reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze maleństwa u lekarza

U nas posiew robiliśmy 3 razy i jeszcze nam nie dali antybiotyku bo jak do tej pory wychodzi tylko 10^3 i lekarka nie może się zdecydować... Sama nie wiem, mówisz, że sok z żurawiny na tą bakterię może pomóc? Może spróbuję...
 
reklama
Byliśmy dzisiaj na szczepieniu. Młody tylko się skrzywił przy wkłuciu. Chwilami to mam wrażenie, że nie posiada bodźców bólowych bo pobieranie krwi też znosi super :-).
Wybraliśmy 5w1. Żółtaczka była wcześniej więc dzisiaj tylko jedno kłucie było. Strasznie obawiałam się reakcji, ale jak na razie bezpodstawie i mam nadzieję, że nie zapeszę tym wpisem. Wróciliśmy przed 14 i wciągnął 150ml i spał do 19. Obudził się, zjadł kolejne 150ml trochę pogugał w leżaczku, pośmiał się do mnie i zdjęć na ścianie i o 21 umyłam brzdąca i od 20 minut śpi w łóżeczku. Gorączki raczej nie ma, po ukłuciu tylko malutka kropeczka jest. Oby tak zostało.

edit: nie było "naszej" przewrażliwionej pani doktor bo była na urlopie. Druga lekarka obejrzała wyniki morfologii i powiedziała, że sa jak najbardziej w porządku. Witaminy (b6, kwas foliowy i cebion multi) kazała wybrać do końca a z żelazem się żegnamy :) Oby już na zawsze.
Oczywiście musimy za jakiś miesiąc skontrolować morfologię, ale z racji tego, że młody przybiera na wadze to według niej powinno być wszystko ok.
Szymuś waży 6100g, czyli przybrał 800g w 4 tygodnie.
 
Ostatnia edycja:
Młodak super może powinnaś zmienić waszą lekarkę na tą bo się konkretna wydaje kobieta:tak:

Ja ostatnio buszując po necie doczytałam, że dzieci karmione tylko i wyłącznie piersią do ukończenia pierwszego roku życia od 4 miesiąca powinny przyjmować żelazo... Z resztą witamin sie już pożegnaliśmy- całe szczęście. Podawanie żelaza mi w ogóle nie przeszkadza bo po prostu rozpuszczam saszetkę w odrobinie glukozy i daję Julkowi w butelce jak jest głodny to przed jedzeniem- wtedy mam pewność że zje :tak::tak:
Mój Julek już waży 7800- stuknie mu 8kg do niedzieli
 
a my jutro idziemy do chirurga na wizytę, bo Maja ma przepuklinę pępkową. Ma ktoś taki problem? :-(

Mój Julek miał przepuklinę pępkową ale nic z tym nie robiliśmy, kazali mi tylko dużo go kłaść na brzuchu... przeszło :)
Nie pamiętam dokładnie ale chyba Aylin miała taki problem ona przyklejała swojemu maleństwu plasterek:tak:
 
Mój Julek miał przepuklinę pępkową ale nic z tym nie robiliśmy, kazali mi tylko dużo go kłaść na brzuchu... przeszło :)
Nie pamiętam dokładnie ale chyba Aylin miała taki problem ona przyklejała swojemu maleństwu plasterek:tak:

a po ilu przeszło? Maja ma teraz 2 miesiące, i wydaje mi się, że jest troche mniejsza niż na początku.
 
a my jutro idziemy do chirurga na wizytę, bo Maja ma przepuklinę pępkową. Ma ktoś taki problem? :-(

Gosia też ma. Już jesteśmy po pierwszym plastrowaniu. Po 11 dniach plaster zdjęty skóra odpoczywa. 23. następną wizyta u chirurga. Pewnie będzie następny bo pepek jeszcze wystaje.
Munka podpowiadała,.zeby dużo na brzuszku leżała. Generalnie ma ćwiczyć mięśnie brzucha.
Higiena jest upierdliwa tylko bo to posrac łatwo;-) No i kąpiel odpada bo się łatwo pod wodą odklei więc było przemywanie na przewijaku :-(
 
reklama
Dopiero odkryłam ten wątek :sorry:

To zdam relację, co u nas. Usg bioderek ok. Wczoraj szczepienie (5w1 + płatna na żółtaczkę) i ważenie - młody ma 5 kg, czyli przybrał w ciągu 2 m-cy ponad dwa kilo :-)
 
Do góry