się sprawdził bo taki mało mi znany model
Polis1010 jak mężowi powiedziałam o tym dziecku to zrobił duże oczy:-)
Ewitka ja tak patrze na moja malą, że ona tak chodzi ale ma lekko ugiete nozki w kolanach i sie zastanawiam czy to dobrze, czy jeszcze ma czas aby calkiem je wyprostowac, ale twoja narazie poki co wstaje a potrafi tak na wyprostowanych nóżkach czy tez ma takie lekko zgiete?

Musze isc mala poinhalowac bo chodzi i robi brrrum brruum brruum bo tak glosno dziala inhalator a przy nim najlepiej jej sie usypia.
 
reklama
oj oj, pare dni było głośniej na naszym forum a teraz znów cisza.....

u nas ok, maruda co prawda w dalszym ciągu siedzi w moim dziecku ale nie ma tragedii :)
mój syn od paru dni zaczął się budzić pare minut po 7-mej, zazwyczaj wstawał po 9-tej a ja wtedy wraz z nim. Niby 7-ma to nie tak wcześnie itp ale jakoś się przyzwyczaiłam do tej 9-tej i ciężko mi się wstaje.. a co to dopiero będzie jak będę do pracy wracać aaaa
 
Anusiak ja codziennie wstaję 5.30, Kuba spi do 5-6. W weekendy P. czasem zajmie sie Kubą jak wstaną to mogę pospać do 8-9, ale wtedy mam wyrzuty sumienia,że mi "pół dnia" uciekło.

My jesteśmy na etapie wyżynania się 4 i jest tragedia od kilku dni kiepskie noce.
 
ooooooooo matko a u nas koszmarne noce... Maja ma już 12 zebów, ale chyba dalej jej cos tam wychodzi bo w nocy popłakuje i tarza sie po łóżku... miałam nadzieje, ze jak 4 wyjda to troche odpoczne, wyspie sie a tu dalej lipa... czasem to mi sie ryczeć chce... po za tym wszystko dobrze... jutro mam test teoretyczny na prawko we wtorek jedziemy z mężem i dzieciakami na 3 dni na taki wypad co bym choć troche odpocząc mogła, środowisko zmienić... No i we wtorek mam urodziny wiec mąz już prezent kupił i dał wiec mam nową blyskotke, tym razem bransoleka :)

pozdrawiam Was gorąco no i bede zagladać w miare możliwości, zreszta kazdego dnia zagladam, choć nie pisze zbyt wiele...
 
Ja też mam marudę... Zęby tylko 4 a reszty jak nie było tak nie ma. Miałam nadzieję że ten maruder to właśnie na zęby ale chyba się nie zapowiada. Mały cały czas chce wisieć na mojej nodze, a najlepiej jak gotuje. Taki przytulak się z niego zrobił. Do żłobka nadal chętnie chodzi nawet doszło do tego że jak tylko wysiadamy z auta to on piszczy ze szczęścia. A jak go rozbieram to on się wyrywa do dzieci i często jest tak że kapcie to już mu pani ubiera.

Ostatnio byliśmy u takiego profesora dermatolog-alergolog z ogromnym doświadczeniem, bo kajtek cierpi na to atopowe zapalenie skóry i już miał okropne objawy. Kajto ma skaze białkową i nic poza tym. Doktor kazał koniecznie zmienić kometyki na Aderma exomega, syop zaditen zmienił na aerius i dodał nam hydroxyzinum i okazało się że po tygodniu kajto ma skórę niemowlęcia jakiej jeszcze nigdy nie miał.
LKazał nam też sposób żywienia zmienić i odwrotnie jak wszyscy lekarze kazał podawać produkty mleczne, wytłumaczył nam jak działa alergia i co to dokładnie jest i zaczełam pomału wprowadzać dziś kajtek je cały jogurt naturalny i nic mu nie jest a od wizyty minoł miesiąc. Czasem zdarzy mu się zjeść twarożek i żółty ser a skóra nadal pozostaje czysta i mięciutka i śladu na niej nie widać. Super lekarz naprwde.

Ja postanowiłam otworzyć własny biznes i zdecydowałam się na sklep internetowy z zabawkami i akcesoriami dla dzieci - fakt jest ich na rynku bardzo dużo ale chce się wyróżniać szybką realizacją renomowanymi markami i poradą. Sklep rusza już 13-go marca a jeszcze tyle roboty, dlatego nie mam czasu tu zaglądać. Może kiedyś też będziecie chciały skorzystać z naszej oferty. Podaje w takim razie adres Koguciaki.pl - Ekskluzywne zabawki i akcesoria dla dzieci
 
cześć chyba z tydzień mnie nie było
u nas trochę chorobowo ale bez antybiotyku się obyło na szczęście Kubę ominęło i chodzi sobie do przedszkola już 2 tygodnie normalnie sukces (żeby nie zapeszyć).
Słonko pomału się przebija oby już było tylko lepiej i temperatura była coraz wyższa.
Pozdrawiam i idę poprasować bo mała śpi (przy niej niestety nie mogę bo mi żelazko wyłącza).
 
Witam sobotnio
U Kuby odkryłam dziś 3 czwórki :szok: Widziałam wcześniej, że przy jednej się tam coś dzieje a tu jeszcze 2 wiec nie dziwne, że mały tak marudzi i spać nie może.

Marantha chyba jak już wyjdą 3 i 4 to przed piątkami jest spokój. Oby. Powodzenia na teście.

Sylvanas to dobrze, że znalazłaś odpowiednia poradę u odpowiedniego doktora, zawsze dobrze jest jak ktoś wytłumaczy. Tylko mnie smieszy troszkę stwierdzenie, że doktor koniecznie kazał zmienić na kosmetyki aderma exomega, chociaż nie mam nic przeciwko tym kosmetykom. Na pewno ma podpisanego deala z przedstawicielem. Mustela zła była? Jeśli Kajtek ma tylko skazę to stelatopia powinna być ok. Kuba też ma skaze białkowa, my jestesmy zapisani do kliniki która zajmuje się tylko alergiami w zasadzie, ale idziemy na nfz więc termin mamy odległy. Ja Kubie tez podaję czasem alergen jakim jest białko krowie, ale w nie wielkich ilościach, bo wtedy go wysypuje. Powodzenia w biznesie.

Madziacha dużo zdrówka
 
GosiaLew no test zdany, no a z tymi zebami to szok normalnie, Maja strasznie cięzko ząbkowanie przechodzi, no i zęby jej wychodzą "stadami" teraz wyszły 4 zcwórki i obie 2 na dole wiec od razu 6 szt. w jednym czasie... no wiec myślałam, że jak te wyjdą to choć z tydzień czy dwa będzie spokój a tu dalej marudzenie w nocy... Ali wszystkie zęby wyszły nim skończyła 2 lata i z Mają chyba będzie podobnie, ale ile mnie to nieprzespanych nocy kosztuje to już tylko ja wiem... czasem to nawet żalić sie nie chce a i nie za bardzo jest komu... ale zaciskam zeby i musze to wytrzmać i ten etap kiedyś minie - to będzie jakis kolejny, pewnie mniej bolesny ale też problematyczny...


pozdrawiam wszystkich i miłego weekendu życze :*
 
GosiaLew My wypróbowaliśmy już chyba wszystkie te kosmetyki i jak Kajto się urodził to używaliśmy tej Adremy tylko że nie pasował nam zapach i zmieniliśmy i wtedy się zaczeło. Mustela przestała działać po 3 tygodniach. Zaczeły się pojawiać z powrotem plamy i zgrubienia. Myślę że z pewnością ma podpisane z dystrybutorami ale ja znałam już te kosmetyki więc bez obawy zmieniłam :) tym bardziej że mustela mnie drożej kosztowała.
 
reklama
Dobry wieczór.

maran-gratulacje!!! Rozumiem, że test praktyczny zdajesz w innym terminie?

sylvanas-powodzenia. Fajny ten sklep :-)

Mój Maksio tez miał skazę białkową i do tej pory jest tylko na bebilonie pepti, ale od kilku tygodni powoli wprowadzam nabiał i nic się nie dzieje. Teraz mam mu powoli wprowadzić jakieś mleko HA.

W tym tygodniu zaczynam nową pracę i aż mnie serce boli, że muszę zostawić moich chłopców :-( Dziewczyny, które wróciły już do pracy-jak długo tęskniłyście za maluszkami???
 
Do góry